Showbiz

Getoari ka ditëlindjen, dedikimi i Marinës: Doja të të uroja më të mirat, por ti tashmë më ke mua

Sot është një ditë e veçantë për këngëtarin Getoar Selimi, ndërsa feston ditëlindjen. Dhe Marina Vjollca, bashkëshortja e tij, sapo ka trokitur mesnata, i ka bërë një urim mjaft të bukur, plot ndjenjë. Në fakt s’kish se si të ndodhte ndryshe… Duke publikuar një foto të tij, Marina shkruan, “Gëzuar ditëlindjen, bashkëshorti im i dashur, […]

Anxhela Peristeri: Pyetja njëmiliondollarëshe që nuk i përgjigjem kurrë

Sa herë është e ftuar në studio televizive apo në intervista të ndryshme, Anxhela Peristeri nuk shpëton nga pyetja që ajo e quan “njëmiliondollarëshe”: “Je e dashuruar?” As ditën e djeshme në programin “Rudina”, në Tv Klan, këngëtarja e njohur u përball sërish me ngacmimet e Rudinës… Dhe zgjodhi sërish një përgjigje diplomatike për të […]

“Ke gjithë ato lekë po dhëmbët si lepur”, Arbana Osmani nuk ia përton përgjigjen ndjekësit

Arbana Osmani është shumë e angazhuar për të na treguar gatimet dhe recetat më të shijshme në Instagram. Gjithashtu moderatorja gjen dhe kohën për t’ju kthyer përgjigje pyetjeve të ndjekësve të saj. Në një postim të fundit, ku moderatorja shfaqet duke bërë sushi në shtëpi, dikush i ka bërë një koment për dhëmbët, dhe Arbana […]

Jonida Vokshi ndan një tjetër foto me vogëlushen e saj: Frymoj për ty

Jonida Vokshi dhe partneri i saj Besnik Krapi u bënë prindër të një vajze vetëm pak ditë më parë. Ishte Besniku ai që dha lajmin e bukur, përmes një postimi në rrjetet sociale duke zbuluar edhe emrin e veçantë që kanë zgjedhur për vogëlushen, Emi. Si Jonida po ashtu dhe partneri i saj kanë ndarë […]

(Foto) Shtatzënë apo jo? E dashura e Ledrit nxjerr barkun dhe ne na mbetën sytë aty…

Prej ditësh përflitet se reperi i njohur, Ledri Vula dhe partnerja e tij Sara Hoxha do të bëhen prindër për herë të parë. Madje u tha se gjinia e bebes ështê vajzë. Asnjê nga dy protagonistët nuk ka konfirmuar ende asgjë, megjithatë në një intervistë për “NIN” Ledri u shpreh se po e pret me […]

S’ka më arsye për t’u fshehur pas fustaneve të gjera, Xhemi sapo na zbuloi barkun e rrumbullakosur të Arbanës

“Ku ka zë, s’është pa gjë.”, thotë populli, ndaj kur në shtypin rozë dolën lajmet e para për lidhjen e Arbana Osmanit dhe Eduart Grishajt, nuk mund të mos dyshonim se fjalët që qarkullonin në “Top Channel| ishin të vërteta. Shumë shpejt ata u kthyen në çiftin më të përfolur të showbiz-it, jo vetëm për […]

Pasi të shihni tatuazhin e Adrolës dhe Kristinës do të pendoheni që s’keni bërë të njëjtën gjë me shoqen e ngushtë

Kur qëndron shumë me një person, thuhet se merr hijen e saj, apo të tij. Kjo në fakt ka ndodhur edhe me dy vajzat e njohura Adrola Dushi dhe Kristina Baki. Dy bukuroshet janë mikesha të ngushta prej vitesh, dhe kur Adrola është në Tiranë ato të dyja janë me patjetër së bashku. Po të […]

Tani që jeton në Los Angeles, princi Harry tregon çfarë i mungon më shumë nga Anglia

Princi Harry është shfaqur përsëri në një video të publikuar në rrjetet sociale dhe ka zbuluar çfarë i mungon më shumë nga jeta e tij në Mbretërinë e Bashkuar. Duka i Sussex tashmë jeton në Los Angeles me bashkëshorten e tij, Meghan Markle dhe djalin e tyre Archie, pasi hoqën dorë nga postet e tyre […]

Kjo është surpriza e veçantë e Leonardo DiCaprio-s për 23-vjetorin e të dashurës së tij

Ylli i “Titanic” dhe gjysma tjetër e tij, supermodelja Camila Morrone, nuk e lejuan krizën e koronavirusit t’i ndalojë të organizojnë një festë. Leo, 45 vjeç dhe e dashura e kaluan ditën e veçantë në bordin e një jahti me një rreth të vogël miqsh të ngushtë. Festa e ditëlindjes së Camila-s u plotësua me […]

Kim Kardashian vazhdon të hedhë poshtë thashethemet për divorc, këtë herë zgjodhi një tjetër surprizë për të gjithë

Thashethemet se çifti do të ndahet janë rritur shumë kohët e fundit. Por 39-vjeçarja ishte pranë partnerit të saj në “Ditën e Babait”. Kim festoi me Kanye, 43 vjeç, duke ndarë një foto të ëmbël familjare me fëmijët e tyre North, 7 vjeç, Saint, 4 vjeç, Chicago, 2 vjeç dhe Psalmi, 1 vjeç. Ajo shënoi: “Gëzuar […]

Justin Bieber akuzohet për abuzim seksual

Dy llogari në Twitter akuzuan Justin Bieber për përdhunime të ndodhura në vitet 2014 dhe 2015. Njëra nga llogaritë, e cila ishte anonime, tashmë është fshirë nga rrjeti, por Justin reagoi me anë të një postimi, duke e mohuar vërtetësinë e kësaj akuze. “Çdo pretendim për abuzim seksual duhet të merret seriozisht dhe për këtë […]

Çiljeta flet pas zërave të shtatzënisë

Pas zerave që Çiljeta dhe Alban Hoxha do të bëhen prindër sërish, këngëtarja reagoi në Instagram duke mohuar thashethemin. Ajo thotë se “s’kanë mbërritur te goli”. Ndoshta me këtë frazë Çiljeta i referohet artikullit të publikuar nga Panorama.com, ku shkruhet “Goli i Alban Hoxhës, gardiani i Partizanit në pritje të një fëmije me Çiljeta Xhilagën”. […]

Sara feston ditëlindjen dhe Ledri, s’ishte i vetmi nga familja që e uron publikisht!

Sara Hoxha, një tjetër Binjak, feston sot ditëlindjen! Sigurisht, që nga dita që Ledri e bëri publike lidhjen me të, të gjithë qenë sy e vesh tek urimi i tij. Ledri u kujdes të ishte më romantik se kurrë. Fotoja e zgjedhur ngjante me një pjesë filmi; ata të dy buzë detit, teksa vraponin të […]

Me foton e cila ‘vodhi’ vëmendjen e fansave, Lady Gaga tregon se për çfarë ka reflektuar

Një foto e vetme Lady Gaga-s ka sjellë një sërë komentesh nga ndjekësit e saj. Ylli i muzikës pop ndau një fotografi ku shfaqej pa asnjë ‘make up’ në fytyrën e saj duke shijuar diellin. “Po mendoj për botën dhe ju dërgoj dashuri. Lëviz në disa rrethe dhe reflektoj ndonjëherë për atë që dua të […]

Këngëtarja shqiptare dezinfekton ushqimin, ja si reaguan ndjekësit e saj

Këngëtarja shqiptare, Mihrije Braha i ka habitur të gjithë fansat me foton e fundit në Instagram ku shfaqet duke dezinfektuar ushqimin që po konsumonte. “Kujdes po! Panik jo!”, shkruan këngëtarja krah postimit që duket si një shaka për të kaluar me sportivitet situatën aktuale ku ndodhemi. Megjithatë shumë fansa i kanë komentuar Mihrijes të bëjë kujdes pasi […]

Miriam Cani feston ditëlindjen/ Nuk do ta besoni sa vjeç mbush

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Miriam Cani feston sot ditëlindjen. Në ditën e saj të veçantë, ajo nuk ka publikuar asgjë në rrjete sociale, madje-madje mungon dhe një urim nga Albani. Megjithatë mikesha e saj më e mirë, Arilena Ara e ka uruar publikisht. Këngëtarja ka publikuar në Instastory një foto të saj dhe […]

FOTO/ 20-vjetori, Trejsi pozon e zhveshur nga vaska

Modelja e njohur Trejsi Sejdini feston sot ditëlindjen. Ajo ka mbushur 20-vjeç dhe në ditën e saj të veçantë nuk kanë munguar urimet e shumta nga miqtë, familjarët dhe fansat. Trejsi ka publikuar në profilin e saj të Instagramit disa foto në dush, ku shfaqet tërësisht e zhveshur. Megjithatë ajo i ka mbuluar pjesët intime […]

Pse të gjithë u morën sot me ish-të dashurën e Albano Bogdos

Ka të paktën dy faqe kërkimi në Google në lidhje me deklaratën e fundit të Albano Bogdos dhe –  nëse po pyesni veten se ç’do të thotë kjo – kjo do të thotë se një gjë e caktuar është përfolur relativisht shumë. Në një intervistë për Glamour Zone në RTV Ora, Albano Bogdo foli ndër të tjera […]

Ledri publikon këngën e parë dedikuar Sarës

Kur Sara, partnerja e Ledrit, tha se nga albumi i tij fundit “10/10” kënga e preferuar ishte “Trandafili i zi”, ndjekësit e patën të qartë se ishte dedikim për të. Nisur nga teksti, qartazi është dedikim për Sarën. Teksti? “Tona t’vetëdijshëm Fjalët janë shigjeta me kunja, i nijshëm Po na nuk prishum E rujm njoni […]

Orinda Huta dhe Olta Gixhari shfaqen me disa kile më tepër. A janë shtatzënë artistet apo pasojat e karantinës

Orinda Huta dhe Olta Gixhari janë padyshim dy nga biondet më të suksesshme në vendin tonë. Orinda e nisi rrugëtimin si këngëtare, por tashmë është afirmuar si moderator. Nga ana tjetër Olta Gixhari vijon prej vitesh të jetë një nga aktoret e preferuara të publikut shqiptarë. Arsyeja pse i bashkojmë të dyja këto bukuroshe janë […]

U ndanë nga koronavirusi, Sabri Fejzullahu bashkohet me bashkëshorten dhe i dedikon këto fjalë

Disa javë më parë, artisti i njohur kosovar, Sabri Fejzullahu tregoi në programin ‘Ftesë në 5’ se karantina e kishte ndarë nga bashkëshortja e tij, Nera e cila ndodhej në SHBA. Këngëtari u shpreh se kjo gjë e ka mërzitur jashtë mase shumë dhe se mezi po pret që të bashkohet me më të shtrenjtën […]

Arbana Osmani në pritje të ëmbël, Eduarti flet për të ardhmen e bebes: Kur të rritet dua të bëhet…

Arbana Osmani është në një pritje të ëmbël dhe këtë e konfirmoi vetë disa ditë më parë, në ditën e lindjes së saj dhe të partnerit, Eduart Grishaj. Edhe pse duket pak herët, pasi Arbanës ende nuk ia kemi parë barkun e rrumbullakosur, Eduarti ka nisur të mendojë për planet që ka në ta ardhmen […]

Armina Mevlani flet për jetën e saj private para se të njihej me Shkëlzenin, tregon pse s’donte të kishte të dashur

Armina Mevlani flet për jetën e saj private para se të njihej me Shkëlzenin, tregon pse nuk donte të kishte të dashur Bloggerja e njohur, Armina Mevlani, ka qenë gjithmonë mjaft e hapur me publikun. Më herët, ajo është shprehur se Shkëlzeni është dashuria dhe lidhja e saj e parë. Edhe në një intervistë të […]

Jonida Maliqi dhe Romeo kërcime dhe përqafime të ngrohta buzë detit (Foto)

Që pas ribashkimit të tyre, Romeo dhe Jonida tashmë janë të pandarë. Vetëm pak ditë më parë, çifti ka udhëtuar drejt jugut ku dhe kanë qenë të ftuar në ditëlindjen e gazetarit, Eraldo Rexho. Ashtu si shihet edhe në këto foto të [ublikuar nga Iconstyle aktori dhe këngëtarja kanë kaluar mbrëmjen mes përqafimeve të ngrohta […]

Victoria Beckham blen me kredi apartamentin 24 milionësh në Miami, në Britani plasin kritikat

Victoria Beckham u përball me kritika të forta javët e shkuara, për shkak se ajo vendosi që të përfitonte nga shteti për të paguar 25 punonjësit e kompanisë së saj. Kjo nuk u prit aspak mirë nga publiku, sepse pasuria e Beckham kap vlerën e 335 milionë paund. Pas kritikave të forta, Victoria u tërhoq […]

Disa muaj pas shkëputjes nga pallati mbretëror, Meghan dhe Harry kanë plane për mamanë e Markle

Disa muaj më parë, Meghan Markle dhe Princ Harry u shkëputën nga pallati mbretëror për të vazhduar jetesën e tyre larg rregullave të protokollit mbretëror në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjatë kësaj periudhe, dyshja është fotografuar në momente të ndryshme duke shijuar lirinë e tyre. Ndërsa së fundmi duket se Meghan dhe Harry janë […]

Historia e vezës që theu rekordin e Kylie Jenner

Instagram është shndërruar në pjesë të pandashme të përditshmërisë sonë. Perzonazhe nga bota e artit, muzikës, televizionit, sportit e shumë të tjerë … kryesojnë listën e më të ‘pëlqyerëve’ në këtë rrjet social. Por, në fakt është një fotografi e një veze që grumbulloi më së shumti pëlqime – plot 54 milionë e 462 mijë […]

A ka zyrtarizuar lidhjen me Mark Frrokun? Rudina Dembacaj ngjall dyshimet me foton e fundit

Rudina Dembacaj dhe ish-deputeti Mark Frroku janë një ndër çiftet më të komentuar të showbiz-it. Aktorja e njohur e humorit dhe moderatorja Dembacaj herë pas here na zbulon më shumë rreth jetës së saj private dhe se si po i kalon këto ditë në karantinë së bashku me Markun. Ditën e sotme moderatorja ka postuar […]

“Punësova dedektiv privat për të kapur mat të dashurin”, moderatorja pranon lidhjen me biznesmenin

Moderatorja Ester Bylyku ka pranuar se është e lidhur me një biznesmen dhe i ka ngjitur shumë me njëri-tjetrin. Rudina Dembacaj: Je single Ester? Ester Bylyku: Jam në një lidhje. Rudina Dembacaj: Sa kohë të ditës të merr fatlumi? Ester Bylyku: Shumë. Rudina Dembacaj: Sa kohë ke që je e lidhur dhe me se merret […]

Festa plot dashuri brenda shtëpisë/ Tuna foto të veçanta për 3-vjetorin e djalit të saj Tian!

Ditën e djeshme (e shtunë) ka qenë një ditë mjaft e rëndësishme për këngëtaren e njohur shqiptare, Tuna Sejdiu. Djali i saj, Tiani ka festuar ditëlindjen e tretë. Me kete rast artistja ka realizuar një feste brenda shtepise dhe nje set të veçantë fotografik me djalin dhe bashkëshortin e saj Patris Berisha, teksa shfaqen mjaft […]

Karantina ndan Ronelën dhe Zerkën, dyshja i jep fund lidhjes

Çifti shumë i komentuar në media, Ronela Hajati dhe Young Zerka duket se i kanë dhënë fund lidhjes. Dyshja po e kalojnë të ndarë karantinën pasi Zerka ndodhet në Korçë ndërsa Ronela në Tiranë. Ditën e djeshme Zerka ka festuar ditëlindjen, mirëpo ka munguar një urim nga ana e këngëtares. Për më tepër dyshja nuk […]

Dua Lipa gazetare, interviston sot kryebashkiakun e Prishtinës, Shpend Ahmeti

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa, do të realizoje sonte në mbrëmje një intervistë me kryetarin e bashkisë së Prishtinës, Shpend Ahmetin. Intervista pritet të mbahet në platformën online duke filluar nga ora 21:00, në Facevbook Live, ndërsa Dua u ka kërkuar fansave të saj që të bëjnë pyetjet e tyre për kryetarit të […]

Si e ‘festoi’ Kate Middleton 9-vjetorin e martesës së saj?

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton e festoi 9-vjetorin e martesës së saj këtë vit duke punuar. ‘HarpersBazaar’ ka treguar se Kate e ka kaluar këtë ditë duke u marrë me organizatat që janë në mbështetje të grave shtatzënë. Faqja kryesore e pallatit mbretëror ka ndarë disa nga momentet më të bukura të dasmës se Kate […]

‘A je pendu’ thotë Dafina Zeqiri në këngën e re që sapo publikoi

Dafina solli projektin e ri muzikor. Dafina Zeqiri publikoi projektin surprizë me titull “A je pendu”, të cilin e solli në bashkëpunim me Cricket. Për tekstin e kësaj kënge u kujdes Elinel, muzikën e bëri Cricket, për melodinë u kujdes vet Dafina, kurse masterin Lorenc Aliaj. “A je pendu” është shoqëruar me një video të […]

Kida zbërthehet për të njoftuar këngën e re

Kanë kaluar më shumë se tre muaj që nga publikimi i këngës së fundit nga Kida, por këngëtarja dha lajmin e shumëpritur për fansat. Ajo para disa minutave ka publikuar një fotografi ku shfaqet me një këmishë të verdhë të pa mbërthyer, dhe pran imazhit kishte shkruar “Kjo nuk është ‘paranoj’ qëndroni të informuar, faleminderit […]

Feros i vodhën Instagramin dhe i shkruajnë Arbenitës, reagon modelja

Mbrëmjen e djeshme reperit të njohur Fero i vodhën adresën personale të Instagramit. Në profilin e tij u publikuan foto, statuse si dhe i ndryshuan emri në bio. Djemtë kanë përfituar nga rasti dhe i kanë shkruar Arbenitës duke u shtirur si reperi dhe modelja ka reaguar. Ajo ka publikuar në Instastory një bisedë ku […]

Vajza ishte lodhur me shakatë e të dashurit, merr hak dhe i mbulon të gjithë shtëpinë me…..

Një vajzë, e cila ishte e lodhur nga shakatë që i dashuri i saj i bënte vendsoi të merrte hak, kur ai nuk ndodhej në shtëpi. Kështu sapo djali doli nga shtëpia ajo nisi planin e saj, mbulimin e të gjithë shtëpisë së tij me letër alumini. Madeline Mai- Davies, 18 vjeç, tregoi në rrjete […]

Derrat yje instagrami, flenë në krevat me pronaren e tyre dhe do të jenë pjesë e dasmës së saj

Një grua e dashuruar pas derrave, të cilët i mban si kafshë shtëpiake, i ka bërë ata yje instagrami. Amanda Zarabozo, 35 vjeç, ka fituar 15,000 ndjekës në faqen e saj të instagramit ku ajo poston më së shumti derrkucat e saj. Amanda i vesh ata me rroba të shtrenjta dhe u ka blerë shumë […]

Grimieri i njohur Mario Dedivanovic humb njeriun e dashur të familjes nga ‘Covid-19’

Make up artisti me origjinë shqiptare Mario Dedivanovic ka bërë të ditur se ka humbur një person të dashur nga Koronavirusi. Me anë të një postimi në rrjete sociale ai ka treguar se xhaxhai i tij ka ndërruar jetë dhe këtë të enjte është përcjellë për në banesën e fundit. Mario ka publikuar një foto […]

Flori Mumajesi prezanton për herë të parë motrën: Gëzuar ditëlindjen shpirt…

Dita e djeshma ishte një ditë e veçantë për Flori Mumajesin pasi motra e tij feston ditëlindjen! Shumëkush nga ju do të habitej madje që Flori paska një motër, pasi kantautori tregohet mjaft i rezervuar kur është fjala për jetën e tij private dhe njerëzit e dashur. E megjithatë me rastin e 21-vjetorit të Elonës […]

Festoi ditëlindjen larg familjes, Evi Reçi përlotet nga mesazhi i së ëmës

Ditën e djeshme moderatorja Evi Reçi ka festuar 30 vjetorin e saj të lindjes në karantinë. Por, edhe pse një ditëlindje e pazakontë, larg njerëzve të dashur, për Evi Reçin nuk kanë munguar surprizat emocionuese. Teksa ka filluar si çdo pasdite emisionin e saj, moderatorja nuk e ka pritur që në vend të personazhit, në […]

Gigi Hadid konfirmon shtatzëninë: Jemi shumë të ngazëllyer dhe të lumtur …

Modelja e njohur Gigi Hadidi ka konfirmuar zyrtarisht shtatzëninë e saj në një intervistë me Jimmy Fallon në ‘Tonight Show’. “Faleminderit shumë”, tha Gigi pasi moderatori e uroi për shtatzëninë. “Natyrisht ne dëshironim që ta jepnim lajmin sipas kushteve tona, por jemi shumë të ngazëllyer dhe të lumtur dhe mirënjohës për urimet dhe mbështetjen e […]

Shumë e veçantë/ Ja çfarë i dhuroi Rudina ish bashkëshortit për ditëlindje

Aktorja dhe moderatorja Rudina Dembacaj është gjithmonë në qendër të mediave rozë. Që në momentin kur ajo pranoi lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku, çdo hap i Rudinës kthehet në lajm. Por edhe pse e divorcuar, Rudina ruan edhe një marrëdhënie shumë të mirë më ish-bashkëshortin e saj, Aleksandër Varfaj. Këtë e tregoi dhe së fundmi […]

Madona: Do dal të marr frymë në ajrin Covid-19, ja pse

Në nëj video të postuar së fundmi mbretëresha e muzikës pop Madona ka zbuluar se nuk i druhet më Covid-19. Në video 61 vjeçarja foli për atë që ajo e quan ‘Ditari i karantinës’. ‘Një ditë bëra një test. Kam zbuluar se kam antitrupa. Kështu që nesër, unë thjesht do të shkoj për një xhiro të […]

Maluma zbulon femrën që e bëri për vete sapo e pa për herë të parë dhe ajo është modelja e famshme

Këngëtari me famë botërore, Maluma, i ka surprizuar të gjithë me deklaratën e fundit në intervistën për “Acess Hollzwood”. Ai zbuloi pëlqimin e tij për supermodelen Kendall Jenner. Maluma pohoi se ajo ‘pushtoi’ zemrën e tij që nga hera e parë që e pa. Këngëtari zbuloi se ai u takua me Kendall gjatë një fushate […]

‘Merre numrin tim nëse..’, Loredana shfaq dy gjëra në foton e fundit

Është një nga reperet më të pëlqyera. Loredana së fundmi ka hedhur një fotografi në Instagram, me të cilën ka mahnitur ndjekësit e saj. Ajo shihet se po vozinte veturën e saj luksoze, duke treguar edhe tatuazhet që ka në këmbë. Merre numrin tim nëse ke nevojë për ndihmë’ janë fjalët që ia la fotos, […]

Kourtney Kardashian, poston në Instagram foto me bikini buzë një pishine

Kourtney Kardashian është një prej motrave të famshme Kardashian, e cila bën bujë në cdo postim. Së fundi, ajo ka publikuar një foto të re në Instagram ku shfaqet e shtrire si një sirenë. Ajo edhe pse në moshën 41-vjeçare, vazhdon të ketë forma perfekte trupore e që nuk heziton ti ekspozoj herë pas here […]

Xhensila e lumtur me vajzën në krah: O lule e bukur e gjakut tim

  Xhensila Myrtezaj është një këngëtare tejet e pëlqyer për publikun, por ajo shpesh herë merr vëmendje edhe për shkak të paraqitjeve të saj me familjen, Besin dhe vajzën Ajkën. Së fundmi ajo ka postuar një foto në Instagram ku shfaqet me vajzen në krah dhe komenton: O lule e bukur e gjakut tim… Xhensila […]

Foto/ Georgina çmend fansat, Lady Ronaldo tregon të pasmet

Nuk është një stërvitje vetëm për të mbajtur trupin në formë ajo e Georgina Rodriguez, por është gjithashtu shumë sensuale, duke çmendur fansat e saj të shumtë me një seri fotosh provokuese. Lady Ronaldo poston në rrjetin social Instagram momente nga stërvitja në palestër me tuta duke nxjerrë në pah të pasmet rrumbullake që marrin […]

Dafina Zeqiri ka një mesazh për ish të dashurin e saj

Dafina Zeqiri i ka dhënë fund lidhjes romantike me Dj Geek, vetëm pak muaj pasi konfirmoi për publikun romancën e saj të re. Nuk e dimë nëse është një vendim karantine, por lajmin e ka konfirmuar vetë këngëtarja së fundmi për të cilën ka dhënë edhe arsyen e ndarjes. “Ishte një lidhje e shkurtër e […]

FOTO/ Me pizhama dhe… , Rasheli djeg Instagramin

Qëndrimi i detyrueshëm në shtëpi nuk e ndal Rashel Kolanecin të jetë shumë aktive në rrjetet sociale. Bukuroshja e ekranit shfaqet herë pas here në Instagram me foto provokuese dhe të nxehta, siç është edhe rasti nmë i fundit. Me veshje gjumi dhe me dekoletën e hapur, Rasheli ka marrë me qindra pëlqime dhe komente […]

Prezantuesja shqiptare përvëlon komshinjtë dhe fansat! Del zbuluar në ballkon

Prezantuesja bukuroshe e futbollit shqiptar Leila Kraja ka treguar dhe njëherë linjat e saj joshëse. Teksa vendi ka hyrë në fundjavën e izolimit, Leila ka vendosur të shplodhet së bashku me mikeshën e saj në ballkonin e shtëpisë. Si gjithmonë, fotot e Leilës janë pëlqyer sërish nga fansat e saj në rrjetet sociale.

Rozana Radi flet për herë të parë për sëmundjen e saj

Artistja e njohur Rozana Radi së fundmi ishte e ftuar në një lidhje skype me emisionin ‘ Jo vetëm mode’. Mes të tjerash Radi tregoi për herë të parë se vuan nga hipokondria, një gjendje që të bën të shqetësohesh së tepërmi dhe pa shkak se ke një sëmundje të rëndë. Nisur nga situata në të […]

Covid-19 i paska prishur planet Flori Mumajesit, ja pse

Koronavirusi na erdhi pa pyetur dhe shumë prej nesh nuk e pritën aspak mirë. Kjo, pasi në këtë periudhë kishim plane të tjera, të cilat do të duhet t’i shtyjmë. Kjo gjë i ka ndodhur edhe Flori Mumajesit! Ditën e djeshme i ftuar në emisionin “E diela shqiptare”, këngëtari tregoi se COVID-19 i prishi planet e […]

Pas largimit dhe padisë nga Top Channel, Delinda Disha e thotë troç: Tani kam gjetur…

Aktorja e njohur Dellinda Disha pas largimit nga spektakli i humorit ‘Portokalli’ filloi punë në një tjetër spektakël humori ‘Klanfornia’. Por pak pas largimit të saj nga Top Channel aktores i erdhi një padi nga ky televizor që i kishte ngritur për shkelje kontrate. Por Disha u shpreh se asaj i është falsifikuar firma. Pavarësisht “zhurmës” […]

Me maska dhe doreza, Meghan dhe Harry ndihmojnë personalisht njerëzit e prekur nga pandemia

Princi Harry dhe Meghan Markle janë shpërngulur në Los Angeles dhe duket se do ta vazhdojnë misionin e tyre për të ndihmuar njerëzit në nevojë. Ata kanë qëndruar larg vëmendjes së mediave që kur u shpërngulën nga Kanadaja në SHBA, por së fundmi një video e tyre e siguruar nga TMZ po qarkullon ngado. Siç […]

U rrit mes skandaleve mediatike të prindërve, reperi i njohur: ‘Jam shumë krenar për vajzën!’

Me një karrierë muzikore vërtet mbresëlënëse që përshkon dy dekada, Eminem e ka ndërtuar suksesin duke ndarë hapur betejat dhe përvojat e jetës përmes teksteve unike. Nëse keni dëgjuar ndonjëherë disa nga këngët e tij, është e pamundur të mos e dini se ka një vajzë të quajtur Hailie, të cilën e lavdëron vazhdimisht, por […]

Aktori i famshëm turk bëhet romantik, surprizë bashkëshortes për ditëlindje

Aktori i njohur i telenovelave turke, Kivanç Tatlitug prej vitesh është në një lidhje me stilisten Bashak Dizer. Çifti kurorëzoi dashurinë në martesë në shkurt të vitit 2016. Sot Bashak ka ditëlindjen dhe si kurrë më parë, aktori i njohur turk, ka zgjedhur ta surprizojë bashkëshorten me një urim publik. “Gëzuar ditëlindjen! Sa mirë që […]

Pitbull prezanton këngën e re për shpresën në këtë kohë koronavirusi

Pitbull publikon këngën e re “I Believe That We Will Win”, ku ai i këndon shpresës se gjithçka do të bëhet mirë pas pandemisë së koronavirusit. Teksi i këngës tregon anët negative që sjell frika, duke shpresuar që gjithçka do të bëhet mirë, duke besuar në fuqinë e njerëzve. Reperi, po ashtu ka bërë të […]

Jennifer Lopez bëhet bashkë me ish të dashurin Diddy për të mbledhur fonde kundër Covid-19

Jennifer Lopez u bë bashkë me ish të dashurin Diddy, në mënyrë virtuale. Ylli i muzikes e cila aktualisht është e fejuar me ish-lojtarin e bejsbollit, Alex Rodriguez, mori pjesë në një transmetim të veçantë në Instagram, i cili kishte për qëllim të mblidhte të ardhura për organizatën “Direct Relief”, shoqata që mbështet punonjësit shëndetësorë […]

Miriam Cani nostalgjike, poston në Instagram një foto me bashkëshortin: 13 vite më parë… Të dua

Këngëtarja e njohur Miriam Cani në këto kohë karantine duket se është bërë shumë nostalgjike. Në rrjetin social Instagram ajo ka publikuar një foto të 13 viteve më parë me bashkëshortin e saj Alban Skënderaj. View this post on Instagram 13 vite më parë .. Të dua ❤️ A post shared by Miriam Cani (@miriamcani) on Apr 13, […]

FOTO/ Një gocë lagjeje si Enca

Me rastin e mbylljes në shtëpi për shkak të COVID19,  e ka shtuar aktivitetin në Instagram. Këngëtarja Enca në këtë rrjet social po hedhë video e foto të ndryshme që mbase nuk kemi menduar se do t’i publikonte ndonjëherë Një gjë të tillë e ka bërë përsëri, e në Instagram ajo ka hedhur një foto […]

‘’Squats’ me mamin’, Afërdita Dreshaj ndan me të gjithë stërvitjen e saj në natyrë

Këngëtarja e njohur, Afërdita Dreshaj ka zbuluar me anë të postimeve të ndryshme në rrjetet sociale se stërvitet rregullisht gjatë rutinës së saj. Dreshaj ka ndarë video të shumta duke vrapuar së bashku me partnerin, Jakub Kindl. Ndërsa së fundmi ajo ka publikuar disa pamje në ‘Instastory’ ku duket se po bën ‘squats’ me mamanë […]

Çifti i njohur i showbizit ndahen pas 7 vitesh, nuk duruan dot karantinën e COVID 19

Një nga çiftet më të njohura të showbizit turk, këngëtari dhe aktori Kutsi dhe partnerja e tij Feyza Çipa janë ndarë. Lajmin e ka bërë të ditur kjo e fundit, përmes një postimi në rrjete sociale ku shkruan se nuk dëshiron më t’ja përmendin emrat e tyre bashkë. “Po, mbaroi! Unë dhe Kutsi u ndamë. […]

Eranda Libohova na tregon si po i kalon ditët në vetëizolim, banjo dielli në… (Foto)

Këngëtarja shqiptare Eralnda Libohova ditën e sotme se si po i kalon këto ditë në karantinë. Ajo publikoi një foto ku shfaqej e shtrirë në shezllon duke shijuar pijet në ambientet e shtëpisë. Këngëtarja ka vendosur kështu që t’i marrë rrezet e diellit ndryshe nga se si mund të vepronte më parë. “Po përpiqem t’i […]

Forbes, Kylie Jenner miliarderja më e re në botë, për herë të dytë radhazi!

Forbes publikoi ​ listën vjetore të miliarderëve në botë dhe Kylie Jenner mbetet miliarderja më e re “self-made” dhe është në moshën 22 vjeçare. Në vitin 2019, Kylie mposhti Mark Zuckerberg, krijuesin e Facebook, si miliarderja më e re në botë në moshën 21 vjeçare. Ai ishte vetëm 23 vjeç kur bëri miliardat e tij […]

Anila Basha ka qenë shtatzënë dhe askush s’e dinte; sjell në jetë djalin dhe e pagëzon me emrin e veçantë

Gazetarja Anila Basha është bërë nënë për herë të parë. Themeluesja e “Newsbomb” ka sjellë në jetë një djalë, të cilit i ka vendosur emrin Aris, në kujtim të të atit Aristotel, me të cilin ajo ka patur një lidhje mjaft të fortë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Anlia me anë të një […]

Arif Ziberi i “Elita 5” tregon si ndahen punët në familjen e tij gjatë karantinës

Grupi legjendar ‘Elita 5’ i ka ndaluar koncertet, për shkak të situatës së vështirë të krijuar nga Koronavirusi. Vokalisti i grupit, Arif Ziberi ishte në një lidhje me Skype, për emisionin “Vizioni i Pasdites” ka ndarë disa detaje të jetës së tij pranë familjes dhe ka zbuluar edhe një pasion të tijin të ri, atë […]

Nëse do vdiste para tij, bashkëshortja kërkoi dy gjëra nga Tom Hanks

Çifti i njohur i Hollivudit, Tom dhe Rita Hanks u prekën të dy nga koronavirusi, por e kaluan me sukses këtë sëmundje. Para Covid, Rita është përballur edhe me kancerin e gjirit, prandaj frika se nuk do t’ia dilte, ishte shumë e madhe. Prandaj ajo kërkoi dy gjëra nga bashkëshorti i saj Tom Hanks nëse […]

“Nuk më pagoi dëmin e makinës, ama më mori për nuse” Rezarta Shkurta tregon njohjen me Ermalin

Edhe pse historia e tyre e dashurisë është një ndër më të komentuarat në vend, nuk kishte si të ndodhte ndryshe duke patur parasysh se ajo vjen nga bota e showbiz-it, kurse ai është nipi i diktatorit famëkeq Enver Hoxha, duket se njerëzit kanë akoma kureshtje për të ditur njohjen e tyre. Dhe në këto […]

Rrëfehet bashkëshorti i ‘Bihterit’: I kam propozuar 16 herë për martesë

Historia e dashurisë së aktores Beren Saat me këngëtarin Kenan Dogulu vazhdon të jetë shumë e komentuar në mediat turke. Çifti vitin e kaluar pësuan një krizë në martesën e tyre dhe deklaruan ndarjen, por shumë shpejt u rikthyen bashkë kur kuptuan se nuk qëndrojnë dot pa njëri-tjetrin. Këngëtari së fundmi ka treguar se i […]

Fifi është shumë e dashuruar, po emrin e djalit s’do ta merrni vesh kurrë!

Gjatë intervistës krejt të veçantë dhe të pazakontë me Ardit Gjebrean tek “E diela Shqiptare”, Fifi zbuloi se është shumë, po shumë e dashuruar. Ndryshe nga herët e tjera, kur këngëtarja përpiqet ta ndërrojë kontekstin e bisedës kur vjen puna tek jeta në çift, kësaj here u tregua e qartë. View this post on Instagram on Apr […]

Fustani i gjelbër i Mbretëreshës kthehet në meme, sigurisht

Të dielën, në një transmetim live, Mbretëresha Elizabeth foli për situatën e koronavirusit. Fjalimi ishte serioz dhe ngushëllues, por monarkja veshi një fustan të gjelbër që brenda pak orësh u përdor si një ekran i gjelbërt që lejon manipulimin e çdo lloj imazhi mbi të. Mbretëresha u dha njerëzve atë që u duhej më së […]

Tani që i duhet të merret vetë me gjithçka në shtëpi, Zaimina kujdeset mos të bëhet………………..

Tani që të gjithë janë të mbyllur nëpër shtëpia, edhe Zaiminës si të gjitha nënat e tjera i duhet të merret vetë me gjithçka: që nga larja, hekurosja, kujdesi për vajzën, gatimi, etj. Por për të, si vajzë ekrani, është e rëndësishme gjithashtu të duket e bukur edhe seksi edhe në shtëpi, që bashkëshortit t’i […]

“Më erdhi keq për filmin, njerëzit anuluan dasmat”/ Ermal Mamaqi ka një këshillë për të gjithë të izoluarit

Aktori Ermal Mamaqi ka treguar se si po e kalon kohën e tij në karantinë dhe dëmet që i ka sjellë në biznese Covid-19. Në një lidhje me Skype, në News 24, Mamaqi është shprehur se i ka ardhur keq për filmin e tij “I love Tropoja”, pasi gjithçka u ndërpre kur filmi do të mbërrinte në […]

“Qoftë i Xhenetit”/ Këngëtari i njohur humb njeriun e afërt, lutja për familjarët që s’i shkojnë dot në funeral

Këngëtari i njohur Sidrit Bejleri ka humbur një njeri të afërt ditën e sotme. Ai ka njoftuar herët në mëngjes se është ndarë nga jeta babai i të shoqes. Por për shkak të situatës në vend dhe kufizimeve prej koronavirusit, ai drejton një lutje për familjarët që nuk i shkojnë dot në funeral, “Sot vjehrri […]

Modelja shqiptare ndihmon të varfërit, nuk u merr qeratë e 9 shtëpive

Modelja shqiptare Almeda Abazit dhe bashkëshorti i saj me origjinë nga Turqia Tolgahan kanë bërë një gjest për tu vlerësuar në këto kohë kur e gjithë bota po lufton me COVID-19. Ata u kanë ardhur në ndihmë 9 familjeve duke mos u kërkuar qiratë e shtëpive. Almeda dhe Tolgahan kanë në pronësi 3 shtëpi në […]

E ëmbël dhe e ndrojtur, Celine Dion në versionin baby

Për 52 vjetorin e saj Celine Dion i ka dhuruar fansave një foto nga koha kur ishte e vogël. Një foto kur këngëtarja e famshme ishte thjesht një vajzë e vogël, e qeshur dhe pak e ndojtur përpara aparatit fotografik, shumë vite përpara se reflektorët të drejtoheshin nga ajo për tu bërë një gjë e […]

Vesa Luma dhe Big Basta kohën e izolimit e shfrytëzuan për të realizuar një duet të bukur

Vesa Luma e Big Basta, së bashku me djalin e tyre, në këtë kohë pandemie po qëndrojnë në shtëpi. View this post on Instagram @bigbastaofficial u merzit,beri nje tekst REAL e te dhimbshem,une e shoqerova me nje nga kenget qe ne te dy duam shume. Na falni per gabimet e emocionit🙏🏼Uroj te ju pelqeh A […]

“Koronavirusi më gjeti të përgatitur,”- Shkëndije Mujaj rrëfen: Ja arsyeja pse bëra praktikë gjashtëmujore pranë njerëzve në prag të vdekjes

Për këngëtaren nga Kosova, Shkëndije Mujaj kjo pandemi koronavirusi është sprova që njerëzit duhet të kalojnë para Zotit. Në karantinë me babain akademik, për “Panorama Plus” ajo rrëfen arsyen pse ky izolim e gjeti të përgatitur, pas një terapie gjashtë mujore që iu desh të bënte pas humbjes së nënës. Duke i konsideruar lidhjet me […]

Me ose pa partner, Rihanna do të bëjë 3 ose 4 fëmijë

Rihanna dha për British Vogue një nga intervistat e para për këtë vit dhe foli haptazi për jetën pas ndarjes nga Hassan Jameel dhe për jetën pas dhjetë vitesh. Rihanna shtoi se ka mentalitet tjetër këtë dekadë: “Që kur mbusha 32 vjeçe, kuptova që jeta është shumë e shkurtër,” tha ajo. “S’ke shumë kohë për […]

Ditëlindja e KING Morenës, ja dhuratat që mori

Sot e dëshmoi që është vëretetë ‘KING’. Morena Taraku ka hedhur një fotografi të re në Instagram ku shihet se ka pranuar shumë dhurata sot që ka ditëlindjen. E të gjithë këto dhurata ajo i la në një vend dhe pozoi pranë tyre me një pozicion shumë interesant dhe provokues. Për Morenën, urojmë edhe shumë […]

Natalie SNG tërbon rrjetin me këtë fotografi

Ajo është një nga emrat më të ndjekur në botë, e për këtë gjë ka një arsyje, për shkak se poston foto nudo. Natalie SNG ka hedhur një fotografi në Instagram ku u shfaq shumë seksi derisa ishte tërësisht e zhveshur. Kjo foto e Natalie u pëlqye mbi 170.000 herë.

Ledina Çelo nuk i lë pas ushtrimet as në ditët e karantimit

Ledina Çelo i ka ndarë disa ushtrime në Instagram. Këngëtarja Ledina Çelo po qëndron po ashtu në shtëpinë e saj. Pavarësisht faktit se nuk mund ta frekuentoj palestrën, këngëtarja është siguruar që ushtrimet t’i kryej në oborrin e shtëpisë së saj. Vetë Ledina i ka postuar në Instagram disa imazhe ku tregon se sa herë […]

Kështu duket përbrenda shtëpia luksoze e Ermal Fejzullahut

Ariana ka publikuar foto nga shtëpia e tyre luksoze. Ermal Fejzullahu së bashku me familjen e tij kanë zgjedhur të qëndojnë në shtëpi për ta mbrojtur veten dhe të tjerët nga përhapja e koronavirusit. Ishte bashkëshortja e tij Ariana ajo e cila e ka bërë të ditur nëpërmjet publikimit të një fotografie në Instagram. Imazhi […]

Olta është përmalluar të kurohet në sallonet e bukurisë: Po vdes

Olta ka treguar se po i mungon koha kur rregullohej në sallone. Duket se Olta Gixharin ka filluar ta bezdisë qëndrimi në shtëpi, shkruan lajmi.net. Ajo e ka publikuar një video në Instagram, pranë të cilës ka treguar se është përmalluar të kurohet deri në detaje në sallonet e bukurisë. “Para karantines! Nuk e njoh […]

Familja Beckham nisin jetën në apartmentin 24 milionë dollarësh

David Beckham ka blerë apartment të shtrenjtë. Familja Beckham kanë vendosur që të investojnë plot 24 milionë dollarë, për të blerë një apartament luksoz në Miami. Rezidenca e projektuar nga arkitekti i ndjerë Zaha Hadid u përfundua në fund të vitit 2019, shkruajnë mediat e huaja. Sipas tyre, familja e famshme janë vendosur të jetojnë […]

I “ndau” koronavirusi, çiftet e famshme shqiptare që janë izoluar në karantina të ndryshme

Gjendja e jashtëzakonshme i ka ‘ndarë’ disa çifte. Për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme shkak i pandemisë, pothuajse të gjithë janë izoluar brenda shtëpive të tyre në mënyrë të parandalimit të përhapjes. Në rrjete sociale po bëjnë postime të ndryshme edhe emrat e njohur të estradës të cilën kanë treguar se kanë zgjedhur vetizolimin në […]

Koronavirus, karantina e Sylvester Stallone dhe familjes se tij nën petkun e personazheve të ‘Tiger King’

Edhe Sylvester Stallone dhe familja e tij duket se janë fansa të mëdhenj të ‘Tiger King’, seritë që tregojnë një përleshje mes menaxherit të kopshtit zoologjik dhe Carole Baskin, pronarja ambjentaliste e Bog Cat Rescue.

Me këto FOTO unike Granit Xhaka uron gruan

Leonita Xhaka sot ka ditëlindjen. E një urim public ka marrë edhe nga bashkëshorti i saj, futbollisti Granit Xhaka. Ky i fundit  ka hedhur fotografi interesante që dyshja kanë bërë bashkë dhe ua ka lënë një shkrim dedikues. View this post on Instagram Happy Birthday, my Love! We’ve been together for 5 years now, which […]

Victoria Beckham pozon seksi, pavarësisht karantinës çifti blen shtëpi të re 24 milion dollarë

David dhe Victoria Beckham po kalojnë karantinën në Londër me tre fëmijët e vegjël mes pozave seksi, aftësisë kulinare, mbledhjes së fondeve për bamirësi dhe blerjeve super-luksoze.

Këngëtari i ‘I love Rock ‘N’ Roll’, ndërron jetë nga koronavirusi, u infektua në koncert

Tekstshkruesi dhe këngëtari i këngës “I Love Rock ‘N’ Roll”, Alan Merrill, ka ndrruar jetë për shkak të koronavirusit, që tashmë ka pushtuar botën. Mendohet se artisti Merrill mund të jetë infektur në një koncert që mbajti disa javë më parë. Lajmin e ka konfirmuar vajza e tij, Laura nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale. […]

“Isha e frikësuar se mos isha infektuar”, këngëtarja Edona Llalloshi tregon ditët në karantinë me familjen në Prishtinë

Në një lidhje në Skype në programin “Rudina”, ishte këngëtarja nga Kosova, Edona Llalloshi. Ajo ka treguar se në datën 10 Mars ishte kthyer nga Gjermania dhe menjëherë ishte vetëkarantinuar në shtëpi. Gjatë këtyre ditëve ka qenë e frikësuar se mos ishte infektuar, por fatmirësisht ajo dhe familja e saj janë shumë mirë. Edona Llalloshi: Unë […]

‘Ne nuk na bien paratë nga qielli’, Syhani i përgjigjet fansit që i tha se e ka në terezi

Aktorja Tuba Buyukustun të cilën e njohim si “Syhan” nga seriali “Xhesuri dhe e bukura”, gjatë kësaj kohe pandemie ka qëndruar shumë aktive në rrjete sociale duke dhënë mesazhe për fansat. Së fundmi një fans i shkruajti aktores se ajo e ka në terezi dhe qëndron në shtëpi sepse është e pasur ndërsa qytetarët u […]

Kjo është fotoja e fundit që Kejvina e hodhi në Instagram

Kejvina Kthella është një nga femrat më seksi të ekranit. Ajo në Instagram para dy dite ka hedhur një fotografi ku u shfaq fort joshëse. Ajo ka veshur një veshje dimërore, por, të shkurtë, që ia nxori këmbët seksi. Edhe forma se si pozoi është mjaft ngacmuese për imagjinatën.  

Tjetër arritje e çmendur e CR7, së shpejti do bëhet miliarder i vërtetë

Juventusi u bë klubi i parë i Serisë a që vendosi të shkurtojë 30% të pagës së lojtarëve të saj për muajt mars, prill, maj dhe qershor, por pavarësisht kësaj, Kristiano Ronaldo është fare pranë arritjes së një tjetër rekordi në karrierën e tij fantastike. “Sun” raporton se CR7 këtë vit do të bëhet sportisti […]

Prezantuesi i njohur italian shërohet nga koronavirusi: Pas dy tamponëve negativë u ktheva në shtëpi

Prezantuesi, komediani dhe regjisori i njohur italian, Piero Chiambretti është shëruar nga koronavirusi. Lajmin e mirë e ka dhënë vetë ai me një mesazh ne Instagram. “Kam bërë dy tamponë dhe kanë rezultuar negativ. Ky është një mesazh shprese që dua ta ndaj më të gjithë”- shkruan prezantuesi i ‘CR4-La Repubblica delle donne”. 64-vjecari doli […]

Demi Rose çmend fansat me foto nga frigoriferi, tregon të pasmet

Ajo shquhet per format e saj bombastike të cilat nuk resht kurrë se ekspozuari. Teksa koronavirusi po mban mbyllur pothuajse të gjithë boten, Demi Rose ka përshendetur fansat me nje foto provokuese nga frigoriferi. Me një pale të brendshme qe i tregojnë zbuluar të pasmet e saj bombastike, modelja çmend fansat me foto e fundit […]

Ben Affleck dhe Ana de Armas të përqafuar në Los Angeles, koronavirusi nuk ndal dot dashurinë e tyre

Rregullat e vendosura për koronavirusin në Californi nuk e ndalojnë dot dashurinë e tyre. Kështu Ben Affleck, 47 vjeç dhe bukuroshja bond girl Ana de Armas, 31, i lejojnë vetes një shëtitje romantike me qenin e tyre gjata karantinës.  

Princ Harry dhe Meghan Markle heqin dorë nga Instagrami, ja mesazhi i fundit

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk do ta përdorin më llogarinë e tyre @sussexroyal në Instagram. Të hënën, çifti bëri postimin e fundit në mediat sociale, vetëm një ditë para se të tërhiqen zyrtarisht si anëtarë të familjes mbretërore. Në deklaratën e tyre në Instagram shkruhet: “Siç e ndiejmë të gjithë, bota në këtë moment […]

Françeska Jaçe “djeg” karantinën, modelja poston video duke ekspozuar gjoksin

Prej javësh i gjithë vendi është mbyllur nëpër shtëpia. Frika nga Koronavirusi ka bërë që shumë prej nesh të kalojmë më shumë kohë në shtëpi. E tillë është situata edhe për Fraçeska Jaçen. Modelja e pamësuar me këtë situatë, duket se ka zgjedhur që ta “shijojë” karantinën e madje të na bëjë edhe ne ta […]

Këngëtari shqiptar dhe e shoqja shërohen nga Koronavirusi

Disa ditë më parë u bë e ditur se këngëtari Muhamet Sejdiu së bashku me bashkëshorten ishin infektuar nga Koronavirusi. Ato sapo ishin kthyer nga Gjermania. Fatmirësisht çifti ka arritur ta mposhtë virusin dhe janë shëruar. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtari në llogarinë e tij të Facebook-ut. Pas testeve të kryera ata […]

Meghan Markle dhe Princi Harry zhvendosen nga Kanadaja në këtë vend

Meghan Marle dhe Princi Harry janë zhvendosur në Los Angeles. Duka dhe Dukesha e Sussexit janë zhvendosur në Los Angeles, shkruan People, transmeton lajmi.net. Meghan Markle dhe Princi Harry kanë lënë ishullin Vancouver në Kanada për të jetuar në LA,  tha një burim për “People”. Duka dhe Dukesha e Sussexit u zhvendosën nga shtëpia ku […]

Hajde luks hajde/ Adelina Tahiri na tregon shtëpinë e saj

Adelina Tahiri po i kalon këto ditë e vetëizoluar në shtëpi me bashkëshortin, djalin Jonin, vëllain dhe motrën. Këngëtarja kavendosur që gjatë ditës së sotme t’i përgjigjet pyetjeve të fansave në Instagram dhe shumë prej tyre kanë kërkuar që ajo t’i tregojë shtëpinë. Me këtë rast Adelina ka treguar disa kënde të shtëpisë që nuk […]

Koronavirusi/ Placido Domingo shtrohet në spital

Veterani i operas, Placido Domino, një nga yjet më të mëdhenj të botës, është shtruar në spital me komplikacione të lidhura me koronavirusin e ri. 79-vjeçari po merrte trajtim në një spital në Meksikë. Zëdhënësi tha se ai do mbetet në spital për aq kohë sa thonë mjekët. Më 22 mars, Domingo tha se është […]

Si dy pika uji! Vetëm 11 vjeç, njihuni me Tuanën, mbesën yll të Agnesa Vuthaj

Të gjithë e njohim modelen dhe ish-miss Agnesa Vuthajn por ama ajo nuk qenka e vetmja bukuroshe në familje. Nuk thotë kot që bukuria është ne gen e këtë më mirë se kushdo e vërteton Tuana Vuthaj, mbesa e Agnesës që sot feston edhe ditëlindjen e saj të 11-të. Me një ngjashmëri të madhe me […]

Nënë e tre fëmijëve, ndahet nga bashkëshorti nutricienia e njohur!

Një nga lajmet e kësaj fundjave që lamë pas ka qenë ndarja nga bashkëshorti i nutricienes së njohur Diola Dosti. Ka qenë vetë nëna e tre vajzave, që ka bërë një postim në facebook, ku ka lajmëruar këtë ngjarje të jetës se saj! “Te dashur miq, Pas një periudhe të gjatë mosmarrëveshjesh, me konsesus të […]

“Jam tek vjehrra e tretë tani”: Rudina Dembacaj flet për nënën e Eduartit, Aleksit dhe Markut!

Këtë të diel, Rudina Dembacaj ishte e ftuar në programin “E diell”, ku foli hapur për romancën e saj të re me ish-deputetin Mark Frroku. Moderatorja tregoi se ndjenja me Markun nisi ngadalë deri kur një moment e gjeti veten të dashuruar. Më tej programi vijoi me rubrikën ‘trotuar’ ku tema e kësaj jave ishte […]

Jane Fonda, 82-vjeç, mahniti Oscar-in & gjithë botën me flokët e rinj!

Nata e madhe e Oscar-it, solli si çdo vit momente dinamike edhe nga bota e modës apo bukurisë. Lëmë për pak kohë fustanet dhe tapetin e kuq, për t’u ndalur tek Jane Fonda. Ylli 82-vjeçar, u shfaq në skenën e madhe për t’i dhënë çmimin filmit më të mirë, “Parasite” me një fustan të 2014-ës […]

Momenti epik: Demi zbulon padashje të dashurin në një video live në Instagram

People punon fort, por njerëzit në Instagram punojnë më fort. Prej pak kohësh, Demi Lovato përflitet se është në një romancë me aktorin dhe këngëtarin amerikan Max Ehrich. Të mërkurën e kaluar, lidhja e tyre u konfirmua nga burime të People, megjithëse Demi dhe Max nuk komentuan. Këtu vijnë në ndihmë fansat. Demi, e cila […]

Kim Kardashian që vesh kokë e këmbë lateks do ju shkaktojë siklet të paparë

Sezoni i ri i “Keeping Up With the Kardashians” nis më 26 mars (tre ditë pas premierës së “Hostel by Anabel: Si n’jetë” çfarë rastësie) dhe produksioni publikoi një klip ku Kim Kardashian stërmundohet të veshë një palë pantallona. Në rrethana të tjera, do të ishte një video e mërzitshme, por këto s’janë pantallona normale. […]

Njerëzit shpërthejnë kundër Lady Gaga-s dhe babait të saj: ‘Është e neveritshme’

Në SHBA, si në të gjitha vendet e prekura nga Covid-19, shumë biznese po mbyllen dhe njerëzit po humbasin punën ose rrezikojnë të mos marrin pagën. Një nga bizneset që u mbyll është restoranti Joannes’ Trattoria në Nju Jork, që është në pronësi të babait të Lady Gaga-s, Joe Germanotta. Si shumë biznese të tjera, […]

Videoja e Kejsi Tolës për mjekët dhe solidaritetin ishte gjëja më e bukur që pamë këtë mëngjes

Mëngjesin e sotëm, mes videove pafund që pamë në Instagram, na tërhoqi shumë videoja e Kejsi Tolës. Një video që në më pak se katër minuta përmblidhte momente emocionuese dhe shpresëdhënëse për periudhën që po jetojmë. Me në sfond këngën e Kejsit, “Më ke mua”, videoja përfshin momente prekëse, si duartrokitjet e qytetarëve për mjekët; […]

As Ingrit Gjoni nuk bën përjashtim, ja çfarë bëri nga frika e koronavirusit

Sapo u mësuan të infektuarit e parë në vend me Covid-19 dhe pas kësaj, edhe masat që nisi të marrë qeveria, të gjithë qytetarët, nga frika e virusit, vërshuan drejt marketeve për të blerë gjërat jetike. Nuk ka bërë përjashtim as nga frika dhe as nga ky veprim edhe Ingrit Gjoni. E ftuar pasditen e […]

Victoria Beckham një mama e dëshpëruar: Djali Brooklyn në karantinë larg nga familja

Të jesh e qetë gjatë karantinës nuk është e lehtë, për më tepër kur njerëzit e dashur i ke larg. E di shumë mirë këtë Victoria Beckham, që ndodhet në Londër me bashkëshortin David Beckham dhe femijët Romeo, Cruz dhe Harper, ndërsa djali i madh Brooklyn është bllokuar në Amerikë. Nostalgjia e ish anëtares së […]

Në izolim edhe djali i kryeministrit/ Greg Rama “ankohet”: Ja kush është gjëja më e vështirë

Prej më shumë sesa dy javësh, vendi ynë është në izolim, në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Në çdo dalje të tij, kryeministri Rama me lutje, por edhe me ligje ka ndaluar lëvizjen e qytetarëve. “Më ka rënë mua të jem babai i këtij vendi”, u shpreh kreu i qeverisë. Por duket se […]

Meghan dhe Harry gati për t’u bërë prindër sërish, Archie shumë shpejt me një motër ose vëlla

BRITANI E MADHE Ndonëse Archie nuk ka mbushur ende 1 vjeç, duket se Harry dhe Meghan Markle janë duke planifikuar të kenë një tjetër fëmijë shumë shpejt. Burime të sigurta për ‘UsWeekly’ kanë treguar se dyshja është duke u përgatitur për të pasur një vëlla ose motër për Archie-n. Ndonëse dëshira e çiftit për fëmijën […]

Aurela Gaçe takon vajzat pas 14 ditësh në vetëizolim: Prita me ankth, fatmirësisht nuk shfaqa shenja të COVID-19

Këngëtarja e njohur dhe mjaft e dashur për publikun, Aurela Gaçe, ka qëndruar 14 ditë në vetëizolim, për shkak se kishte udhëtuar jashtë vendit. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Aurela tregon se është bashkuar sot me vajzat e saj, pasi ka pritur me ankth për 14 ditë, që të shfaqë ndonjë shenjë, së bashku me […]

VIDEO/Reperi fshihet pas një muri, fansja e çmendur i futet në pronën e tij

Reperi Chris Brown ka ndarë në rrjete sociale një video shokuese, ku ai shfaqet duke u fshehur pas një muri, teksa një fanse shihet në pronën e tij duke bërtitur ‘Je partneri im’. Poshtë videos Brown shkruan se sëmundjet mendore janë diçka reale. Kjo nuk është hera e parë që reperi përndiqet nga një fanse. […]

E pazakontë, ja si e bën palestrën në kushte shtëpie Bes Kallaku

Koronavirusi, ndër shumë aktivitete, ka mbyllur edhe palestrat. Shumë personazhe kanë zgjedhur që aktivitetin fizik ta realizojnë në shtëpi si të munden, por kjo video e Besit nuk është një mënyrë e zakonshme. Ai ka zgjedhur të punojë me drutë, duke vënë kështu edhe trupin në punë. “Dita e 17-të e karantinës! Palestër në kushte […]

Bebe Rexha thotë se telefonoi terapistin pasi ndjehej sikur nuk mund të bëjë asgjë

Bebe Rexha qetësoi fansat me “Killing me soft”, të cilët mërziten në izolim. Ylli 30-vjeçar hyri në Tik Tok të premten dhe vendosi të këndoi një këngë të vitit 1970 ‘Killing Me Soft’, shkruan DailyMail. “Të këndoj një këngë të vogël, e lumtur në shtëpi, e mërzitur në shtëpi, karantinë-karaoke”, kishte shkruar ajo, teksa po […]

Enca na tregon një anë tjetër të saj

Këngëtarja Enca nuk ka të ndalur. Ajo në rrjetet sociale ka hedhur një video, përmes së cilës na njofoi me një an tjetër të saj. Duke qenë se Enca qëndron në karantinë, ajo ka më shumë kohë për video e foto të tilla. Se për cka bëhet fjalë saktësisht, shikojeni videon më poshtë.     […]

Aktori Gent Hazizi 16 ditë në karantinë: S’jam mjek, as infermier, por kam patentë dhe jam gati të ndihmoj në këtë luftë!

Aktori Gent Hazizi përmes një statusi të publikuar në Facebook thotë se ka 16 ditë në karantinë dhe se do të ishte i gatshëm të ndihmonte sadopak në luftën me koronavirus. Ai thotë se nuk është as mjek e as infermier, por ka patent dhe me të do të donte të ndihmonte të paktën pensionistët […]

Si do të jetë jeta pas karantinimit? Morena Taraku e tregon me një video të vetme

Ditët e karantinimit i kanë bërë të gjithë personazhet e njohur t’i kthehen albumeve të vjetra të tyre, duke ndarë me fansat kujtime të ndryshme teksa kanë pasur mundësinë të levizin dhe të udhëtojnë. Morena Taraku ka publikuar së fundmi një video të sajën, ku shfaqet me bikini duke shijuar rrezet e diellit dhe natyrën […]

Mbaron karantina, Tom Hanks kthehet i lumtur në shtëpi

Aktori i njohur Tom Hanks dhe e shoqja, Rita Wilson, të cilët u prekën nga koronavirusi në Australi, janë kthyer në SHBA. Ka mbaruar kështu beteja e tyre me virusin, por edhe karantina ka marrë fund. Aktori u shfaq i lumtur në makinën e tij. Që kur u diagnostikua me koronavirus dhe deri sa mbylli […]

A bëhet xheloz Marku që flet akoma me Aleksin? Ja si përgjigjet Rudina

Aktorja Rudina Dembacaj gjithmonë ka qënë aktive në rrjetin social Instagram por në kushtet e vetizolimit ajo i ka kushtuar pak me tëper kohë ndjekësve të saj. Ajo ju ka kthyer përgjigje shumë prej pyetjeve duke treguar dhe më shumë përsa i përket jetë së saj private. Një pjesë e mirë e pyetjeve vërtiten rreth partnerit të saj, […]

Rikthehet në vëmendje vdekja e 2Pac, ish-dedektivi kërkon të arrestojnë vrasësin

Një ish detektiv në Departamentin e Policisë në Los Angeles, i cili ka punuar në çështjen e vrasjes së 2Pac, u ka kërkuar policëve që të arrestojnë gangsterin Keffe D për vdekjen e reperit. Greg Kading, është shprehur kundër policisë së Las Vegas, pasi ata po lënë të lirë dikë që po e pranon shumë […]

E ëma feston ditëlindjen, Andrra Destani prek me postimin e saj

Ditën e sotme në familjen e Andrra Destanit është ditë feste, e ëma e saj feston ditëlindjen. Por për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19 Andrra nuk ka mundur të festojë së bashku me familjen e saj dhe e ka uruar nënën e saj më anë të një postimi në llogarinë e saj në Instagram […]

Koronavirus, Halle Berry në karantinë bën sauna, djali i saj vesh këpucë me taka

Në një karantinë të detyruar si kjo, të gjithë sillen si duan, si i vogli Maceo, 6 vjec, djali I Halle Berry që po zbavitet duke veshur këpucët me taka të mamit të tij. Artistja që po bën sauna dhe po lexon një libër e filmon me telefonin e saj, duke ndarë videon në Instagram. […]

I izoluar për shkak të përhapjes së koronavirusit/ Robert Berisha s’harron t’i urojë ditëlindjen Nora Istrefit

Këngëtarja e njohur Nora Istrefi feston sot ditëlindjen, ndryshe nga vitet e tjera këtë herë ajo gjendet e izoluar për shkak të përhapjes nga koronavirusi. Në këtë ditë të veçantë nuk ka munguar as urimi nga ish-bashkëshorti i saj, Robert Berisha. Ky i fundit nga izolimi pas mbërritjes nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka […]

FOTO/ Ja si duket gruaja pas ndërhyrjeve në të ndenjura që shkuan keq

Një grua, e cila shpenzoi 15,000 paundë në implantë për të ndenjurat e saj është tashmë shumë e zhgënjyer nga rezultati që e ka lënë të duket sikur ‘ka veshur pelena’. Star Delguidice, 33 vjecc, e bëri ndërhyrjen në Turqi në dhjetor të 2018. Pavarësisht se pas procedurës ajo ishte e lumtur me përfundimin, pas […]

Të infektuar me Koronavirus, ja si është gjendja e Dybala dhe të dashurës së tij

Ylli i Juventusit, Paulo Dybala, dhe e dashura e tij, Oriola Sabatini, qetësuan të gjithë ndjekësit e tyre në rrjetet sociale dhe tifozët e Juventusit se tashmë ndihen mirë, disa ditë pasi rezultuan pozitiv me Koronavirus. Fillimisht, ishte sulmuesi argjentinas ai që publikoi një foto në profilin e tij në “Instagram” duke shkruar në gjuhën […]

FOTO/ Vdes ish-i dashuri i Jennifer Lopez

Ish-i dashuri i Jennifer Lopez, David Cruy, ka vedkur. Artistja ka qenë në lidhje me Cruz për 10 vite, pasi ata janë takuar në shkollën e mesme në vitin 1984. Ata u ndanë në vitin 1994, pak para se Lopez të bëhej super e famshme dhe gjatë kohës sa ata ishin në lidhje, këngëtarja ka […]

Bashkëshortja e ‘Osmanit’ flet për koronavirusin: Universi po përpiqet të na thotë diçka

Aktorja Fahriye Evcen ka marrë vëmendjen e të gjithëve me një postim në Instagram së fundmi, ku flet për pandeminë Koronavirus. Bashkëshortja e aktorit Burak Ozçivit i cili luan në serialin “Osmani” në TV Klan, postoi një foto nga shtëpia e tyre. “Universi, shtëpia jonë, ose një fuqi tjetër, po përpiqet të na thotë diçka […]

Ronela shfaqet joshëse në fotografinë e fundit

Është izoluar në shtëpi. Por, Ronela Hajati po ua heq ndjekësve të saj mendjen nga Coronavirusi, me disa fotografi të bukura. Ajo së fundmi në Instagram ka hedhur një imazh ku u shfaq me një grim interesant. Mirëpo, edhe kësaj radhe vëmendje i mori veshja provokative dhe e shkurtë. View this post on Instagram When […]

Pamjen e J.Lo në kushte karantine dhe pa grim s’duhet ta humbni

Jennifer Lopez është më e zënë se të gjithë ne në këto ditë izolimi dhe karantina e saj është kthyer në një vend magjik teksa kalon kohë me familjen e saj. Ylli i muzikës pop ka shpërndarë së fundmi një video të gëzuar bashkë me familjen e saj në llogarinë zyrtare në aplikacionin TikTok, ku […]

Dua Lipa e përlotur në Instagram, njofton daljen para kohe të albumit te ri

Pas dy vitesh punë ‘Future Nostalgia’ e Dua Lipa do duhej të dilte në rrjet 3 prill, por dikush ka arritur t’i vjedhë këngët dhe t’i nxjerr më parë.’Kjo është një periudhë shumë e vështirë për të gjithë, por unë dua t’ju bëj të këndoni dhe kërceni. Për këtë arsye albumi im do të dalë […]

Pas Milanos në Barcelonë, Aurela Hoxha tregon frikën më të madhe nga karantina në Spanjë

Në një lidhje Skype nga Barcelona për emisionin “Rudina” në Tv Klan, modelja Aurela Hoxha rrëfeu se, edhe ajo, ashtu si të gjithë, është izoluar në shtëpi prej disa javësh. Spanja është i dyti vend në Europë i prekur nga virusi, pas Italisë për numrin e vdekshmërisë dhe situata, edhe atje është mjaft serioze. Aurela […]

“Nuk mund ta besoj që jeta tani është kjo”, Lori Hoxha flet për përvojën e këtyre ditëve

Prej kohësh Lori Hoxha ishte larguar nga rrjetet sociale, por situata e vështirë e ditëve të fundit e ka kthyer përsëri pranë ndjekësve të saj. Përmes një postimi në Instagram ajo apelon për ndjekësit e saj se sa i rëndësishëm është distancimi social në këto momente për sigurinë e të gjtihë atyre që duam dhe […]

“Mërzi, trishtim”! Rudina Dembacaj tregon për herë të parë si e priti familja ndarjen e saj! Ç’po bën në kuzhinë me Mark Frrokun?!

Aktorja e humorit, Rudina Dembacaj, tregon për herë të parë si e ka pritur familja e saj lajmin për ndarjen nga bashkëshorti dhe lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku. Duke iu përgjigjur pyetjeve të fansace në disa story që publikon në Instagram, Rudina tregon se ashtu si çdo familje, edhe familja e saj e ka pritur […]

Floriana Garo tregon ‘karantinën’ nga Zvicra: Unë nuk jam izoluar

Ish-moderatorja e Tv Klan, Floriana Garo, në një lidhje me Skype nga Gjeneva, tregoi se situata në Zvicër është pa panik: “Deri tani gjithçka ka qenë normale, sot u vendos të mbyllen shkollat, kopshtet, por nuk është ndier paniku, sepse njerëzit janë ende nëpër kafe, nëpër parqe….” Ndryshe nga ne, shton Floriana, në Zvicër njerëzit […]

Spikerja tregon historinë e të atit mjek: Qëndroni në shtëpi, mos rrezikoni jetë njerëzish

Ditët e fundit Shqipëria po përballet me një situatë mjaft të vështirë, pas konfirmimit se në vendin tonë ka të prekur me Koronavirus. Pa dyshim, më të rrezikuarit mbeten mjekët dhe infermierët që janë në kontakt të përditshëm me të sëmurët dhe megjithatë nuk heqin dorë nga detyra e tyre. Kështu ka ndodhur edhe me […]

Aktori i prekur nga koronavirusi ka një mesazh të fortë

Aktori i njohur, Tom Hanks, shokoi botën një ditë më parë kur pranoi se ai dhe e shoqja janë prekur nga koronavirusi teksa ndodhen në Australi. Hanks dhe e shoqja, të dy 63-vjeçarë, janë në izolim. Aktori ka një mesazh për të gjithë. “Përshëndetje njerëz. Rita dhe unë duam të falenderojmë të gjithë ata, që po […]

Sia feston 2-vjetorin, Amarda zbulon pamjet nga festa e të voglës

Amarda Toska ka ndarë në llogarinë e saj në ‘Instagram’ disa foto nga festa e 2-vjetorit të vajzës së saj, Sia. Moderatorja ka zbuluar tortën në ngjyrë rozë, ambientin e rrethuar me ëmbëlsira dhe Sian e cila ka veshur një bluzë në po të njëjtën ngjyrë. “Arushat janë miqtë tanë të preferuar. Festa e ditëlindjes”, […]

Rudina Dembacaj tregon marrëdhënien e veçantë që ka me vajzën e Mark Frrokut

Rudina Dembacaj ka një marrëdhënie të shkëlqyer me fëmijët e partnerit, Mark Frrokut e këtë e vërtetojnë postimet e shumta që bën me ta. Sidomos me vajzën e Markut, Ertën, Rudina ka një raport të veçantë si shoqe të ngushta. Mbrëmjen e sotme moderatorja një video ku shfaqet me Ertën të përqafuara teksa realizojnë një […]

Kush nuk po e mban dot distancën prej 1 metri me Rike Roçin?

Rike Roçi prej disa ditësh është izoluar në shtëpi në Milano. Ajo është shprehur se ndodhet në një provincë të shpallur zonë e kuqe. Dhe një nga rregullat kryesore që duhet ndjekur me kujdes për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, është mbajta e distancës 1 metër larg nga njëri-tjetri. Por duket se Rike […]

Pas humbjes së të atit Hygerta Sako jep mesazhin prekës

Moderatorja Hygerta Sako pësoi një humbje të madhe pak ditë më parë. Babai i saj u nda nga jeta dhe ishte vetë Hygerta që bëri të ditur lajmin me anë të postimeve në rrjetet sociale. Vdekja e të atit i ka shkaktuar shumë dhimbje ish-Missit në Shqipërisë. Këtë ajo e ka treguar në një postim […]

Duam të shohim më shumë baballarë si Loriku

Ylli i Kombëtares, Lorik Cana duket se po shijon me  kohë të plotë atësinë, pas ardhjes në jetë të vajzës, Enkeleidës. Sot e pamë në një situatë në të cilën nuk jemi mësuar t’i shohim shpesh baballarët. Ai ka nxjerrë vajzën shëtitje dhe për të marrë rreze dhe kur është kthyer, ka bërë dhe pazarin. […]

Shpërthen Kate Middleton “Nuk e shoh dot William-in të trishtuar, është i gjithi faji i …”

Në gjithë këtë zhurmën mediatike që kanë krijuar Meghan Markle dhe princi Harry, të gjithë duken se e kanë dhënë mendimin e tyre mbi këtë çështje. Largimi i tyre nga familja mbretërore dhe jetesa e re të pavarur financiarisht, krijoi jo pak çudi në media, por edhe më gjërë. Mirëpo, deri tani nuk kemi lexuar […]

Këta janë VIP-at shqiptarë që kanë një linjë veshjesh të vetën

Të famshmit shqiptarë, ata që prej vitesh i “gëzohen” statusit të tyre publik për shkak të angazhimit në fusha të ndryshme nga muzika e televizioni tek modelingu dhe kënga janë të shumtë! Por, prej vitesh duket se të bërit biznes dhe të pasurit e një sipërmarrjeje të ndryshme nga ajo që i ka bërë të […]

Arbana Osmani humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Një ditë e trishtë kjo e sotmja për moderatoren e njohur të Top Channel dhe “Dua të të bëj të lumtur” , Arbana Osmani! Përmes një postimi në Instastory-n e saj personal, vetëm pak minuta pasi kishte kaluar mesnata e sotme, ajo ka ndarë me të gjithë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të […]

Elia Zaharia është kjo vajzë? Princesha shqiptare nuk njihet me look-un e ri

Elia Zaharia është nga ato vajza që njihet menjëherë për shkak të stilit të flokëve të cilit i qëndron besnike prej vitesh, por edhe ngjashmërisë me të ëmën e saj, aktoren Yllka Mujo. Por në këto imazhe, princeshën shqiptare e patëm të vështirë ta njihnim dhe ndoshta s’do ta kishim njohur po të mos i […]

Kim Kardashian mbulohet me ‘ar’ për Shën Valentin

Kim Kardashian është mbuluar me pluhur ari derisa ka modeluar me të brendshmet e saj “SKIMS” për Ditën e Shën Valentinit Kim Kardashian ka shpërdarë dy imazhe të reja me të brendshme SKIMS në faqen e Instagramit duke treguar risinë e saj nga vija e re e saj e modës. Ylli i TV-së, ka lansuar […]

Ndahet çifti i njohur, boksieri shqiptar dhe modelja i japin fund lidhjes së tyre

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi dhe modelja bukuroshe Heidi Lushtaku kanë qenë në qendër të vëmendjes për historinë e tyre të dashurisë. Në një intervistë të dhënë vitin e kaluar për “RevistaWho.Com” ata treguan se ishin duke kaluar një dashuri si në përalla. Gjithashtu dyshja pranuan se ishin duke menduar seriozisht për kurorëzimin e dashurisë së […]

Këngëtari i njohur bëhet baba për herë të tretë, vëllai zbulon lajmin

Enrique Iglesias dhe bashkëshortja e tij, Anna Kournikova, janë bërë prindër për herë të tretë. Anna ka sjellë në jetë fëmijën e tretë, gjinia e të cilit nuk bëhet ende e ditur. Ish-tenistja 38-vjeçare dhe këngëtari spanjoll 44-vjeçar kanë bashkë edhe dy fëmijë bashkë, binjakët Lucy dhe Nicholas. Lajmin për fëmijën e tretë e ka […]

Para se të njihej me Princin Harry, Meghan Markle ishte lidhur me futbollistin e njohur

Dukesha britanike e kurorës Meghan Markle mund të kishte përfunduar si grua e famshme e një futbollisti të Premierligës angleze, në vend të hyrjes në familjen mbretërore. Rrjete të ndryshme britanike rozë raportojnë se ish-aktorja 38-vjeçare po kërkonte prej kohësh një burrë të pasur britanik. Kjo e bëri atë që të njihej me ish-futbollistin anglez […]

U bë nënë për herë të dytë, moderatorja zbulon planet për rikthimin në ekran

Moderatorja e dashur për publikun, Floriana Garo u bë nënë për herë të dytë në fund të vitit 2019. Pas vajzës, ajo solli në jetë dhe një djalë, të cilin e pagëzoi me emrin Priam. Së fundmi, moderatorja ka qenë e ftuar në emisionin e mëngjesit “Wake Up”, ku nëpërmjet një lidhjeje telefonike ajo ka […]

Sekret dhe larg mediave, funerali i Kobe Bryant u zhvillua të premten. Zbardhet autopsia: Vdekje e shpejtë

Në fshehtësi të plotë dhe larg syrit të mediave. Kobe Bryant dhe vajzës së tij Gianna iu dha lamtumira e fundit në funeralin e zhvilluar të premten e shkuar në Los Angeles. Pas një ceremonie private, ku morën pjesë vetëm njerëz të afërt, legjenda e basketbollit amerikan dhe vajza tij do të prehen në “Pacific […]

Jennifer Aniston zbulon planet për t’u bërë nënë

Ditën e djeshme Jennifer Aniston festoi 51-vjetorin me miq dhe të afërm. Dhe ndërsa vitet fluturojnë për aktoren, ajo ka zbuluar së fundi se e sheh të ardhmen e saj me “të qeshura” dhe “fëmijë që vrapojnë” Gjatë një bisede argëtuese me mikeshën e saj, Sandra Bullock, për revistën “Interview”, Aniston foli hapur për jetën […]

Një surprizë që pason një tjetër; Alban Skënderaj tregon projektin e ri pas lindjes së djalit Duam

Muajin e fundit emri I Alban Skënderaj dhe Miram Canit u pa shumë nëpër media për shkak të ardhjes në jetë të fëmijës së tyre të dytë I cili e ka emrin Duam. Ata janë prindër dhe të një vajze të quajtur Ameli. Por mesa duket pas këtij momenti kaq të bukur në jetë Albani […]

Tani s’ka më vend për dyshime, Jonida Vokshi e tha me gojën e saj se është …

Jonida Shehu është nga të paktat vajza të njohura të ekranit që ia ka dalë mbanë të ruajë jetën personale nga shtypi, ndaj martesa e saj me regjisorin Bensik Krapi në shtator të vitit që lamë pas, nuk mund të mos na surprizonte. Ashtu sikundër u habitëm edhe para ca javësh, ku në disa portale […]

‘Dhëndrin e kemi nga Gjermania’; Iva Tiço zbulon historinë e saj të dashurisë

As për këshilla stili, as për biskota e cupcake…Iva Tiço këtë mëngjes ka folur për dashurinë e saj. Ajo ka folur për herë të parë publikisht për partnerin e saj i cili është gjerman dhe ka thënë se dashuria e ka gjetur në një moment që ishte e përgatitur për të. Nga studio e programit […]

Enca bën ndryshim drastik në look

Enca, njihet si një prej femrave që nuk heziton të bëj shpesh ndryshime në pamjen e saj. Ajo gjithmonë ka tërhequr vëmendjen me look-un dhe së fundmi ka vendosur të bëjë sërish një ndryshim. Nëpërmjet videove të publikuara në Instastory, këngëtarja tregon se sot është dita e fundit që e shohim bjonde. https://video.syri.net/upload/videos/2020/02/eFzMwgNFV4xsdClfGyWl_08_21998a7346396463919a3787e4032b25_video_240p_converted.mp4 Enca nuk […]

Klea Huta konfirmon shtatzëninë, moderatorja nis përgatitjet e para për vogëlushin

Moderatorja e dashur për publikun, Klea Huta dhe këngëtari Elgiti Doda do të bëhen prindër për herë të parë të një djali, i cili pritet të vijë në jetë nga fillimi i verës. Klea ka reaguar për herë të parë pas lajmeve të shtatzanisë, duke e konfirmuar që është në pritje të një djali siç […]

‘Ç’të keqe ka nëse burri ka dashnore?’ Robert Berisha kërkon falje publike për deklaratën

Ndarja e Robert Berishës dhe Nora ka qenë një ndër çështjet më të diskutuara në media, jo vetëm për qytetarinë dhe respektin që çifti ka treguar përballë njëri-tjetrit, por edhe për mënyrën si e kanë përcjellë këtë raport në publik. Kjo, gjithsesi, nuk e ka penguar aspak Robertin të deklarojë hapur, edhe publikisht, se një […]

“Nuk do harroj kurrë prej nga vij”! Gjiganti ndërkombëtar shkruan për historinë e Kosovës në intervistën speciale të Rita Orës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, është një nga të ftuarat për të performuar në festivalin “Estéreo Picnic 2020”, në Kolumbi. Rita, mbiemri i vërtetë i së cilës është Sahatçiu ka dhënë së fundmi një intervistë për median e njohur amerikano-jugore, SHOCK. Ajo ka rrëfyer shumëçka nga jeta dhe karriera e saj, ndërsa nuk […]

Kjo video do t’ju ngjallë zilinë të gjithëve

Temperaturat e ulëta të ditës së sotme na kujtuan edhe një herë se dimri nuk është edhe aq larg, sikundër kishim filluar të besonim së fundmi. Përkundrazi, bëjmë mirë të përgatitemi për ditë të ftohta me reshje shiu dhe dëbore. E ndërkohë që shumica e njerëzve sot strukeshin poshtë xhupave të trashë, shajeve dhe pulovrave […]

Rrëfehet moderatorja shqiptare: “Kam mbajtur vëthë që kushtojnë sa një shtëpi“!

Diamantet dhe kujdesi estetik ishin ato për të cilat Fjodora Fjora ishte thirrur të fliste në studion e Bieta Sulos. Gurët e cmuar, nuk ka femër që nuk i adhuron, por mundësitë sigurisht, shpeshherë kufizojnë. Fjodora mendon se ata nuk duhet të mungojnë në sirtarin e një femre, si shenjë e luksit, rëndësisë, joshjes. Dhe […]

Nje sy ne garderoben e Lori Hoxhes

Lori Hoxha ka zbuluar një pamje të gardërobës së saj dhe na duhet të themi se humbëm në të! Fashionista e njohur shqiptare ka publikuar një foto në Instagram ku shfaqet duke pozuar në mesin e sirtareve me veshje dhe aksesorë luksozë. Lori shihet e veshur me një fustan shumë seksi pas trupit, që i […]

Ja si e festoi Kylie suksesin e linjës së re të kozmetikës

Ajo ka lansuar linjën e re në kozmetikë. E për këtë  linjë Kylie Jenner është inspiruar nga bija e saj. Për suksesin që ka arritur, miliarderja më e re në moshë ka organizuar një festë madheshtore, siç edhe e do zakoni. Dhe ‘mbretëresha’ e kozmetikës ka ndarë disa imazhe më ndjekësit e saj në Instagram […]

Kjo është gjyshja më seksi që e keni parë

Lesley Maxwell edhe pse është një gjyshe 63-vjeçare, por ka një trup për t’u patur zili. Lesley punon 5 herë në javë në një palestër dhe ka fituar rrethy 30 tituj në garat e fituesit. Ajo shprehet se trupi i saj i bonifikuar e ndihmon të ketë shumë sukses me meshkujt më të rinj. Tani […]

Neymar festoi ditëlindjen/ Beatrix dhe Anxhelina pjesë e kësaj super feste, dalin pamjet

Dy kushërirat Beatrix Ramosaj dhe Anxhelina Hadërgjonaj muaj më parë festuan së bashku Halloween-in në Paris. Gjatë festës ato u takuan me dy yjet e futbollit Neymar dhe Kylian Mbappe të cilët ishin maskuar. Këtë foto Beatrix e ndau në rrjete sociale gjithashtu dhe Mbappe i cli ka 35.4 milion ndjekës. Dhe siç duket pas […]

22 vite më parë, ja si dukej Inisi Gjoni

Inis Gjoni, ndonëse është distancuar nga daljet e shpeshta në publik, është shumë aktive në rrjete sociale ku numëron një numër të konsiderueshëm ndjekësish. Së fundmi regjisorja e njohur është bërë nostalgjike për të shkuarën dhe ka publikuar një foto që përkon me plot 22 vite më parë. Në foton në fjalë, Inisi shihet duke […]

Pas ndarjes nga miliarderi arab Rihanna në një lidhje tjetër

Rihanna sapo i ka dhënë fund lidhjes së saj tre vjeçare me miliarderin arab, Hassan Jameel. Dhe menjëherë pas ndarjes nga Jameel, artistja është parë në shoqërimin e rep-artistit amerikan, Asap Rocky. Sipas asaj që raporton “The Sun”, dyshja janë parë në një hotel në New York. “Ata ndanë një suitë hoteli gjatë këtij udhëtimi […]

Puthja e parë e Encës paska qenë me një këngëtar shqiptar, zbulon…

E ftuar në “Klanifornia”, Enca foli për suksesin në filmin “I love Tropoja”, ashtu siç di të bëjë vetëm ajo, me sinqeritet dhe e hapur ndaj çdo pyetjeje, përveç njërës… Kur vjen puna te pagesa, Enca nuk preferon të përgjigjet. Siç tha ajo, është një pyetje së cilës nuk do t’i përgjigjet kurrë. Mirëpo pyetjeve […]

Ja çfarë tha Dua Lipa, pasi Mbretëria e Bashkuar u largua nga BE

Mbretëria e Bashkuar është larguar nga Bashkimi Evropian pas 47 vitesh pjesë e saj. Britania e Madhe bëri historinë duke shënuar largimin nga Bashkimi Evropian. Në orën 23:00 të kohës lokale në Britani, të premten, Britania bëri daljen nga BE. Kjo ngjarje u përcoll me reagime të shumta, në mesin e shumë emrave të njohur […]

Rita Ora zbulon se i ka ‘ngrirë vezët’ dy herë

Shumë gra në gjithë botën zgjedhin t’i ngrijnë vezët. Por, nëse jeni pop-yll ndërkombëtar, pse mos ta bëni këtë dy herë? Rita, e cila bën 30-vjeç këtë vit, është ylli i radhës në kopertinën e revistës “Love”, ku tregoi për masat që ka marrë për t’u siguruar që mund të bëhet nënë një ditë. “Unë […]

‘Çmenduria’ e Stresit për dashurinë: Takova ca njerëz në Mitrovicë, u bëra ‘francez’ dhe shkova në Kanada

Reperi i njohur Arkimed Lushaj i njohur si Stresi ka qënë i ftuar në emisionin “E diell”, ku edhe treguar sakrificën më të madhe që ka bërë për dashurinë. Në fjalën e tij, Stresi ka treguar se ka udhëtuar drejt Kanadasë ku jetonte Keisi pasi vendi nuk i dha të drejtën e një vize. Kështu […]

“Nuk ua zëvendësoj dot nënën, por jam një shoqje e mirë”, Rudina Dembacaj sapo na prezantoi me fëmijët e Mark Frrokut

Për Rudina Dembacaj është folur shumë gjatë 2019-s, madje nuk e ekzagjerojmë aspak nëse themi se divorci i saj me Aleksin ka qenë kryefjala e shtypit rozë për disa javë me radhë, dhe mesa duket lajmet për të nuk mungojnë as këtë vit. Megjithatë në ndryshim nga shumë personazhe të njohura të showbiz-it, të cilët […]

“Do të jesh gjithmonë rruga e zemrës time” mos vallë Roberti dhe Nora …?

Nuk është kurrë e lehtë t’i japësh fund një lidhje aq më tepër kur bëhet fjalë për një marrëdhënie disavjeçare ku në mes është e përfshirë edhe një fëmijë, por Robert Berisha, sikundër kolegu i tij Stine, vendosi ta bënte këtë me anë të një postimi në Instagram. Nga ajo kohë e deri më sot […]

Pse të gjithë po flasin për lëkurën e Kim Kardashian, pasi kjo foto u bë virale në rrjet

Kim Kardashian është mbretëresha e padiskutueshme e Instagram-it dhe askush nuk mundet të pohojë të kundërtën e kësaj! Në të vërtetë, modeli standard i fytyrës femërore që provon qindra foto me filtra të ndryshëm për të gjetur perfekten është një situatë e njohur për shumë vajza. Kim Kardashian është modeli i portretit ideal me mollëza […]

E shkatërruar nga dhimbja, gruaja e Kobe Bryant flet për herë të parë pas tragjedisë

Prej të dielës së zezë, kur ndodhi edhe aksidenti fatal me helikopter që i mori jetën yllit botëror të basketbollit, vajzës së tij Gigi, ajo nuk kishte reaguar në asnjë moment! As në dalje mediatike apo postime në rrjetet sociale, Vanessa Bryant kishte zgjedhur heshtjen për të kaluar këtë periudhë të vështirë në jetën e […]

Personazhi më i ndjekur në Instagram, thyen një rekord të ri

Prej tetorit të 2018-ës, Cristiano Ronaldo rezulton njeriu më i ndjekur në Instagram. Sot ai ka thyer një rekord të ri, duke u bërë njeriu i parë që arrin 200 milionë ndjekës në rrjetin e fuqishëm social. Megjithatë, llogaria e tij renditet në vend të dytë, pasi në vend të parë, me 330 milionë ndjekës, […]

Lorik Cana publikon foton e parë me të bijën

Fiks dy javë më parë, erdhi ne jete  vajza e Lorik Canës dhe partneres së tij, Monika. Çifti e kishte zgjedhur prej kohësh emrin e vajzës, që ashtu si i djalit, dëshironin të ishte një emër ilir. Më parë, në daljet e tij televizive, Loriku kishte rrëfyer se nëse fëmija i tyre i dytë do […]

Si ka ndryshuar jeta e Renisit pas lindjes së Aurës

Ai është pa diskutim një nga këngëtarët më të mirë të muzikës rock në vendin tonë dhe një nga pionerët e këtij zhanri në jetën e natës në kryeqytet e jo vetëm. Sa herë është në skenë, argëtimi është i padiskutueshëm. Kot nuk thonë se “dardha bie nën dardhë” pasi Renisi ka ecur në të […]

“Gju më gju me popullin” kjo veshje e Kate Middleton i bindi anglezët se është ajo mbretëresha që u duhet

Në ndryshim nga kunata e saj Meghan Markle, që rebelimin ndaj doktrinës dhe rregullave të çuditshme mbretërore e ka shprehur jo rrallëherë ,edhe nëpërmjet veshjes, Kate Middleton është shquar gjithmonë për stilin e saj të përmbajtur. Mamaja e tre fëmijëve e di shumë mirë që në një të ardhme jo fort të largët, do të […]

Georgina Rodriguez zbret në Sanremo dhe shkon në hotel me 3 yje

Edhe Georgina Rodriguez do të jetë në Sanremo, në skenën e Ariston. Konfirmimi fotografik vjen në orët e fundit ku Georgina shfaqet në krah në Amadeus. Rodriguez nuk ka mundur t’i sjell fat Cristiano Ronaldos së saj, duke mos qene prezentë në tribunën e Napoli-Juventus. Impenjimet për festivalin e Sanremos janë të shumta për të […]

“Ta gëzosh”, Ermal Fejzullahu i dhuron bashkëshortes ‘bishën’ e re

Ariana dhe Ermal Fejzullahu janë padyshim një ndër çiftet më të komentuar e më të dashur për publikun shqiptar. Përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”, Ermali ka treguar surprizën e radhës që i ka bërë bashkëshortes së tij, Arianës, e cila pak kohë më parë solli në jetë fëmijën e katërt. Siç shihet dhe […]

Nga fillimet e lidhjes, akuzat për përdhunim e deri te divorci, kjo është historia e çiftit Kobe-Vanessa

Vanessa ka qenë me Bryant që nga mosha 17 vjeçare! Ndonëse ndërroi jetë në mënyrë tragjike, Kobe Bryant do të mbahet mend gjatë nga të gjithë. Ai do të kujtohej jo vetëm si një basketbollist legjendar, por edhe si një baba dhe bashkëshort shumë i mirë. sketbollisti ka një histori të gjatë dashurie me Vanessa […]

Postimi i tij po bëhet viral, dikush e parashikoi vdekjen e Kobe Bryant 8 vite më parë

Ndodh ndonjëherë që persona të ndryshme të shkruajnë një status pa u menduar gjatë dhe mbase askush në ato momente nuk i kushton vëmendje. E njëjta gjë ka ndodhur më një postim që po bëhet viral, menjëherë pas vdekjes se Kobe Brynt si pasojë e një aksidenti me helikopter. Një përson me emrin Noso në […]

Flor Mumajesi dhe Luan Zhegu ia marrin këngës në avion

U bënë disa vite që Luan Zhegu i mungon skenës shqiptare, sidomos atij brezi që u rrit me këngët e tij në vitet ’70-’80. Me siguri po mendoni se adhuruesit e tij janë dikut tek të pesëdhjetat dhe që as marrin vesh se ç’bëhet nga muzika aktuale, por ja që gaboheni. I madhi Luan Zhegu […]

“U zumë keq, por në fund u bë si deshën ata” Mariza Ikonomi zbulon ç’u bleu prindërve me rrogën e parë

Ditën e djeshme e ftuar në emisionin ‘E Diell’ ishte këngëtarja shumë e dashur shqiptare, Mariza Ikonomi, e cila zbuloi shumë të pathëna nga jeta e saj. Gjatë emisionit, Mariza është pyetur nga Nevina për sherrin që ka bërë me prindërit pasi fitoi çmimin e publikut në “Festivalin e Këngës”, me këngën “Telefonatë zemrash”. “Kur […]

Klea Huta dhe Elgit Doda i japin fund beqarisë. Dalin fotot e para me fustanin e bardhë

Teksa të gjithë mezi po presim që Klea Huta dhe Elgit Doda të na qartësojnë për shtatzëninë aq shumë të përfolur, çifti na surprizoi me një tjetër lajm. Pak minuta më parë, Elgiti ka postuar një foto, ku ai shfaqet i veshur me kostum, ndërsa Klea me një fustan të bardhë nusërie. “Unë thashë po! […]

‘Ti nuk je në rregull’, grimieri shqiptar tregon reagimin e së ëmës pasi mësoi se djali është gay

Make-up artisti i njohur, Dario Doka, i cili e ka shprehur publikisht orientimin seksual, i ftuar mbrëmjen e së shtunës në “Mos i fol shoferit”, ka treguar për reagimin e familjes dhe të shoqërisë pasi kanë mësuar se Dario ka prirje të ndryshme seksuale. Pjesa kur familja e mësoi apo ku e kishte kuptuar orientimin […]

Selena Gomez flet për herë të parë për lidhjen me Justin: Isha viktimë e një abuzimi

Në një intervistë të dhënë së fundmi për NPR (National Public Radio), Selena Gomez foli si rrallëherë hapur për marrëdhënien e saj me Justin Bieber. Ajo rrëfeu si arriti “të shërohej” pas asaj lidhjeje, të cilën e quajti toksike. Për herë të parë, këngëtarja tregoi se kishte qenë viktimë e abuzimit emocional kur ishte me […]

Arbana Osmani befasoi me këto fotografi

Moderatorja e njohur e programeve më të dashura për shqiptarët tregoi se së fundmi ka bërë një vititë në një vend që do të drithërontë këto. Ajo ka shprëndarë në rrjetet e saj sociale disa fotografi të trishta në kampin e “Aushëitz”. Për ju që nuk e dini kampi I Aushëitz qenë kampi nazist më […]

Më në fund u zbuluar; Kjo është qarsyeja e vërtetë pse Meghan dhe Harry po largohen nga Anglia

Pas shumë ë shumë diskutimesh më në fund mbretëresha tha se përkrahte vendimin e Meghan dhe Harry për të jetuar midis Anglisë dhe Canadasë dhe të mos jenë pjesë e përhershme e familjes mbretërore. Dhe pse u thanë se arsyet ishin të shumta për largimin  e tyre, që nga mospranimi I Meghan në këtë familje, […]

‘Nuk shkel më askund, i fundit emision që dal’, pse vendosi të heqë dorë Rudina Dembacaj?

Aktorja e humorit dhe njëkohësisht moderatorja Rudina Dembacaj ishte e ftuar këtë pasdite në programin “Rudina” në Tv Klan. Për herë të parë, ajo ka folur për divorcin, lidhjen me Mark Frrokun dhe planet për martesë. Në fillim të intervistës, ajo u shpreh se emisioni “Rudina” është i fundit emision që do dalë, sepse ka […]

Njihuni me binjaket më të bukura në botë, miliona fansa për motrat identike

Binjaket Ava Marie dhe Leah Rose, tashmë 9-vjeçare kanë tërhequr vëmendjen e të gjithëve, sepse njihen si “binjaket më të bukura në botë.” Binjaket identike nga Los Angeles kanë bërë për vete më shumë se 1.6 milionë fansa në Instagram dhe interesi për to është shtuar edhe nga kompanitë e veshjeve apo lodrave për fëmijë […]

VIP-at shqiptarë që provuan menjëherë sfidën e fundit të rrjetit, shikoni si duken

Legjenda e muzikës country, Dolly Parton, ishte e para që nisi sfidën më të re të rrjetit, e cila në shumë pak orë ka përfshirë mijëra njerëz, pa lënë mënjanë natyrisht edhe VIP-at shqiptarë. Sfida që mori emrin “Dolly Parton” konsiston në bashkimin e 4 fotove të ndryshme, përshtatur sipas rrjeteve sociale, Linkedin, Facebook, Instagram dhe Tinder. View […]

Ornella Muti në pasarelë në moshën 65 vjeçare, fotot nga backstage e tregojnë topless

Në 9 mars Ornella Muti do të festojë 65 vjetorin, por për të koha nuk ka asnjë rëndësi. Që kur ka dalë për herë të parë në ekranin e madh, në 1970 ajo është një ikonë e padiskutueshme e joshjes dhe sensualitetit. Me bukurinë e saj dhe pak ‘djallëzi’ në sytë e saj të kaltër, […]

Fqinjët e rinj dhe shtëpia ku Harry dhe Meghan Markle po qëndrojnë në Kanada

Në shpjegimin e vendimit të tij për të hequr dorë nga puna e tij si një anëtar i vjetër i familjes mbretërore të Britanisë, Princi Harry vuri një pjesë të fajit në këmbët e mediave, të cilat ai i quajti një “forcë të fuqishme”. Në të vërtetë, në një dokumentar të BBC për vitin 2017, […]

Jessica Simpson rrëfen se ishte shfrytëzuar seksualisht gjatë fëmijërisë

Këngëtarja, aktorja, por edhe stilistja Jessica Simpson (39), në prag të publikimit të autobiografisë së saj “Open Book”, ka zbuluar detaje shokuese nga jeta e saj. Për herë të parë, ajo foli për abuzimin seksual në fëmijëri, ndërsa e theksoi edhe depresionin dhe problemin me alkoolin dhe tabletat. “E kam mbytur veten me alkool dhe […]

Pas djalit, vajza: Bieta Sulo, një bebe tjetër??

“Ftesë në pesë“ mori një rrjedhë mjaft të këndshme sot. Të ftuarat speciale të Bieta Sulos ishin Ermira Çausholli, Arlinda Dudaj dhe Erisa Xhixho. Subjekti që i mblodhi bashkë ishte mëmësia, por edhe një problem që ka nisur të marrë përmasa shqetësuese: ulja e lindjeve në vendin tonë. E si për të treguar se ky […]

Hygerta Sako: Unë e kam braktisur, nuk më hyn në sy

“Nata e Durrësit”, ka qenë kjo tema këtë të mërkurë në emisioni “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel ku ishin mbledhur disa nga personazhet publikë që janë pikërisht nga ky qytet. Një ndër to ishte edhe Hygerta Sako ,  ish Miss Albania 1995, e cila është shprehur e prerë që tashmë e ka braktisur […]

Olti Curri: Ky tërmet i vuri vulën, Durrësi kishte kohë që ishte në agoni

“Nata e Durrësit”, ka qenë kjo tema këtë të mërkurë në emisioni “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel ku ishin mbledhur disa nga personazhet publikë që janë pikërisht nga ky qytet. Një ndër ta ishte I ftuar Olti Curri, I cili nuk ngeli pa përmendur ngjaret e vështira që Durrësi ka përjetuar kohët e […]

JLo mahnit me format trupore, ‘kapet’ duke dalur nga palestra

Jennifer Lopez, 50-vjeçe, ka treguar linjat trupore në Miami, teksa po përgatitej për shfaqjen e “Super Bowl”. Ajo barti diamante me vlerë 9 milionë dollarë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve SAG në LA, të dielën, shkruan DailyMail. Por, pas eventit ku humbi në kategorinë”best supporting actress”, ndaj Laura Dern, JLo është rikthyer në Miami, […]

Arsyeja përse Princeshë Diana dhe Meghan Markle kanë shkëlqyer në çdo dalje

Ne mund të mos jemi në gjendje të futemi në Pallatin Buckingham ose t’i lejojmë vetes një kurorë, por nëse ekziston një mënyrë se si ne mund t’i afrohemi sado pak stilit të tyre të jetesës, duhet t’i mbajmë shpresat tek grimi dhe flokët.  Rikrijimi i pamjes së përsosur të një princeshe është çuditërisht i […]

Ghetti Geasy rrëfen suksesin e 22 viteve karrierë

Getoar Selimi ose Ghetto Geasy, siç e njohin të gjithë dashamirësit dhe fansat e tij, është hip-hop artisti më i dashur i trojeve shqiptare. Nëse ka diçka për të cilën ne, por dhe antagonistët e tij, duhet ta falënderojmë Getin, është kapitalizimi apo utilitarizmi që diti të zhvillojë. Pra, muzikë e re, e panjohur, e […]

“Është e bukura e dheut, idhulli im i bukurisë dhe intelektit. Është muza ime” Kujt ia dedikon Jonida këto fjalë

Jonida Maliqi është artiste në të gjitha dimensionet dhe një humane e përulur, paçka se pamja e saj ndonjëherë të bën të lexosh diçka tjetër. Falë dhuntisë për të përqafuar të bukurën, Jonida ka arritur të jetë edhe një ikonë për modën shqiptare. Si artiste, ajo shërben si burim frymëzimi për këdo që dëshiron të […]

Sin Boy me dedikim dashurie për Rina Balajn

Sin Boy publikoi disa imazhe bashkë me Rina Balajn. Rina Balaj dhe Sin Boy po e shijojnë lidhjen e dashurisë, ndërsa nuk hezitojnë të sjellin imazhe të njëpasnjëshme bashkë, shkruan lajmi.net. Së fundi, Sin Boy ka publikuar disa fotografi nga një vizitë që bënë së bashku, ndërsa ia shtoi edhe disa fjalë dashurie. “Unë jam […]

Amelda tregon operacionin që ka kaluar djali i saj, ja problemi që kishte dhe çfarë i tha doktori

Moderatorja dhe aktorja shqiptare, Almeda Abazi ka përjetuar disa ditë aspak të mira. Dy muaj më parë, djali i saj Efehan duhet ti nënshtrohej një ndërhyrje kirurgjikale për shkak të një kisti. Për këtë, Almeda ka folur publikisht në një emision turk, ku nuk arriti të përmbante lotët. “Kalova ditë shumë, shumë të vështira. Kishte […]

Me kë ishin në lidhje Dua Lipa dhe Anwar Hadid para romancës së tyre?

Dua Lipa është aktualisht në lidhje me Anwar Hadid. Këngëtarja e hitit “New Rules” po e shijon lidhjen me vëllanë e supermodeleve Bella dhe Gigi Hadid, modelin Anwar Hadid, shkruan Standard.co.uk. Thashethemet për lidhjen e tyre filluan vitin e kaluar kur Anwar dukej duke qëndruar komod pranë superyllit, Dua Lipa, gjatë verës. Ndërsa, thashethemet u […]

E rrallë: Vildane Zeneli pozon e veshur

Fotomodelja kosovare që jeton në SHBA zakonisht poston foto provokative në profilin e saj në Instagram. Kështu ka bërë ajo edhe sot ku ka postuar një foto ku shihet e veshur dhe si një vajzë normale derisa pozon me fermerka dhe me syze, derisa merr pak diell në këto ditë dimri. View this post on […]

Kim Kardashian s’ka konkurrencë

Kim Kardashian solli fotografi të reja nga pushimet. Kim Kardashian këto ditë zgjodhi të pushojë në një vend bregdetar. Ajo nuk ka hezituar të sjell fotografi të reja në rrjete sociale, në të cilat edhe kësaj radhe komentohet për linjat trupore. Së fundi, ajo postoi disai mazhe të reja, në të cilat u shfaq e […]

“Mendoja se do të isha më e pjekur, por bëj akoma gabime” Alketa i thotë të gjitha në ditën e lindjes

Po të mos ishte për fotot e ndryshme që publikon në rrjete sociale, do ta kishim të vështirë të kuptonim kur i nis dhe ku i bitis pushimet Alketa Vejsiu. Para tre ditësh ajo ishte në Romë, për të përzgjedhur veshjet me të cilat do të prezantohet në Sanremo ( lexoni “Kam punuar fort për të […]

Elisa Spiropali nënë për herë të dytë, poston foton e ëmbël të fëmijëve

Elisa Spiropali është bërë sot nënë për herë të dytë. Ajo dhe bashkëshorti i saj, Salarjon Totaj janë bërë prindër të një djali të cilin e kanë pagëzuar me një emër të veccantë, Kren. Nalta u bë gjithashtu motër e madhe. Vetë Elisa e dha lajmin në rrjetet sociale duke postuar një foto të të […]

Mami Miriami kthehet në shtëpi

”Hapësira e një ëndrre” mendohej të ishte një koncert ‘i thjeshtë’ dhënë në Prishtinë nga artisti Alban Skënderaj, por ja që mëngjesin e 20 qershorit ishte kryefjala e të gjitha portaleve. Arsyeja: Para një publiku me më shumë se 3000 persona të pranishëm Alban Skënderaj dhe Miriam Cani dhanë lajmin e gëzueshëm se do të […]

Ja si duket Tayna në klipin e ri

Ajo po vjen me këngë të re. Madje, reperja Tayna përmes rrjeteve sociale ka treguar se ka bashkuar forcat me Mozzik për të sjell një duet, shkruan Syri Kosova. E një foto nga klipi ajo e ka hedhur në Instagram. E veshur me të bardha, me një shami në kokë dhe me një palë syze […]

Mbas Nores dhe Robertit ndahet Tuna dhe Patrisi? Këngëtarja ‘arratiset’ në Punta Cana, heq mbiemrin e bashkëshortit

Tuna dhe Patrisi janë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar. Çifti prej vitesh ka tërhequr vëmendjen e medias për historinë e tyre me ulje-ngritjet që kanë pasur. Ndonëse shpesh herë në rrjet ka qarkulluar lajmi se ata janë ndarë, Tuna dhe Patrisi kanë gjetur një mënyrë për t’i përgënjeshtruar këto lajme. Herën […]

Ashley Graham në muajin e fundit të shtatzënisë, mbush reçipetat me buzëkuq

Në muajin e nëntë të shtatzënisë, Ashley Graham është tashmë në prag të lindjes. Përpara se t’i kushtohet me kohë të plotë fëmijës së saj të parë, modelja mendon ende për punën.  

Rita Ora flet për jetën personale, ky është mashkulli ideal për të

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, është bashkuar me tre anëtarë tjerë të famshëm në shfaqjen e çuditshme, por të mrekullueshme “The Masked Singer”. Shfaqja ka të bëjë me të famshmit që vishen me kostume dhe këndojnë, teksa zbulojnë edhe informacione të tjera për të qëndruar në konkurs. Kur votohen, këngëtarët duhet të zbulojnë […]

Lumturia i lexohet në sy, Vilma Masha xhiro me bebin e porsalindur

Bukuroshja dhe gazetarja e sportit, Vilma Masha, u bë nënë për herë të parë pak javë më parë. Por me sa duket, ajo pëlqen xhirot me bebin e saj më shumë sesa të qëndrojë brenda. Dhe ashtu duke shëtitur me karrocë, është fotografuar nga paparazzi ynë. Vilma duket mjaft në formë, edhe pse sapo ka […]

Pas ndarjes nga miliarderi arab, Rihanna shfaqet e lumtur në krah të këtij mashkulli

Rihanna këtë fundjavë id ha fund lidhjes tre vjeçare me Hassan Jameel. Të Premten u raportua se ajo u nda nga i dashuri, miliarderi Hassan Jameel, shkruan Daily Mail. Dhe më vonë atë mbrëmje, Rihanna , 31 vjeçare, dukej krejtësisht e lumtur dhe e lirë këngëtarja bashkë me kolegun e tij Asap Rockyn u kapën […]

Meghan Markle dhe Prince Harry humbasin fondet dhe titujt mbretërorë

Meghan Markle dhe Princi Harry do të humbasin titujt e tyre të HRH pasi vendosën të heqin dorë nga nga detyrat mbretërore për të vazhduar një jetë të pavarur financiarisht, ka njoftuar Buckingham Palace. Kjo do të thotë që Duka dhe Dukesha e Sussex nuk mund të përfaqësojnë më zyrtarisht Mbretërinë. Mbretëresha tha në një […]

Merr fund pritja e ëmbël e Monikës; Vjen në jetë Enkelejda dhe çifti merr këtë vendim

Lorik Cana dhe bashkëshortja e tij Monique, janë bërë prindër për herë të dytë! Lajmin e pritjes së ëmbël  e bënë publik  përmes një postimi në Instastory, ku çifti mbante duart rreth barkut të rrumbullakosur, por atë të lindjes duket se zgjodhën ta mbajnë larg vëmendjes të publikut. Burime për Lajmi.net & Panorama Sport, bëjnë me […]

Sara Hoxha feston ditëlindjen, po Ledioni ku ka humbur vallë?

“Çmendurisht në dashuri me Romanin tonë. Erdhi pak më herët nga se e prisnim, megjithatë  2.9 kilogramë lumturi e pastër”-do të shkruante Sara Hoxha në Instagram-in e saj më 11 tetor të 2019-s duke na prezantuar publikisht me pinjollin më të ri të familjes, që njëlloj si në rastin e Londonit nuk hezitoi t’i publikonte […]

Teksa flisnin për incidentet me makinë që kishin pasur Olta dhe Olti pësojnë një tjetër incident

Olta Gixhari dhe blogeri i njohur Olti Curri njihen për miqësinë e tyre. Por siç duket kjo miqësi është kthyernë ‘burim akseditesh’ siç shihet dhe në videon e fundit që ka publikuar Olta. Kështu teksa Olta drejton makinën Olti ka nxjerrë celularin dhe xhiron me telefon duke treguar se kanë rrezikuar 2 herë të bëjnë aksident. Më […]

Rina Balaj dhe Sin Boy bëhen me shtëpi të re

Dy reperët, Rina Balaj dhe Sin Boy po shijojnë prej më shumë se një viti marrëdhënien e tyre të dashurisë, mirëpo vetëm së fundmi kanë vendosur ta bëjnë publike lidhjen. Në një intervistë së fundmi, Rina dhe Sinboy zbuluan se po bashkëjetonin, ndërsa tashmë kanë vendosur të marrin një shtëpi të re. Reperja ka ndarë […]

Graciano Tagani humb toruan dhe rreh gazetarin

Një video e publikuar nga moderatorja e “Thumbon”, Aulona Musta tregon balerinin Graciano Tagani, teksa qëllon me shpullë një djalë. E gjitha lidhet me një kamerë të fshehtë, e cila ka në fokus një lojë me Gracianon, që duket se e ka pritur shumë keq dhe nuk i ka kursyer edhe shpullat. Vetë Aulona shkruan […]

Flaka Krelani ‘flakë’ pa të brendshme

Këngëtarja e njohur nga Gjakova, Flaka Krelani, është mjaft e ndjekur nga fansat në rrjetet sociale. Shpesh, ajo ndan me ndjekësit fotografi të ndryshme nga përditshmëria, gjersa nuk mungojnë edhe imazhet provokuese Të tilla janë dhe imazhet e publikuar dhe ditën e sotme nga këngëtarja në Instastoryn e saj. Ajo shfaqet me një fustan me […]

Eleni Foureira ndryshon look dhe nuk njihet më

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, është shumë aktive në rrjete sociale ku numëron fansa të shumtë. Së fundmi ajo i ka lajmëruar këta të fundit se një projekt i ri muzikor është rrugës. Për realizimin e këtij projekti, Eleni ka ndryshuar tërësisht look. Këngëtarja ka prerë flokët dhe duket shumë ndryshe por bukur. Fansat […]

Në vend zien debati, Meghan gjen shtëpinë për të nisur jetën e re

Sa shumë gjëra po thuhen e po shkruhen këtë ditë për tërmetin në familjen mbretërore britanike. Harry dhe Meghan kanë vendosur të lënë titujt mbretërore dhe të nisin një jetë të pavarur. Thuhet se lajmi ka zemëruar mbretëreshën, por ajo është detyruar të pranojë vendimin e tyre. Po ashtu spekulohet se shkak për këtë vendim ka […]

Dedikimi prekës i vajzës së Xhevdet Ferrit pas humbjes së të atit

Dita e djeshme ishte ditë zie për kinematografinë shqiptare. Aktori i shquar, një personalitet i kinematografisë shqiptare, Xhevdet Ferri, u nda nga jeta. Ndarja nga jeta në moshën 59-vjeçare ndodhi pas një sëmundjeje pulmonare në mushkëri në Senatoriumin e Tiranës. Ai ishte i martuar me aktoren Rozeta Ferrin, kishte fëmijë dhe ata kanë vendosur ta respektojnë dëshirën e […]

Jennifer Lopez zbulon planet për të braktisur Amerikën!

Jennifer Lopez zbuloi planet për ta lënë Amerikën, për ‘një jetë më të thjeshtë në një qytet të vogël në Itali. Ajo ka pranuar që dëshiron të ketë një jetë më ‘të thjeshtë dhe organike ’, shkruan DailyMail. Kështu ka thënë se fundmi këngëtarja dhe aktorja 50-vjeçare në një intervistë për ‘Vanity Fair’. “Dua të […]

Babai i Meghan, kundër saj në gjyq

Meghan MarkleEdhe babai i del kundër Meghanit.Bota është tepër kurioze të dijë se çfarë do të bëhet në të ardhmen me Meghan Markle dhe Princ Harry tashmë që ata hoqën dorë nga titujt mbretërorë. Mirepo duket se gjërat nuk po shkojnë aspak mirë për Meghan pas heqjes dorë nga mbretëria, transmeton lapsi.Mediat e huaja raportojnë […]

As Butrinti, as Tayna, as Ledri! Ja cila është kënga shqiptare më e dëgjuar e vitit 2019!

Janë orët e fundit të vitit dhe kemi parë kudo se cilat janë këngët më të dëgjuara, fjalët më të kërkuara, fotot më të pëlqyera e shumë të tjera gjatë 2019-ës. Ky vit që po lëmë pas ishte shumë i suksesshëm për këngëtarët shqiptarë të cilët kanë publikuar këngë që janë kthyer në hite dhe […]

Futbollistët e Guardiolës, festë të çmendur me 22 modele në hotel luksoz

Futbollistët e Manchester City sollën 22 modele Instagrami, në një hotel luksoz në Cheshire (Angli). Vajzat udhëtuan të dielën drejt Resort Golf Mere, ku një natë kushton 150 paund, para ndeshjes së ekipit kundër Aston Villa. Shumë prej modeleve dokumentuan në Instagram udhëtimi e tyre në Cheshire, duke postuar foto dhe video në pishinë, apo […]

“Motra ime është kjo”, Arjon Muça rrëfen momentin kur ka parë Frensin që kishte hequr vetullat dhe do ju shkrijë së qeshuri!

Arjon Muca dhe motra e tij Frensi kanë qenë të ftuar këtë të mërkurë në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel për të folur se si është që të dy janë të famshëm brenda një familje. Ata kanë treguar raportin e tyre dhe kanë theksuar se kanë qenë gjithmonë shumë të lidhur me […]

Pas divoricit të bujshëm, flet Sajmir Çili: Ja për çfarë zihesha më shpesh me Suelën

“Soiree” me Jonida Shehun këtë të mërkurë kishte mbledhur artistë që jetojnë nën një strehë apo që vijnë nga e njëjta familje. Sajmir Çili bashkë me vajzën e tij Isea ishin ndër të ftuarit për të folur se si është të jesh babë e bijë artistë brenda një familje, por edhe ish bashkëshortja e Sajmirit, […]

“Je kaq i bukur”/ Mos vallë ky personazh i njohur është mashkulli misterioz i Loredanës?

Loredana është një prej repereve më të përfolura të momentit kjo jo vetëm sa i takon sukseseve në muzikë, por edhe jetës së saj private. Që pas ndarjes me Mozzik, ajo është vënë në qendër të vëmendjes dhe çdo lëvizje e saj apo postim në rrjetet sociale përbën interes për publikun. Së fundmi këngëtaren e […]

Alketës i vjen ftesa për Sanremo!

Alketa Vejsiu ditën e djeshme ndau me ndjekësit e saj lajmin me lotë gëzimi se do të jetë  prezantuese e festivalit prestigjioz të këngës italiane “Sanremo”.  Kujtojmë se kjo ftesë erdhi pak javë pasi Vejsiu u kritikua ashpër nga artistët shqiptarë për prezantimin në nivele degraduese të Festivalit të 58 të Këngës. Por, duket se janë jo dy […]

Arbana Osmani shtatzënë? Xhemi i zbulon të vërtetën pas FOTO-s me barkun e fryrë

Një foto e publikuar nga Xhemi ditën e djehsme shkaktoi zhurmë të madhe në Instagramin e saj. Në foto Xhemi shfaqej me Arbanën e cila dukej shumë lozonjare, me flokët e kapur, me fund me kuadrata dhe bluze të gjerë. Mirëpo menjëherë sytë e fansave shkuan tek barku i Arbanës i cili duket i fryrë […]

Xhensila Myrtezaj pa filtra dhe pa pikë grimi, ja si duket këngëtarja

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ka habitur të gjithë ndjekësit e saj me një foto nga krevati. Ajo shfaqet pa pikë grimi në fytyrë e veshur me një këmishë të bardhë, ndërsa qëndron ende e shtrirë në shtrat. “Mirëmëngjesi”, shkruan Xhensila në foton e publikuar në Instastory. Ajo nuk na zhgënjeu aspak me pamjen, ndaj duhet të […]

Shakira tregon pse s’do të martohej kurrë me Pique, babanë e fëmijëve të saj

Janë njohur që në vitin 2010, kanë dy fëmijë, por kurrë nuk do të shkojnë në altar. Shakira dhe futbollisti i njohur Pique janë një ndër çiftet më të famshme të showbizit dhe postimet e tyre në rrjetet sociale portretizojnë figurën e një familjeje të lumtur, ama ata s’do ta kurorëzojnë dashurinë e tyre në […]

Ja sa unaza martese ka Victoria Beckham,

Historia e tyre e dashurisë do të niste në vitin e largët 1998 gjatë një ndeshje futbolli me motive bamirësie, për t’u kurorëzuar në martesë më 4 korrik të 1999-s, në një ceremoni madhështore në kështjellën e Luttrellstown-it. Që nga ajo kohë e deri më sot, të dy ia kanë dalë mbanë  të jenë një nga […]

Marsela Çibukaj: Ju tregoj se si humba 40 kilogramë në NJË vit

Takimi me Marselën u zhvillua në një nga kafenetë e bukura dhe moderne në Tiranë, buzë rrugës, si në ndonjë qytet evropian. Ndonëse ne jemi takuar vetëm disa herë, fakti që ajo është një italofile, sikur krijon në mënyrë imediate disa pika kontakti dhe dashamirësie midis nesh.  Marsela sapo ka mbaruar  provat e ditës te […]

‘Jam vajza nga fshati’, Agnesa Vuthaj reagon pas lajmeve për lidhje me miliarderin

Agnesa Vuthaj ka reaguar pas lajmeve se ajo është në një lidhje dashurore me miliarderin indina, Chetaan Sandesara. Sipas saj, marrëdhëniet e saj me indianin janë thjesht marrëdhënie pune dhe familjare dhe se nuk ka asgjë dashurore mes tyre. Madje, Agnesa Vuthaj tha se i njeh të gjithë familjen miliarderit. Reagimi i plotë i Agnesa […]

Enca ‘rrëmben’ vëmendjen e fansave

Këngëtarja e njohur shqiptare Enca Haxhia, është padyshim një nga këngëtaret më të përfolura në estradën shqiptare. Ajo jo gjithmonë përflitet vetëm për muzikën që bën. Me paraqitjet e saj publike vazhdimisht ‘rrëmben’ gjithë vëmendjen e fansave dhe të mediave rozë. Njëjtë ka bërë edhe së fundmi, duke publikuar disa fotografi mjaft të nxehta për […]

Rita Ora vjen e magjishme në promovimin e koleksionit të ri nga gjiganti i stolive Thomas Sabo

Gjiganti i stolive “Thomas Sabo” do të nisë sezonin pranverë/verë 2020 me një gamë të gjerë të argjendarive dhe orëve të reja: të frymëzuara nga një kopsht magjik, duke përfshirë copa heroike si zogu kumbues, modelet e kaleidoskopit dhe dragonjtë fluturues. Koleksioni i ri është zbukuruar me detaje të hollë prej guri në një përzierje […]

Zoe Sugg është britanikja që më së shumti fiton para nga rrjetet sociale

Zoe Sugg dhe Ella Mills, njohur si Deliciously Ella, janë në mesin e femrave më të pasura që kanë ndikim në rrjetin sociale dhe që i kanë më pak se 30 vjet. Sipas listës së përpiluar nga “Heat Magazine”, Sugg, njohur ndryshe si Zoella, ka një pasuri të përgjithshme prej afro 5 milionë eurove. Të […]

Beyonce paraqet koleksionin e ri

Këngëtarja ka publikuar në Instagram fotografitë të cilat lajmërojnë bashkëpunimin e Adidasit dhe brendit të saj Ivy Park Fustani i kuq me dekolte të thellë ka tërhequr më së shumti vëmendje, ndërkaq këngëtarja me të na detyron të rishqyrtojmë çdo gjë që deri tani kemi menduar për rrobat sportive. View this post on Instagram A […]

Edhe gruaja e Justin-it zhvishet për kalendar

Fotoja e saj u pëlqye nga Dua Lipa. Hailey Bieber, modelja e njohur ka qenë pjesë e V Magazine ku ka realizuar një foto për kalendarin që ata kanë bërë, shkruan Syri Kosova. Ajo shihet me të brendshme duke çuar lartë pjesën e bluzës.   View this post on Instagram Miss November @vmagazine calendar shot by my girl @zoeygrossman […]

Leonora Jakupi i habit të gjithë, tregon kur do të martohet

Leonora Jakupi është një nga ato këngëtare që jetën e saj private e ka mbajtur larg syrit të mediave. Prej vitesh ajo në një lidhje të gjatë dashurie por nuk dihet cili është djali që i ka rrëmbyer zemrën. Këngëtarja e njohur nga Kosova, Leonora Jakupi ka preferuar që gjithmonë çështjet e zemrës t’i mbajë […]

Kylie nxjerr imazhet e rralla, shtatzënë

Miliarderja 22-vjeçare Kylie Jenner ka publikuar foto nga shtatzënia e saj.

Dhurata më e bukur që mund t’i bënte vetes në ditëlindjen e 28-të

Pas shumë përvojave televizive, të cilat e kanë rritur jo vetëm profesionalisht, Bora Zemani është gati të hedhë një hap të ri, por që këtë herë nuk ka të bëjë me televizionin. Së shpejti, do të kemi në treg një linjë veshjesh të markës së saj. “Be_Bzz by Bora Zemani” do të jetë një linjë […]

Noizy zbulon karakteristikat që duhet të ketë një vajzë për të qenë idealja për të

Reperi i njohur Noizy është padyshim një ndër reperët më të suksesshëm të Showbizit shqiptar. Këngët e tij kthehen në hite të menjëhershme dhe publiku e do. Së fundmi ai ka dhënë një intervistë për “Revistën Class”, ku ka folur rreth projekteve muzikore dhe jetës private. Përsa i përket kësaj të fundit, i pyetur nëse […]

Këngëtarja shqiptare nuk shqetësohet për kilet e tepërta: S’dua të dobësohem

Ditën e djeshme  e ftuar në emisionin “Ftesë në pesë” nga Bieta Sulo, ishte këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Greta Zani. Ajo ka folur rreth projektit të fundit muzikor si dhe ka zbuluar shumë të reja rreth vetes së saj në përgjithësi. Këngëtarja ka treguar se është shumë e dhënë pas gatimit dhe se […]

Jonida Vokshi në pritje të bebit të parë

Në muajin shtator, moderatorja e njohur, Jonida Vokshi kurorëzoi në martesë dashurinë e saj me regjisorin dhe aktorin kosovar, Besnik Krapi. Burime për revista “Who” bëjnë të ditur se pak muaj pas dasmës, Jonida është në pritje të ëmbël. Duket se dyshja po jeton ditët më të bukura dhe shumë shpejt do të bëhen prindër […]

Kim akuzohet për frigoriferin e zbrazët në shtëpi

Ylli televiziv, Kim Kardashian, ka publikuar disa video në rrjetin social Instagram, ku ka treguar ushqimin brenda frigoriferit në shtëpinë e saj. Këto video ajo i publikoi pasi adhuruesit e saj e kritikuan që ajo pati friforiferin e zbrazët në fotografinë që kishte publikuar disa ditë më parë.

Këngëtarja e njohur shqiptare përfundon në spital… për 12 orë

Pa sakrifica nuk ka rezultat. E këtë gjë, më së miri e ka dëshmuar Dafina Zeqiri, pas lansimittë këngës “Vuj vuj vuj”, shkruan Syri Kosova. Nëpërmjet një postimi ajo ka treguar se pas 12 orë qëndrimi në spital prapë se prapë ia doli dhe mburret me fuqinë që sipas saj ka femra. “12 orë pas daljes nga spitali, […]

U fut në sherrin mes moderatoreve, Rezartit nuk i del inati me Alketën

Dy postimet nga revista e Alketa Vejsiut për moderatoret Xhemi Shehu dhe motrat Vjollca, shkaktuan një bujë të madhe në rrjet dhe në media. Shumë nga personazhet e njohur të Showbizit janë përfshirë në debatin e tyre, mes të cilëve dhe Rezart Veleshnja. Ditën e djeshme aktori postoi në Instastory një foto të vjetër të Alketës duke i dalë në mbrojtje Xhemit, Luanës e Marinës. “Alketa Vejsiu bio. Unë them se Eminem do e kishte zili Alketën për […]

Historia e Harry dhe Meghan

Nga Marie Jackson, BBC Meghan Markle ishte aktorja amerikane, me një pasion për kauzat humanitare dhe feministe. Harry ishte princi rebel, i kthyer në ushtar, i konsideruar si beqari më i kërkuar në botë. Në verën e vitit 2016, të dy u bashkuan nga një mik i përbashkët në Londër në një prej atyre që […]

Eranda Libohova dhe Rovena Dilo, e thonë “troç”

Dy figurat dhe këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar Eranda Libohova dhe Rovena Dilo janë ngacmuar jo pak për jetën e tyre private. Shpesh herë është aluduar për ndonjë lidhje të mundshme për njërën ose për tjetrën në portale të ndryshme, por të dyja këngëtaret kanë vendosur t’u japin fund aludimeve në 2020-ën. Të […]

A ka pasur kriza bashkëshortore Manjola Nallbani?Ja si përgjigjet këngëtarja

Manjola Nallbani ka qenë e ftuar ditën e djeshme në programin e së dielës ‘E diell’. Këngëtarja ka performuar në skenë së bashku me artistet e tjera prezente, por dhe i është përgjigjur pyetjeve ngacmuese të gazetarit Ervin Kurti. “A ke pasur ndonjëherë krizë me bashkëshortin dhe nuk na e ke treguar?”, e ka pyetur […]

Rudina s’rezistoi më dhe na tregoi buzëqeshjen e Mias

Rudina Magjistari ka treguar se mezi e përmban veten kur është fjala për të shfaqur Mian në publik, por pas gjestit të ëmbël që ka bërë vogëlushja, moderatorja e njohur e ekranit nuk ka rezistuar dot. Ajo ka bërë një zemër me duar dhe Rudina e ka shpërndarë fotografinë në Instagram, duke na treguar pak […]

Armina tregon pse s’ka dasmë as në vitin 2020

Një ditë më parë, ish-missi dhe blogrerja e njohur, Armina Mevlani, postoi një foto me mbishkrimin ‘2020-a, viti im i preferuar’, por kjo s’ka të bëjë aspak me planet e saj për martesë. Në programin e Luana Vjollcës ‘Shiko kush luan’, ajo pranoi se në vitin 2020 s’ka dasmë. ‘Duhet të jemi të dy gati […]

Soni Malaj si rrallëherë publikon FOTO me partnerin e saj

Soni Malaj është përpjekur që jetën e saj private ta mbaj larg syrit të publikut. Këngëtarja prej vitesh është në një lidhje dhe po shijon romancën e saj me djalin e pa njohur për publikut Klevi . Soni ka treguar se lidhja e tyre është e fortë dhe është zgjedhja e të dyve që të […]

Marina mbulohet me shami, Getoari si sheik: Viti i Ri në Emiratet e Bashkuara Arabe

Marina dhe Geti kanë zgjedhur që ditët e para të vitit të ri t’i kalojnë në Emiratet e Bashkuara Arabe ku po vizitojnë disa qytete. Pas vizitës në Dubai, çiftet kanë shkuar në Abu Dhabi ku kanë vizituar një nga xhamitë më të famshme, Sheikh Zayed Mosque. Për të vizituar xhaminë, Marina është mbuluar me shami […]

Camerion Diaz bëhet nënë për herë të parë në moshën 47 vjeçare

Cameron Diaz bëhët nënë për herë të parë në moshën 47 vjeçare. Në jetë ka ardhur vogëlushja që aktorja së bashku me partnerin e saj Benji Madden e kanë pagëzuarme emrin Raddix. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktorja nëpërmjet një postimi në Instagram, ku tregon se tani familja është e kompletuar. “Ne jemi […]

Lori Hoxha ka një përgjigje epike për të gjithë kritikët

Çdo VIP, me dëshirë apo jo, bëhet pjesë e thashethemeve, sidomos mbi operacionet plastike dhe as Lori Hoxha nuk i ka shpëtuar kësaj pjese. Fashion blogger-ja shpeshherë është akuzuar se ka bërë operacione plastike megjithatë ajo deri më sot i ka lënë njerëzit të flasin ç’të duan pa konfirmuar dhe as mohuar nëse ka apo […]

“Më pa dhe nuk më foli, më ka dhembur zemra”, Adrola tregon momentin e vështirë me të birin

Adrola Dushi, një nënë beqare, i duhet ta ndajë kohën mes djalit të saj 6-vjeçar Troi dhe profesionit të modelingut, i cili shpesh i kërkon të largohet për ditë të tëra nga shtëpia. Kështu, arritja e ekuilibrave mes profesionit dhe familjes, vështirësohet. E ftuar në programin “Mirage”, ajo ka folur për një episod të dhimbshëm […]

U bindëm me ne fund që Xhemi qenka kopje e së ëmës

Tani që janë pushimet e festave, njerëzit kalojnë më shumë kohë me familjen, e kështu shkrepin edhe ndonjë selfie siç ka bërë Xhemi me mamin e saj. Dikur ajo postoi një foto në palestër me të dhe kuptuam që kishin një marrëdhënie shoqesh mes tyre, por që ishin kopje të njëra-tjetrës nuk e dinim. Sot […]

“Njerëz të sëmurë, Zoti ua ktheftë” Jonida Maliqi flet për herë të parë rreth videos me Florin

Viti 2019 mund të quhet pa frikë viti i Jonida Maliqit. Artisja e njohur jo vetëm preku skenën e lakmuar të Eurovision-it me një performancë të shkëlqyer, për të cilën u fol gjatë, por ishte gjithmonë pranë publikut me projekte të ndryshme, mes të cilëve përmendim “Albanian Designers Competition”, formatin reality më të suksesshëm në […]

Bashkëshortja e MC Kreshës pranon se së shpejti çifti do bëhet me fëmijë

Pak ditë më parë u zbulua se Kresha dhe bashkëshortja e tij Erzina do bëhen prindër. Madje u publikua edhe një foto ku bashkëshortja e Kreshës shfaqet me barkun e rrumbullakosur e veshur me fustanin e nusërisë. Lajmin e ka konfirmuar sot edhe bashkëshortja e Kreshës, Erzina e cila e pyetur nga një ndjekëse për shtatzëninë, […]

Gazetarja e njohur jep lajmin e bukur, 2020-ta me një beb

Gazetarja e njohur Rudina Demneri, e njohur gjerësisht edhe si Paloma, së fundmi ka dhënë një lajm të bukur për të gjithë duke deklaruar se viti i ri do sjellë në jetën e saj edhe një vogëlush. Paloma tregoi se do ja plotësojë dëshirën vajzës së saj e cila prej kohësh i kërkon një motër […]

Blogerja e udhëtimeve, bën mijëra dollarë në vit duke postuar fotografi në Instagram

Kjo 25-vjeçare bëri 600,000 pound në vit duke postuar foto të sponsorizuara në Instagram të gjitha ndërsa udhëtonte nëpër botë pa shpenzuar asnjë lekë. Blogerja e udhëtimit Tara Whiteman, me emrin Tara Milk Tea, ka 1.3 milionë ndjekës dhe ka kapur 1.1 milionë dollarë në vitin 2019. Influentusja u rendit e 17-ta në listën e pasur në Instagram, publikuar […]

Elvana Gjata shkruan fjalë zemre për dy ‘vëllezërit’ e saj

Tashmë dihet se dy bashkëshpunëtorët më të ngushtë të Elvana Gjatës janë stilisti Valdrin Sahiti dhe Dj Andy Gramm. Por përveç punës, ata i lidh edhe miqësia e ngushtë, madje Elvana i ka cilësuar në postimin e fundit si vëllezërit e saj. Ajo ka bërë një dedikim për të dy, ku i shkruan disa nga […]

Getoar Selimi vjen këtë fundvit me një look të ri, reperi nuk njihet më

Getoar Selimi është një nga reperët më të komentuar në vend edhe për shkak të ‘look-ut’ të tij. Në intervista të ndryshme, partnerja e tij, Marina Vjollca është shprehur se mjekra e personifikon tashmë dhe se është një tipar dallues për të. Pavarësisht se Selimi nuk ka eksperimentuar shpesh me pamjen e tij, duket se […]

“Dha shpirt në duart e mia” Kastro Zizo rrëfen momentin prekës kur humbi mamanë

Kastro Zizo është pa diskutim një ndër artistët më kontraversialë të showbiz-it shqiptar, i cili arrin të shkaktojë bujë në çdo dalje të tij publike. I bërë i njohur fillimisht me këngën ”Ia ke fut plako”, e cila u kthye një këngët më hit dhe shprehi e përditshme për brezin e viteve 2000, Kastro ka […]

Vetëm gratë që janë shtatzënë e kuptojnë këtë hall të Miriam Canit gjatë dimrit

Këto ditë të fundit të vitit po shënojnë ndoshta temperatuarat më të ulëta të sezonit dhe kjo ka qenë shpesh temë diskutimi sa herë takohemi me dikë. “U bë vërtet ftohtë”, duket sikur është një nga fjalitë me të cilën hapim dhe mbyllim bisedat së fundmi. Por ka një kategori që nuk i përjeton kështu […]

Kirurgu plastik tregon se si do të dukeshin femrat e famshme të Hollywoodit

Në botën e të famshmëve, koha me të vërtetë funksionon ndryshe – pavarësisht sa vjeç janë, ata gjithmonë duken bukur, të rinj dhe të freskët. Kjo është arsyeja pse një kirurg kozmetik nga Londra, Dr Julian De Silva, vendosi të kuptojë se si do të dukeshin femrat e famshme të Hollywoodit, nëse ato do të […]

‘A ka mashkull që nuk tradhton’, Bieta Sulo i jep përgjigjen epike

Bieta Sulo është përballur me një pyetje që bëhet shpesh, pasditen e sotme në emisionin e saj “Ftesë në 5”. Bieta kishte të ftuar gazetaren e sportit, Sabina Mete të cilën e pyeti nëse do e falte tradhtinë. “Nuk e fal kurrë. Pse ka ndonjë mashkull që nuk tradhton? Ku është ta marr për burrë! […]

Ja si e perjetoi Eneda Tarifa termetin

Eneda Tarifa ishte pjesë e panelit të ‘Opinion’ si pjesë e personazheve të vitit 2019. Ajo u shpall fituese e “Kënga Magjike” me “Mos ma lësho dorën”, të cilën të gjithë e lidhën me tërmetin tragjik të 26 nëntorit. Ajo ka zbuluar se e ka patur mjaft të vështirë të këndonte pas asaj ngjarje, megjithatë […]

‘Qyqja, Ledri është ky?’

Elvana Gjata do ju bëjë të qeshni me lot me videon që e postoi në rrjete sociale. Ledri Vula dhe Elvana Gjata këto ditë kanë pasur disa koncerte bashkë, shkruan lajmi.net. Së fundi, Elvana ka postuar një video në Instagram, në të cilën shfaqet duke ecur si modele pasi u rregullua para pasqyrës. Teksa po […]

Dua Lipa thyen një tjetër rekord

Dua Lipa ka shënuar një sukses të ri. Një ditë e re për Dua Lipën një tjetër sukses i arritur nga këngëtarja, ajo tashmë është duke shijuar ëndrrën e fëmijërisë, këngët e saj po dëgjohen tërë botën. Këngëtarja me prejardhje shqiptare ka bërë të ditur përmes një postimi në Instagram se ka thyer një tjetër […]

‘Dhimbje e papërshkueshme’, Madonna anulon sërish turneun e saj

Dhimbja është e madhe sa që për Madonën nuk ka qetësi, duke e detyruar yllin e pop-it të anulojë sërish turneun e saj në Amerikën e Veriut. Në një video në Instagram, këngëtarja e famshme flet për një dhimbje të papërshkueshme deri në atë pikë që e kanë detyruar të anulojë turneun e Madame X […]

I dashuri i Genta Ismajlit surprizon këngëtaren me dhurata luksoze: Ndihem e llastuar

I dashuri turk i këngëtares së njohur, Genta Ismajli, nuk di të ndalet me surprizat që i bën asaj. Pak ditë më parë ai i dhuroi një makinë luksoze të tipit “Range Rover”, ndërsa sot e mbushi plot me çanta të markës së njohur “Louis Vuitton”. “Dashuria ime, je i mrekullueshëm. Për të gjithë dhuratat […]

Dua Lipa krah të dashurit për Krishtlindje, ndan momente romantike

Dua Lipa shfaqet e lumtur krah të dashurit të saj. Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa, mbrëmjen e djeshme me rastin e Krishtlindjeve ka kaluar kohë me të dashurin e saj. Ajo është shfaqur në një moment romantik me të dashurin Anwar Hadid dhe çifti duken shumë të dashuruar. “Kënaqësia ime e Krishtlindjeve”, ka shkruar […]

Kim Kardashian iu lë pa fjalë me këto FOTO

Kim Kardashian të dielën u shfaq magjepsëse veshur me fustanin e saj prej ari. Ajo mori pjesë në hapjen e operës së bashkëshortit Kanye West, shkruan DailyMail. 39-vjeçarja, mori gjithë vëmendjen me linjat e saj trupore në fustanin e ngushtë. Kim, doli për darkë pas ngjarjes ku nuk mbeti pa u komentuar. Fustani i bukuroshes Kardashian, […]

Kylie Jenner e cilëson më të mirën e saj për 2019

Kylie Jenner ka treguar se cila është top fotografia e saj në Instagram më 2019 dhe është ajo e veshur si Marilyn Monroe dhe si Ariel nga filmi “A Little Mermaid” Kylie Jenner ka postuar disa nga fotot e saj më joshëse në faqen e saj në Instagram për vitin 2019 për 154 milionë përcjellës. […]

Olsi Byluku ‘ndez’ llambat e festive me të dashurën, publikojnë fotot…

Teksa atmosfera festive i ka përfshirë që të gjithë, nuk mungojnë as kartolinat e urimit. Për këto Krishtlindje, aktori i humorit Olsi Bylyku, ka publikuar disa fotografi-kartolinë bashkë me të dashurën e tij. Ai dhe Egli Tako shihen në pyll pranë një zjarri, në momente tejet romantike dhe në fotografi të realizuara mjaft bukur. “Dhuroni […]

Cristiano Ronaldo uron Krishtlindjet, ja ku po i kalon ai bashkë me familjen

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij, Georgina Rodriguez, kanë zgjedhur një vend të veçantë për të festuar Krishtlindjet. Ndërkohë që shumica preferojnë vende të ftohta dhe me dimër, ylli portugez ka zgjedhur një vend të ngrohtë. Në një foto të postuar në “Instagram”, Ronaldo shihet me fëmijët e tij dhe një Babagjysh në një bregdet […]

Jonida gjen fjalët më të bukura në ditëlindjen e Danit

Në shtëpinë e Jonida Maliqit festat janë më të bukura, sepse u shtohet edhe ajo e ditëlindjes së Danit. Ai sot mbush 8 vjeç dhe mami Jonida ka zgjedhur fjalët më të bukura që do të përshkruanin lidhjen mes një nëne dhe djalit të saj. Ajo ka zgjedhur një foto kur ishte me pushime,  Dan […]

Uanda Nara dhe Ingrid Gjoni bëjnë ‘xing’ me fustanin

E ftuar së fundmi në emisionin  ‘E diell’ në Top Channel ishte këngëtarja e njohur Ingrit Gjoni. Ingridi foli per jetën e saj private si dhe përprojekte të reja të saja. Gjithashtu e njohur për stilin e saj pa komplekse dhe me plot vetëbesnim, këngëtarja u paraqit në emision me një veshje tejet provokuese. Ingridi u […]

Moderatorja tregon pse i ka këmbët seksi

Është e pasionuar ndaj palestrës. Moderatorja shqiptare, Aulona Musta, ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet e veshur me një fustan të shkurtë, që ia ka nxjerr këmbët seksi. Ajo ka zbuluar edhe sekretin pse është e tillë. Ushqimi i shëndetshëm, energjia pozitive dhe palestra janë ato që po e mbajnë në formë moderatoren. […]

“Kot nuk shkoi të këndojë dhe kjo” Eduart Grishaj dhe Arbana tifo për Arilena Arën

Eduart Grishaj ka publikuar disa momente brenda shtëpisë me moderatoren e njohur Arbana Osmani. Mesa duket të dy kanë preferuar të ndjekin natën finale të Festivalit të Këngës në RTSH të ulur në divan, teksa bëjnë tifo për Arilena Arën.Si Eduarti, ashtu edhe Arbana kanë publikuar foton e Arilenës dhe e kanë mbështetur atë. Ndërsa […]

A ta dha dorën Elvana Gjata? Ja si përgjigjet Arilena Ara

Pak pasi rrëmbeu kupën e çmimit të parë të Festivalit të Këngës, Arilena Ara iu përgjigj disa pyetjeve kureshtare nga gazetarët, në Post Fest, drejtuar nga Eni Shehu. Këngëtarja, e cila rrëmbeu çmimin e parë me këngën “Shaj”, duke lënë pas një tjetër pretendente për fitoren, Elvana Gjatën, u pyet nëse kjo e fundit e […]

Elvana Gjata pas performancës, tregon për kë e ka shkruar këngën

Elvana Gjata është përlotur pas performancës në natën finale të Festivalit të Këngës. Këngëtarja ia doli me sukses të ngrejë në këmbë spektatorët e Pallatit të Kongreseve, dhe pasi performoi u ndal për të thënë disa fjalë zemre. E emocionuar dhe e përlotur ajo falenderoi shqiptarët që e kanë mbështetur këngën e saj dhe kanë […]

Stresi dhe Eli Fara nuk shkuan në finale, ja çfarë thotë reperi

Stresi dhe Eli Fara konkuruan ditën e djeshme në natën e dytë të festivalit me këngën e tyre ‘Bohem’. Kënga u prit mirë nga publiku por nuk u kualifikua për në natën finale të festivalit. Pas shpalljes së listës së finalistëve Stresi ka reaguar me anë të një postimi në profilin e tij të Instagramit. […]

Ledri Vula flet për dasmën e tij, më së shumti presionin e kam…

Ditën e dielë Kresha kurorëzoi në martesë dashurinë e tij me Erzinën. Këngëtari i njohur Ledri Vula e uroi publikisht duke u shprehur se është i fundit nga shokët që ka mbetur pa u martuar. Të gjithë fansat filluan ta nxisin, duke i kërkuar që të martohet sa më parë. Por cilat janë planet e […]

Së shpejti dhe si aktore, ja çfarë thotë Xhensila Myrtezaj

Pak ditë më parë Bes Kallaku mbajti premierën e filmit “Falco” në Prishtinë. Pjesë e premierës ishin artistë të njohur nga Kosova, të cilët shijuan filmin dhe humorin që ai përcjell. Pas përfundimit të premierës, Besi së bashku me Xhensilën kanë dhënë një intervistë për emisionin “Mirage”. Xhensila u pyet përse nuk mori pjesë në […]

Enca për herë të parë bashkëpunon me një femër, ja kë ka zgjedhur

Enca dhe Rina kanë postuar së fundmi disa foto në Instagram, ku shihen nën shoqërinë e njëra-tjetrës.  

Elvana Gjata: Qaj, sa herë dëgjoj këngën “Me Tana”, ja arsyeja!

Elvana Gjata ka qenë protagonistja e ‘Aperi Fest’ me Eni Shehun mbrëmjen e djeshme. E ndërsa Eni zbuloi pak nga koreografia e Elvanës, duket se si kërcimi, ashtu dhe kënga kanë shumë për të treguar. Pyetur për Eurovizionin, Elvana është shprehur se para së gjithash, vjen festivali. “Eurovizioni është shumë larg”, ka thënë këngëtarja, duke […]

Aktori i njohur amerikan kërcen vallen e Tropojës në emision

Vallja e Tropojës është një ndër kërcimet popullore më të bukura shqiptare. Së fundmi shohim që është edhe kërcimi i preferuar i aktorit të njohur amerikan, Jamie Foox. I ftuar në emisionin “The Late Show” të Stephen Colbert, aktori është futur duke kërcyer, me shami në dorë, vallen e Tropojës, ndërsa ftoi në valle edhe […]

Beyoncé na la pa fjalë

Nuk është hera e parë që yjet e showbiz-it botëror zgjedhin t’i besojnë gardërobën e tyre stilistëve me origjinë shqiptare, kujtojmë se vetëm dy muaj më parë ylli i muzikës rap Cardi B u shfaq në një spot publicitar me një fustan të Valdrin Sahitit, por ditën e djeshme Beyoncé na magjepsi të gjithëve me […]

”Do të rrahë fëmijët e tjerë” Aurela Gaçe u mbyll gojën atyre që e kritikuan për sportin që praktikon Grace

Por ndryshe nga ç’mund të mendoni, Grace dhe Abigail nuk shkojnë thjesht për të shoqëruar mamin e tyre, por merren edhe vetë me aktivitet fizik, të paktën Grace e ka marrë seriozisht këtë pjesë pasi po merr leksion Kung Fu-Je. Ajo duket mjaft e gatshme të mësojë disiplinën dhe teknikat që duhen për këtë sport. […]

Olsi Curri thumbon Alketa Vejsiun:Ja fjalet qe e cuditen Alketen

Ditën e djeshme moderatorja Alketa Vejsiu ka qenë për vizitë tek familja e Xhejsonit i njohur nga të gjithë si ‘taramelja’. Alketa publikoi pamje të shtëpisë ku familja Bafti jeton, e nga videot shihet se kjo familje jeton në kushte të vështira, madje i vogli Xheison tregon se gjyshja është rrëzuar. Nisur nga kjo gjendje, […]

Albërie Hadërgjonaj flet për herë të parë publikisht për jeten e saj

Albërie Hadërgjonaj është gjithmonë në qendër të vëmendjes nga mediat, ku përflitet për pozat e saj provokuese, për jetën që bën dhe lirshmërinë që ka në daljet e saj publike. Edhe pse është gjyshe, Albëria di më së miri të kujdeset për veten e saj dhe në çdo dalje në publik të jetë e kuruar […]

Kejsi do t’ju prekë me dedikimin tjetër ndaj Stresit

Ata u martuan në 12 shtator të vitit 2018 dhe që prej atëherë Kejsi, bashkëshortja e Arkimed Lushaj ose siç njihet ndryshe Stresi, nuk ka nguruar ta shprehë herë pas here publikisht dashurinë ndaj partnerit. Ja çfarë shkruan ajo në postimin e fundit: “E mbaj mend ditën kur u çmenda pas syve të tu. Më […]

Moderatorja shqiptare: Shyqyr që jetojmë larg!

Gazetarja Fjodora Fjora njihet për karakterin e drejtpërdrejtë, ndërkohë që së fundmi ka folur hapur për marrëdhënien me vëllain dhe kunatën. “Im vëlla tani i thotë të gjithëve, domethënë i thotë gruas përgjithësisht: “Vjen motra ime, vjen mami me babin, vjen Bela (për qenin), vijnë ca vende bosh, pastaj vjen ti”, tha gazetarja në emisionin […]

Ronela Hajati përgjigjet për Young Zerkën

Ronela Hajati, e vënë në qendër të vëmendjes prej 4 vitesh për shkak të lidhjes së saj të dashurisë me Young Zerka, ka hezituar gjithmonë të japë një përgjigje konkrete për këtë gjë. Edhe pse lajmet rozë shkruanin se së fundmi mes tyre kishte mbaruar gjithçka, Hajati e ftuar në “E Diell” e përshkruan lidhjen […]

Alesia Bami shuan të gjitha kuriozitete, tregon si e fitoi punën në “E Diell”

Lajmi i largimit të balerinës Alesia Bami nga “Stop” bëri bujë pak muaj më parë, duke qenë se atë e larguan nga emisioni i njohur një ditë pasi ajo kishte dal në një intervistë në Top Channel. Në atë kohë “Stop” tha se Alesia nuk shfaqte sjellje etike, mirëpo balerina nuk e la me aq […]

Modeli mbetet pa jetë pasi rrëzohet në skenë

Një ngjargje e pazakontë ka ndodhur në Sao Paolo të Brazilit, pasi një model 26 vjeç ka vdekur pasi është rrëzuar gjatë sfillatës. Në një deklaratë për mediat thuhet se Tales Soares ndërroi jetë, në kohën që po bënte ecje në sfiladë. Ai kishte deklaruar më herët se ishte sëmurë dhe kishte dalë në sfiladë […]

Ja me kë e kalon të dielën Zaimina Vasjari

Këngëtarja nga Kosova Zaimina Vasjari këtë të diele po e kalon në shoqëri të personit më të rëndësishëm për të dhe bëhet fjalë për vajzëën e saj të vogël. Përmes një postimi në InstaStory tregon se si po e kalon fundjavën. Në llogarinë e saj në Instagram, këngëtarja publikoi foto duke kaluar kohën e saj […]

Era Istrefi shfaqet super edhe me………

Tanimë të gjithë krenohemi me të. Këngëtarja e mirënjohur Era Istrefi publikoi një fotografi në Instagram ku duket shumë joshëse. Era Istrefi vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale dhe së fundmi ajo publikoi një fotografi ku vë në pah vithet e formësuara dhe aspak të vogla. Këngëtarja me famë ndërkombëtare shfaqet sërish me […]

Nuk pranoi faljen, Melinda paralajmëron Taynën

Dy prej repereve më të talentuara dhe më të famshme në Shqipëri janë Tayna dhe Melinda Ademi, të cilat kanë disa kohë që thumbojnë njëra-tjetrën nëpërmjet projekteve muzikore. Ishte Melinda ajo që hodhi hapin e parë për t’i dhënë fund kësaj duke i kërkuar falje Taynës për dissin që bëri. E vetmja përgjigje që mori […]

Kim Kardashian? Shikoni pak blogeren ruse

Anastasia Kvitko ka bërë paraqitjen e radhës në rrjetet sociale. Bukuroshja ruse, si gjithmonë është shfaqur provokative, derisa ka treguar linjat e saj seksi. Ju ftojmë të shikoni foton:    

Ledina Çelo e “djeg” te “Xing me Ermalin”

Ledina Çelo ka qenë e ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin e “Xing me Ermalin”. Pas shumë kohësh ajo performoi me këngën “I feel good” ku nisi të kërcente dhe përdridhej para publikut duke e “djegur” fare skenën. Ajo hipi edhe majë tavolinës ku kërceu me plot energji. Në momentin që do e mbyllte performancën, […]

Ingrit Gjoni i dhuron të birit për 7-vjetorin e lindjes atë që do çdo fëmijë

Fillesat e para në rrugën e gjatë të artit do të ishin në fushën e modelingut, por pasioni për muzikën do të ishte më i fortë dhe shumë shpejt do të shndërrohej në një prej këngëtareve më të komentuara të showbizit shqiptar. Ingrit Gjoni, e njohur për stilin ekstravagant dhe provokues, numëron në repertorin e […]

Kush është Polina, vajza ruse që i ka vjedhur zemrën Johnny Depp

Depp u fotografua duke shkëmbyer puthje pasionante me një “vajzë misterioze” në fillim të këtij viti në një hotel në Beograd, Serbi, të cilën “Daily Mail” e ka identifikuar si Polina. Ato gjithashtu u fotografuan duke ecur së bashku në maj të 2018-s, ndërsa ai ishte në turne në Moskë me grupin e tij, “The […]

Marina Vjollca tregon kush është dashuria e saj e përjetshme

Një nga fotot e ka ripostuar para pak minutash motra e saj Luana Vjollca, krah së cilës shkruan: “WOW! E pazëvendësueshme bisha ime.” Ndërkohë Marina ia ka kthyer komentin Luanës në një mënyrë mjaft të veçantë dhe të ëmbël: “Dashuria ime e përjetshme Luana Vjollca, jeta ime!” Ju mbase keni menduar se është Getoari, por […]

Moderatorja shqiptare bëhet nënë për herë të dytë

Ditën e sotme moderatorja e njohur e “RTK” Fitore Rexhepi është bërë nënë për herë të dytë. Lajmin e ëmbël ajo e ka ndarë me ndjekësit në llogarinë në Instagram përmes një postimi mjaft të këndshëm. Fitorja ka publikuar një foto të vogëlushes së porsalindur, krah së cilës shkruan: “Në jetë nuk ka diçka më […]

Lori Hoxha suprizon motrat Istrefi

Për herë të parë motrat Istrefi, Nora dhe Era sollën bashkëpunim e tyre. Kënga mbante titullin ‘Nuk e di’ dhe në pak orë arriti të mblidhte me mijëra klikime në Youtube dhe me siguri do të jetë dhe hiti i verës. Klipi nis me Erën, teksa më pas të dyja motrat kërcejnë mes rimteve të […]

Një incident i vogël bëri që Monica Bellucci të tregoj më shumë seç duhej

Aktorja e njohur Monica Bellucci është vënë në qëndër të mediave rozë së fundmi për historinë e re të dashurisë së saj. Pas ndarjes nga Vincent Cassel, ajo ishte treguar shumë hermetike përsa i përket jetës së saj personale. Por më në fund u zbulua lidhja me artistin 36-vjeçar, Nicolas Lefebve. E së fundmi aktorja […]

Ja si përgjigjet Fero

Fero dhe Arbenita janë kthyer padyshim në një prej çifteve më të dashura e të komentuara në showbizz-in shqiptar. Së fundmi është komentuar gjerësisht në mediat rozë se Arbenita është shtatzënë dhe sigurisht reperi ka reaguar në lidhje me këtë lajm i ftuar në emisionin radiofonik ‘72 #sen’, me Meriton Mjekiqin. “Këto janë rrena, ne jemi […]

Anjeza Shahini publikon momentet e adhurueshme me të bijën

Pak javë më parë këngëtarja Anjeza Shahini u bë nënë, duke sjellë në jetë vajzën e saj. Tashmë që e ka marrë veten nga lindja dhe vogëlushja po rritet disi, Anjeza ka nisur të shijojë shëtitjet me të. Kështu këtë të shtunë ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale disa fotografi teksa […]

“Nuk më takon mua të vendos gjininë e fëmijës” Charlize Theron pohon se djali i saj 7-vjeçar është …………

Aktorja 43-vjeçare Charlize Theron pohoi para pak ditësh se djali i saj i adoptuar Jackson është vajzë. Duket se këto deklarata nuk janë edhe aq të pazakonta në rrethin e yjeve sepse dhe Angelin Jolie para pak vitesh pranoi se vajza e saj biologjike ndihej djalë. Aktorja nga Afrika e Jugut do të birësonte një […]

Angelina Jolie dhe Brad Pitt marrin hapin e radhës

Është zyrtare: Angelina Jolie dhe Brad Pitt janë beqarë! Pas disa vitesh procedura për divorcin, dy aktorët rivendosën ligjërisht statusin e tyre si beqar në gjendjen civile. Çifti u nda mbi dy vite më parë dhe nënshkruan një dokument që i deklaron zyrtarisht beqarë, ditën e premte. Në këtë mënyrë Angelina hoqi ligjërisht mbiemrin Pitt, […]

Përse i dha fund marrëdhënies treshe?

Dashuria poligame është një kapitull i mbyllur për Egla Harxhin. Ish-Miss Shqipëria ishte sot e ftuar në emisionin e Rudinës, ku foli për jetën e saj tani që është bërë nënë dhe është duke rritur djalin pa praninë e partnerit Alexandre de Basseville. Ajo tregoi se tani po e rrit djalin vetëm dhe me ndihmën […]

Bebe Rexha flet për çrregullimet me shëndetin: Unë po vuaj nga …

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha, ka bërë publike në mediat sociale se ajo ka luhatje të shpeshta të humorit, ndërkohë që falenderoi fansat e saj për mbështetjen. Këngëtarja 29-vjeçare e ka ndjerë të nevojshme që të ndajë eksperiencën e saj me të gjithë ndjekësit, dhe u ka kërkuar atyre që të mos ndjejnë keqardhje […]

Rudina Magjistari flet për vajzën Mia: Kur e linda …

Rudina Magjistari rrallëherë flet për vajzën e saj të vogël Mia, por kur e bën, mundohet të sjellë momentet më speciale që kalon me të dhe ndjesitë më të veçanta. Sot teksa kishte të ftuar ish-Miss Shqipërinë, Egla Harxhi për të folur për jetën e saj si nënë, Rudina ndau një nga momentet më të […]

Adelina Tahiri i kthen përgjigje fanses: Do të të marr burrin!

Një fanse e ka ngacmuar Adelina Tahirin për bashkëshortin. Komentuesja i shkruan në Instastory se është një femër me shumë fat, dhe se do të dëshironte burrin e saj. Por Adelina e ka kaluar me mjaft sportivitet këtë situatë. Këngëtarja është shprehur shumë e hapur, që mund ta lejojë ta marrë, por vetëm se ka […]

Getoari e la pa punë? Marina Vjollca flet për projektin e saj të ri dhe mezi po presim!

Marina Vjollca është një prej moderatoreve më të komentuara dhe më të dashura për publikun shqiptar. Prej disa muajsh Marinën nuk e kemi parë më në ekran dhe fillimisht u tha që Marina mbeti larg televizionit prej kërkesa të partnerit të saj Getoarit. Marina nuk kishte reaguar asnjëherë deri më sot, lidhur me planet e […]

Rita Lati zbulon ate qe nuk e tha kurre per ish-bashkëshortin

Mbrëmjen e djeshme ishin të ftuara tek “Xing me Ermalin” Rita dhe Roza Lati. Rita ka rrëfyer për sakrificat që ka bërë për rritjen e Rozës dhe mungesën e bashkëshortit. Dëshira e saj ka qenë që Roza të rritej me figurën e babait dhe mbase mungesa e tij e ka bërë moderatoren një vajzë shumë […]

Ja reagimi i pabesueshëm i Rita Latit kur Roza i tregoi që ka humbur virgjërinë

Rita Lati dhe e bija, Roza kanë një marrëdhënie për t’u pasur zili, dhe bashkë flasin si të ishin shoqe. Ata kanë treguar një episod nga e kaluara kur Roza adoleshente i ka treguar nënës së saj se kishte kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë. Aktorja e humorit njihet për natyrën e saj pa […]

Flori na jep një arsye më shumë për romancën me Kejsi Tolën

Flori Mumajesi rrallëherë shpreh vlerësimet në publik për këngëtaret e njohura shqiptare, por kur e bën ndodh që të lindin fjalë për lidhje romantike. Ndërsa prej vitit të kaluar kantautori përflitet për një romancë me Kejsi Tolën, Flori duket se gjen gjithmonë një mënyrë “për t’i hedhur benzinë zjarrit”. Ditën e sotme ai përshëndeti ndjekësit […]

Eli Farës: Kur u ndava nga burri nisa të ha bukë tamam

Ajo sot është një nga këngëtarët më të mira të muzikës popullore, por 30 vjet më parë Eli Fara ka qenë mësuese e ciklit fillor në zonën e Korçës. Në një klasë të improvizuar në “E Diell”, moderatorët u vunë në rolin e nxënësve, Manushi në rolin e drejtorit të shkollës ndërsa Eli Fara si […]

Fansi i motrave Kardashian, i habit të gjithë me veprimin e tij

Një fans i motrave Kardashian ka publikuar një video që është bërë virale. Në kokën e tij ka vendosur që të ketë pesë motrat e familjes së famshme. Një parukier i ka krijuar në mënyrë të përsosur fytyrat e Kim, Kourtney, Khloe, Kendall dhe Kylie rreth e rrotull kokës. Nuk dihet ende nëse është një […]

“Je dërrasë”, Emina Çunmulaj replikon me komentuesit

Një foto e postuar së fundmi në Instagram nga Emina Cunmulaj nxiti shumë debate. Modelja shqiptare pozonte në pishinë me rroba banje dhe me një pamje shumë natyrale. Disa nga fansat e përgëzuan për natyralitetin, ndërsa të tjerët i vendosën në dukje masën e vogël të gjoksit. Në një Insta Live të mbajtur pasditen e djeshme me ndjekësit […]

Bebe Rexhas i duket vetja si……….

Këngëtarja shqiptare me famë botore, Bebe Rexha, vazhdon të përflitet për thëniet e saj interesante që ka në rrjetet sociale. Pasi publikoi këngën e saj “Last Hurrah”, Bebe Rexha kishte bërë një debat interesant me babanë e saj. Madje shqiptarja kishte thënë, se shkaku i kësaj kënge dhe disa skenave në të me përmbajtje eksplicite, […]

Brenda shtëpisë së Justin dhe Hailey Bieber

Së fundmi Justin Bieber me bashkëshorten e tij Hailey kanë blerë shtëpinë e tyre të parë dhe mjafton detaji që pamë në dhomën e gjumit për të kuptuar se arredimi është një mrekulli më vete. Një burim ka pohuar për “People” se dyshja është shumë e emocionuar dhe e lumtur për shtëpinë e re. Ndërkohë […]

‘Je bërë si një grua 50 vjeçe’, Kiara Tito i mbyll gojën ndjekësit

Kiara Tito është një ndër moderatoret më simpatike në ekranin shqiptar dhe shumë e dashur për publikun. Së fundmi Kiara ka bërë një ndryshim drastik në pamje pasi është bashkuar trendit të momentit, flokëve në stilin “BOB”, tendenca më e përhapur e flokëve gjatë vitit 2019. Pas këtij ndryshimi në look, Kiara ka publikuar shpesh […]

Dikur ishte i varfër dhe i pastrehë, sot është milioner

Rrëfimi i jetës së Drew Gudal pa dyshim se mund të bëhet edhe film, por ajo çfarë është më e rëndësishme, është që historia e tij ka arritur t’ua ndryshojë jetën personave që kishin hequr dorë nga jeta dhe mendonin se gjithçka ka marrë fund. Ky britanik gjithmonë kishte dashur të bëhet aktor, dhe si […]

Getoari flet për herë të parë për sherrin me Noyzin

Sherret mes tyre kanë qenë të shumta. Shpeshherë të ashpra, por gjithmonë me vmendje të lartë publike. Bëhet fjalë për përplasjet disavjeçare mes dy grupeve të hip-hopit Babastars dhe OTR. Getoar Selimi si një pre themeluesve të grupit Babastar, i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan ka folur për sherrin me dy […]

Pas akuzave se vodhi këngën, reagon ashpër Devis Xherahu

Këngëtari i njohur Devis Xherahu ishte i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan.“Hajde më përqafo” është projekti më i ri i këngëtarit, me të cilën ai çeli emisionin. “Hajde më përqafo” është projekti më i ri i këngëtarit, me të cilën ai çeli emisionin. Ai tha se këtë këngë ia dedikon atyre […]

Angli, Anjeza Shahini tregon punën që bën atje

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Ajo jeton atje me bashkëshortin e saj, diplomatin Paul Edward Conollyn dhe tashmë janë bërë prindër të një vajze. Por kaq vite ajo nuk ka sjellë një produkt të ri muzikor dhe të gjithë do të ishit kuriozë të mësonit […]

Pas tradhëtisë, Kylie Jenner i vë flakën rrjetit, në pishinë me …………

Çifti i famshëm vijnë më të afërt se asnjëherë! Kylie Jenner dhe Travis Scott janë fotografuar në disa poza të nxehta dhe shumë afërt me njëri-tjetrin. Ata duket se kanë vendosur të kalojnë disa momente relaksi bashkë, duke pirë shampanjë në pishinë. Çifti kanë postuar fotot e bëra brenda në pishinë, ndërsa shihen shumë bukur […]

Trondituni! Ja sa merr në një koncert Elvana Gjata!

Dizajnuesi i njohur Valdrin Sahiti ishte i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”. Si një mik i afërt i Elvana Gjatës, Valdrini foli për shumën që këngëtarja merr në një koncert. Ai tha se Elvana Gjata nuk harxhon shumë para për veshjet dhe gjatë gjithë kohës është më shumë e fokusuar tek kënga dhe vokali. […]

Ish-velina e Stopit prezanton familjen dhe biznesin më të ri që ka hapur

Alesia Bami u largua përfundimisht nga emisioni ‘Stop’ dhe nga Klan Tv dhe duket se ky largim i ka hapur dyer të reja ish-velinës. Së pari ajo u përfshi direkt si balerinë në emisionin ‘E diell’ në Top Channel dhe përveç kësaj, mbrëmë ajo realizoi një mbrëmje promovimi për biznesin e saj më të ri. […]

Greta Koçi nuk nguron t’i kthejë një përgjigje ndjekësit

Këngëtarja Greta Koçi gjithnjë di si të godasë në shenjë me këngët e saj të cilat brenda pak kohësh kthehen në hite. Rikujtojmë se kënga e fundit e Gretës titullohet “E kuqe” dhe ka pasur një impakt shumë pozitiv tek publiku. Ajo hyn në kategorinë e artisteve që janë tepër të familjarizua me ndjekësit në […]

Albi Nako bën serioze lidhjen me balerinën shqiptare

Koreografi Albi Nako siç bëri të ditur para pak kohësh është transferuar në Itali, në televizionin e njohur “Rai”, mirëpo jo për t’u rikthyer me ish-partneren e tij Klaudia Pepa e cila jeton atje gjithashtu. Rikujtojmë se para disa javësh Albi deklaroi se gjithçka thuhet janë spekulime dhe se ai nuk do jetë afër me […]

Dizajnuesi shqiptar tregon sesi është të punosh me Jonida Maliqin

Jonida Maliqi më datën 16 maj pritet që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovizionit me këngën “Ktheju Tokës”, në Tel Aviv. Dhe për herë të parë sot, dizajnuesit të cilit Jonida i ka besuar paraqitjen ka treguar detaje nga veshja e saj. I ftuar në emisionin “Klubin e Mëngjesit” në “Club FM”, […]

“Është një e tretë mes nesh” Willaim rrëfen momentin e vështirë

Princeshë Diana dhe Princi Çarls kaluan një divorc të dhimbshëm, publik, në kohën kur William dhe Harry, ishin ende shumë të vegjël . Ndonëse çifti u kujdes që fëmijët mos të prekeshin nga deklaratat për shtyp apo thashethemet e tabloidëve roze, William ishte mjaftueshëm i madh për të kuptuar që familja e tij e vogël […]

Rrëfimi prekës i Lady Dianës: Çfarë i thashë Kamilës kur u përballa me të për hërë të parë

Ndonëse prej vitesh është bashkëshortja e Princit Charles, Dukesha e Cornëall-it Camila Shand gjithnjë do të shihet si personi i tretë mes çiftit Charles e Diana. Në një lidhje jashtëmartesore që zgjati prej dekadash kjo ngjarje ishte më shumë se një tradhëti për të cilën u fol e flitet ende në mediat britanike e jo […]

Kjo është arsyeja e pazakontë pse princecha Charlotte nuk vesh kurrë pantallona

Të jesh pjesë e familjes mbretërore më të famshme e më të komentuar në botë, nuk është aq e lehtë sa mund të mendoni, e çuditërisht presionit për të qenë gjithmonë në lartësinë e duhur nuk i shpëtojnë dot as fëmijët. Edhe pse princesha Charlotte është më e vogla e familjes, për fat të mirë […]

Kim Kardashian do kandidojë për presidente në SHBA?

Është përfolur shpesh se ylli televiziv, Kim Kardashian, mund të jetë një kandidate për presidente e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në zgjedhjet e vitit 2020. Por një gjë të tillë, Kim e ka mohuar një ditë më parë gjatë një interviste për “New York Times”. “Ajo ndoshta është puna më stresuese në botë dhe […]

Sa e ke rrogën? Ermal Mamaqi jep përgjigjen më origjinale që keni dëgjuar

Ermal Mamaqi është një ndër moderatorët më të paguar në Shqipëri. I ftuar tek ‘E diell’, Ermali është pyetur se sa e ka rrogën. Mirëpo, ai ka devijuar nga pyetja dhe përgjigjur në mënyrë diplomatike. ‘Unë kam disa rroga. Këto ndahen në të ardhura pasive si përshembull dhënia me qira e një apartamenti, që do […]

“Media ma ka bërë jetën ferr, por mësimi që më dha mamaja ime vlen për gjithë jetën”

Të jesh pjestar i familjes mbretërore vjen me shumë përfitime, por si çdo medalje edhe kjo histori e ka një “anë të errët”, mungesën e theksuar të privatësisë. Princi Ëilliam, duket se ka qenë Princi që e ka vuajtur më shumë këtë gjë! Që në vegjëli , William, ka qenë i shqetësuar sesi çdo lëvizje […]

Ajo ka ditëlindjen sot! Ja sa vjeç mbush

Këngëtarja e talentuar dhe shumë e dashur nga publiku, Fifi, feston sot ditëlindjen dhe përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram na ka treguar edhe sa vjeç ka mbushur. Ajo ka publikuar ditën dhe vitin e saj të lindjes, ditën e sotme po ashtu, ndërsa llogaritë po i bëjmë ne për ju. Fifi […]

Zbulohet çfarë po ndodh tani me çiftin Elvana Gjata dhe Ervin Mata

Që prej përfshirjes së të dashurit të saj, Ervin Matës në ngjarjes e Ish-Bllokut, me 1 të vrarë e 2 të plagosur, këngëtarja Elvana Gjata është gjithmonë në qendër të mediave. Vetëm pak ditë më parë, Elvana në bashkëpunim me mikun e saj, moderatorin Ermal Mamaqi u shfaqen në premierën e filmit të tyre ‘2gisht […]

Gresa Behlulit me vello, duket si princeshë

Gresa Behluli po martohet sonte. Gresa Behluli dhe Lulëzim Ibrahimi po kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë. Çifti tashmë kanë hyrë në sallën ku po mbahet dasma, ku Gresa duket sikur princeshë në fustanin e bardhë. Të ftuar në dasmë janë emra të njohur të estradës, mes tyre edhe fytyra nga politika, siç është kryeministri […]

Stine i dedikon këngë ish-partneres së tij?

Këngëtari i mirënjohur Stine, ditën e sotme ishte i ftuar në emisionin “Pasditja Ime”, prej ku rrëfeu se së shpejti do të publikojë albumin e tij më të ri që në total përfshin 20 këngë. Gjatë intervistës me gazetarin Eraldo Rexho, Stine tregoi se një prej këngëve titullohet “S’ka më ti dhe unë”, ndërkohë lidhur […]

I martuar me Amin, Ermali tregon si u ndje kur puthi Elvanën në film

E quajnë njëri-tjetrin si vëlla e motër, por në filmin “2 gisht mjaltë” u vendosën në një situatë të sikletshme. Elvana Gjatës dhe Ermal Mamaqit iu desh që në një moment të filmit të putheshin në buzë. Lidhur me këtë skenë, këngëtarja u shpreh në premierën e filmit kështu: “Unë jam çift në këtë film […]

Emina Çunmulaj zbulon fotot e rralla nga lindja e Ella Farias

Në ndryshim nga shumë personazhe të njohura të showbiz-it shqiptar, të cilët përpiqen të mos ekspozojnë fëmijët dhe familjen në rrjete sociale, Emina Çunmulaj jo vetëm që ndan vazhdimisht fotografitë e dy princeshave të saj, por Ella Faria dhe Mia Soraya, por ato  janë ‘’po aq’’ të njohura sa mamaja e tyre bukuroshe. Ditën e […]

Miliarderja dhe krimineli më i bukur në botë pushime luksi në Tailandë

Mediat rozë kohet e fundit diskutuan mbi një ndarje të mundshme mes miliarderes Chloe Green dhe të fejuarit të saj Jeremy Meeks, apo siç njihet ndryshe krimineli më i bukur në botë. Megjithate imazhet e saj të fundit në Tailandë, ua mbyllin gojën të gjithëve. 28-vjeçarja dhe 35-vjeçari janë parë duke shijuar pushimet në plazhet […]

Aktorja shqiptare tregon si është të punosh me meshkujt: Kam shkuar në shtëpi duke qarë!

Zamira Kita ka pasur raste kur është mërzitur nga puna me meshkujt dhe ka shkuar në shtëpi duke qarë. Aktorja e njohur ishte e ftuar pasditen e kësaj të enjteje në studion e “Ftesë në Pesë”, bashkë me regjisoren Driada Dervishi, për të folur rreth projektit të tyre “8 femrat”. Gjatë bisedës ajo pranoi se […]

Martohet ish burri i Meghan Markle dhe ka dy fjalë për dukeshën

Nuk zgjati shumë dhe një vit pas martesës së Meghan Markle do të martohet dhe ish bashkëshorti i saj Trevor Engelson me të fejaurën e tij Tracey Kurland. Trevor ka festaur fillimisht me shoqërinë e tij dhe gjatë momentit të dollisë ‘Daily Mail’ raporton se ai dhe miqtë i kanë dedikuar disa fjalë Meghanit për dasmën […]

‘Bëmë mama të të ngjaj’. Andrra Destani prezanton nënën e saj

Andrra Destani bashkëshortja e këngëtarit Sinan Hoxha tashmë është kthyer si një ndër femrat më të ndjekura në rrjete sociale, çdo gjë që lidhet me Andrrën përbën interes për publikun shqiptar. Ditën e sotme Andrra ka vendosurt ë uroj mamanë e saj e cila sot feston ditëlindjen. Ajo ka publikuar dy foto, një kur Andrra ka […]

E pyesin për Albi Nakon live në Instagram, ja si përgjigjet Klaudia Pepa

Balerina e njohur shqiptare, Klaudia Pepa, prej kohësh tashmë ka vazhduar karrierën e saj në Itali ku dhe është mjaft e njohur. Klaudia është shumë aktive në rrjetet sociale ku herë pas here publikon video me koreografitë e krijuara prej saj, të cilat janë pëlqyer shumë nga publiku. Ditën e sotme balerina simpatike ka bërë […]

Kjo foto e Elitës, Zërit dhe Gjikos është gjëja më e bukur që pamë sot

View this post on Instagram The love of a family is a life’s greatest blessing 🙏♥️ #mybabies A post shared by Elita Rudi Gjikolli (@elita.rudi) on Mar 26, 2019 at 9:52am PDT Moderatorja Elita Rudi, reperi Gjiko dhe vogëlushi i tyre i quajtur Zëri janë kthyer në një nga familjet më të komentuara në media. […]

Këngëtarja shqiptare fejohet me pedagogun

Pavarësisht se shpesh ka ngatërruar mediat rozë se në çfarë faze ishte lidhja e saj, tashmë këngëtarja Olta Boka e ka konfirmuar se është fejuar. E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, këngëtarja tregoi për herë të parë unazën e fejesës, dhe pranoi se ka thënë “po”, pasi ka marrë propozimin nga i dashuri, Ivi […]

‘E pabesueshme çfarë kam gjetur’ Alketa Vejsiu ndan me ndjekësit zbulimin e saj

Ditën e djeshme moderatorja Alketa Vejsiu me anë të një video në Instastory ka ndarë me ndjekësit e saj kohën kur shkruante vjersha. Moderatorja ka gjetur gazetën e saj të parë të shkruar nga ajo në vitin 1996 dhe që mbante titullin ‘Vogëlushët’. ’E pabesuehsme shikoni çfarë kam gjetur’ shprehet Alketa teksa shfleton faqet e […]

Albi Nako ka diçka për t’i thënë Klaudia Pepës për kërcimin sensual në rrugë

Klaudia Pepa është një nga balerinat më të suksesshme shqiptare, e cila karrierën e saj zgjodhi ta vazhdonte në Itali. Por ditën e djeshme një video e publikuar nga balerina në Instagram i ka mahnitur të gjithë. Balerina shfaqet në rrugë me grupin e saj të kërcimit teksa kërcejnë në rrugët e qyetit. Videoja mori me […]

Artistët solidarizohen me Sabri Fejzullahun

Sabri Fejzullahu dhe Flori Mumajesi ishin në qendër të vëmendjes së mediave ditën e djeshme, pas një “konflikti” virtual. E gjitha nisi kur Fejzullahu gjatë një interviste u shpreh se shumë këngëtarë blejnë klikimet e klipeve, ndërsa mori shembull Flori Mumajesin, i cili sipas tij për një ditë ka marrë 3 milionë klikime. klikimeve. Gjithashtu […]

Pas ndarjes Stine shihet në shoqërinë e Roza Latit

U shkruajt gjatë në mediat rozë për ndarjen e këngëtarit Stine nga bashkëshortja e tij Graciela me të cilën ka dhe një vajzë. Secili vazhdon jetën e tyre dhe shpesh herë kanë treguar se ato ruajnë respekt ndaj njëri tjetrit edhe pas ndarjes. Ndërsa mbrëmjen e djeshme këngëtari është parë në shoqërinë e ish të dashurës […]

Lori zbulon suprizën që i kishin përgatitur

Dita e sotme për  presidenten e Top Medias sot është një ditë e veçantë. Vjollca Hoxha sot feston 50 vjetorin e lindjes së saj dhe Lori Hoxha ka zbuluar suprizën që i kishin përgatitur mamasë së tyre. Në postimin e së bijës, Vjollca shfaqet shumë e buzëqeshur dhe Lori i ka kërkuar publikisht atë që çdo […]

Conchita kthehet në mashkull dhe vajzat po çmendet pas tij

Një audicion prej rreth 170 milion njerëz në të gjithë botën panë triumfin e këngëtares austriake kur ajo fitoi 290 pikë të performancës së saj në Eurovizion e vitit 2014. Jo vetëm kaq por Conchita u përfol gjatë dhe për lookun e saj me flokët e gjata dhe me mjekër. Mirëpo në fotot e fundit […]

Me këtë FOTO intime, Albi Nako ka një këshillë se si t’a bëni dushin

Albi Nako është nga ato personazhe të showbizz-it shqiptar që zor mund t’i shpëtojnë vëmendjes mediatike dhe kuriozitetit të publikut. Prej kohësh Albi përflitet se është në një lidhje me balerinën Alba Hoxha, por asnjëri prej tyre nuk ka konfirmuar diçka në lidhje me këtë. Së fundmi Albi na ka çuditur me një foto intime […]

Linda Halimi sqaron arsyen pse nuk e tregon fytyrën e vajzës

Një javë më parë këngëtarja shqiptare Linda Halimi u bë nënë për herë të parë. Ajo së bashku me bashkëshortin e saj Davod u bënë prindër për herë të parë dhe në jetë erdhi voglëshja të cilën e pagëzuan me emrin shumë të veçantë Kaimana. Në Instagram Halimi ka hedhur foto të vogëlushes por ka […]

Enca këndon në gjuhën kurde dhe fansat po ‘çmenden’ pas kësaj VIDEO

Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia ka qenë e angazhuar me koncertin e saj në një vend shumë larg Shqipërisë. Enca ka kënduar në Kurdistan dhe më pas ka dhënë një intervistë për mediat atje. Në njërën nga videot, Enca tregon se di të këndojë edhe në shumë gjuhë të tjera, mes të cilave edhe […]

Morena Taraku sapo hapi një sfidë

Morena Taraku kohët e fundit na ka surprizuar të gjithëve me dhuratat e shtrenjta që ka bërë publike, mirëpo personi që ia ka dhuruar vazhdon të mbetet enigmë. Po flasim për dy unaza, të cilat siç mund t’i shikoni edhe më poshtë duken qartazi se kanë vlera marramendëse. Ndërkohë ditën e sotme bukuroshja ka vendosur […]

Edhe Ronela Hajati ka të njëjtin reagim!

Pas zënkave se mund të jenë ndarë, Young Zerka nuk vendosi të pohonte asgjë për romancën me Ronela Hajatin. Ai u shpreh se ishte shumë i fokusuar në karrierën e tij muzikore dhe po përgatiste të sillte disa projekte të reja. Nga ana tjetër, të njëjtin hap ka marrë edhe këngëtarja, e cila tregoi se […]

Khloe Kardashian nis betejën për kujdestarinë e vajzës së saj

Pas ndarjes nga bashkëshorti Tristan Thompson, Khloe Kardashian dëshiron të sigurojë vajzën e saj 11 muajshe me një të ardhme të bukur, edhe nëse kjo do t’i kushtojë me një betejë të plotë për kujdestarinë totale. Burimet për Hollywood Life thonë se Khloe dëshiron t’i kthehet jetës së saj, por edhe vajzës së saj, pas […]

Dua Lipa shfaqet keshtu………

Dua Lipa u shfaq në një fustan elegant në prezantimin e librit të të dashurit të saj Isaac Carew në Londër. Këngëtarja me flokë të errët u kujdes për mënyrën se si e sheh një ngjarje të tillë. Ajo vendosi të pushtonte publikun e rafinuar në Londër. Veshja metalike ari u dekorua me pupla të […]

Jeta e Aurela Hoxhës në Spanjë me biznesmenin

Nga marka me emrin e saj te filmat erotikë, jeta e Aurela Hoxhës në Spanjë me biznesmenin (FOTO) Rreth më pak se një vit më parë, në maj të viti 2018, Aurela Hoxha arriti të lançojë biznesin e saj personal, linjë lingerie dhe rroba banjo që mbajnë emrin e saj. Ky ishte me të vërtetë […]

Zaimina Vasjari: Nuk do rikthehem më në muzikë…

Këngëtarja nga Shqipëria, Zaimina Vasjari ka kohë që nuk ka sjell projekte të reja muzikore. E së fundmi ajo ka dhënë një intervistë për emisionin “Rudina” ku flet për karrierën muzikore dhe jetën private. Madje, Vasjari tregon se nuk do ta shihni më në muzikë pasi ishte vetëm një pasion i saj dhe mbetet në […]

Tuna publikon 7 videoklipe nga albumi i ri

Dy nga këngët vijnë me bashkëpunime. Kënga  ‘Harrova’ e Armend Regjepagiqit është risjellë  e përpunuar nga Tuna dhe Armendi. Ndërsa një tjetër këngë që është sjellë në bashkëpunim është ajo me Yll Limanin ‘ A don hala’. ‘Krejt mu kanë perzi’, ‘Plagë’,  ‘Tani m’ke zemër’,  ‘Nëse vdes e re’ dhe ‘Dreqi e marrtë’, janë titujt […]

Lindita Halimi tregon të pathënat e shtatzënisë së saj

Gjatë 9 muajve ajo nuk tregoi në asnjë moment se ishte në pritjen e ëmbël, por tashmë Lindita Halimi ka vendosur që të shprehet lidhur me eksperiencën e saj të parë të shtatzënisë. Këngëtarja iu përgjigj disa pyetjeve që kishte marrë nga ndjekësit, përmes postimeve në Insta Story. Ajo tregoi se nuk kishte mbajtur aspak […]

Bora Zemani flet për herë të parë për divorcin

Dy vite pas ndarjes nga dj i njohur Vin Veli, moderatorja Bora Zemani e ka konsideruar divorcin një dështim dhe si një periudhë gjatë së cilës ka vuajtur shumë.  Ajo shtoi se kishte imagjinuar një familje, si ajo në të cilën ishte rritur por gjërat jo gjithmonë shkojnë sipas planeve. Pavarsisht se ndihej e zhgënjyer […]

Emanuela Peploka revoltohet me Xhensila Myrtezajn

Themeluesja e fondacionit “Down Syndrome Albania”, Emanuela Pepkola Zaimi i është kundërvënë Xhensila Myrtezajt pas deklaratës së kësaj të fundit për të bijën Ajka. Të premten e kaluar, këngëtarja nuk u përmbajt dot ndaj një komentuesi që shprehej se arsyeja përse Xhensila nuk e bën publike të bijën, është sepse vuan nga sindroma Down. Ky […]

Vipet shqiptare me trend të ri

Instagrami është kthyer në rrjetin social më të përdorur nga të gjithë dhe sidomos për vip-at. Të gjithë ata që kanë një profil në këtë media sociale janë në luftë të vazhdueshme për të qenë personat më të ndjekur. Së fundimi duket se një kapucet janë kthyer në “mani” për femrat e showbizizt shqiptar. Një […]

Keisi tregon dhe sa do ta presë Stresin

Prej pesë muajsh Stresi ndodhet pas hekurave, por kjo s’ka ndikuar aspak në dashurinë mes tij dhe partneres Keisi. Ndërsa kjo e fundit ndodhet në Amerikë, ku jeton prej vitesh, çdo ditë ka bërë dedikime për reperin përmes postimeve në rrjetet sociale. Mbrëmjen e djeshme ajo është bërë nostalgjike, pasi postoi disa foto nga momentet […]

Jonida Maliqi flet për divorcin: Është e vështirë…

Këngëtarja Jonida Maliqi jetën private e ka mbajtur hermetike. Lajmi për ndarjen nga ish-bashkëshorti “pushtoi” mediat. Ata i dhanë fund martesës pas 17 vitesh lidhje. Këngëtarja ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në Tv Klan nga ku foli edhe për divorcin. Këngëtarja tha se kur kthehet në domosdoshmëri për të qenë jetesa më […]

Blerina/“S’do ta harroj atë që përjetova kur më thanë që kishe masë tumorale…

Bashkëshortja e Dr Florit, Blerina, para disa orësh ka shpërndarë me ndjekësit e saj në Instagram një postim, përmes së cilit tregoi se ditët 12-15 mars kanë qenë ditët më të vështira për djalin e saj dhe për të gjithashtu. Nga krevati i spitalit, Blerina ka publikuar imazhe të vogëlushit dhe krah tyre shkruan ndër […]

Olta Boka flet për lidhjen me djalin e deputetit

Këngëtarja Olta Boka hyn në kategorinë e personazheve publikë që janë mjaft diskretë për sa i përket jetës private. Mirëpo ditën e sotme, e ftuar në emisionin “Thumb” ajo foli paksa rreth romancës së saj me djalin e deputetit Shezai Rrokaj, me të cilin është e lidhur prej vitesh. Ai quhet Iv Rrokaj dhe Olta […]

U përfolën për një lidhje Bora fotografohet për herë të parë me Donaldin

Muaj më parë u përhap me shpejtësi lajmi se modertorja Bora Zemani ka nisur një lidhje të re. U përfol se Bora është në një lidhje me aktorin e njohur të humorit Donald Veshajn dhe se ato ishin njohur në ambientet e Tv Klan-it. Por moderatorja i mohoi këto thashtetheme duke pohuar se në jetën […]

Vazhdon të mos shfaqet në ekran, Marina Vjollca zbulon si ka harruar ‘dramën’

Marina Vjollca është një prej moderatoreve më të komentuara dhe më të dashura për publikun shqiptar. Prej disa muajsh Marinën nuk e kemi parë më në ekran dhe as ajo vetë nuk ka zbuluar nëse do të vijë me ndonjë produksion të ri në ekran. E megjithatë s’mund të themi se Marina është “zhdukur” plotësisht […]

Xum Allushi zbulon sekretin e humbjes në peshë: Tani jam si flutur.

Xum Allushi është në një nga personazhet më të dashur e të pëlqyer sidomos nga të rinjtë me videot humoristike që poston në rrjete sociale nga të cilat është bërë i famshëm. I ftuar së fundmi në emisionin ‘Late Night Show’ të moderatorit Kastro Zizo, Xumi tregoi se si ka humbur në peshë dhe si […]

Tuna tregon vështirësitë mes sëmundjes dhe punës

Për Tunën marsi deri tani ka qenë një muaj sa me arritje, aq edhe me probleme shëndetësore. Këngëtarja prezantoi më 8 mars albumin e saj të ri “Fortuna”, por vetëm një ditë para tij u mësua se ajo nuk ishte në gjendje të mirë shëndetësore. Të njëjtën gjë konfirmoi edhe Tuna një ditë më parë, […]

Motrat Kardashian dalin bllof paguajnë paparacë madje edhe për …………….

Në çdo dalje të tyre motrat Kardashian mundohen të jenë sa më perfekte në çdo detaj. Dhe duke qënë se ato janë gjithmonë në qëndër të vëmëndjes së fundmi në internet është hapur një teori konspirative në lidhje me fotot e klanit Karadashian. Sipas fansat motrat paguajnë paparacë që ti fotografojnë dhe më pas agjenci […]

Manaxheri i VIP-ave zbulon pagesat marramendëse!

Fundjava në emisionin e përditshëm ‘Trokit’ në IN Tv iu dedikua koncerteve muzikorë. Moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni pritën në studio manaxherin e njohur Xhani Demika. I njohur edhe në mediat sociale ku poston shpesh foto më këngëtarët që bashkëpunon, Xhani tregoi sekretet e punës me to. Ai rrëfeu se paguhet me interesa, nga […]

Kjo është vajza më e re më e pasur në botë

Është vetëm 21 vjeç dhe ka arritur të krijojë një perandori të sajën. Kylie Jenner ka hyrë në histori si e reja më e pasur në botë, pa asgjë të trashëguar. Sipas Forbes, Jenner kryesisht nëpërmjet kompanisë së saj të produkteve kozmetike “Kylie Cosmetics”, në 3 vite ka arritur të grumbullojë një pasuri prej 900 […]

Harrojeni Sarpin e dikushëm, aktori fiton peshë në mënyrë të frikshme për …………

Çagatay Ulusoy është ndër aktorët më të pëlqyer turq, suksesi i të cilit kapërceu oqeanin. I pashëm dhe i talentuar aq sa aktorja amerikane  Lori Lively, motra e  Blake Lively ta përkrahte e t’i hapte shumë dyer në Hollywood, Çagatay u tregua i zgjuar që kjo mundësi mos t’i ikte nga duart.   Prej disa […]

Adelina Tahiri na prezanton vajzën 20-vjeçare të bashkëshortit

Në profilin zyrtar të vogëlushit Jon në Instagram, që besojmë se e menaxhon vetë Adelina, sot është publikuar një foto e motrës së Jonit. Jana Markova është vajza e bashkëshortit të Adelinës, e cila me sa duket paska marrëdhënie të mira me familjen e re të të atit. Ajo ka pozuar duke mbajtur në krahë […]

Ndahet një tjetër çift i famshëm shqiptar

Lidhja e tyre nuk u konfirmua asnjëherë e megjithatë ishte ndër më të përfolurat ne mediat roze. Tani, romacës mes Ronela Hajatit dhe Young Zerkës duket se i ka ardhur fundi. “Prive” ka marrë vesh nga burime pranë çiftit, se reperi Young Zerka dhe këngëtarja Ronela Hajati i kanë dhënë fund romancës së tyre disavjeçare. […]

Ish-bashkëshortja e Kastro Zizos në gjendje të keqe shëndetësore dhe pa punë

Moderatorja e njohur Erleta Hoti e cila është ish-bashkëshortja e personazhit të njohur publik, Kastro Zizo, përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka zbuluar publikisht se është në një gjendje jo të mirë shëndetësore. Ajo rrëfeu se prej 5 vitesh nuk është mirë dhe sipas saj gjithçka filloi kur një nefrolog e kishte diagnostikuar […]

Këngëtarja e njohur bëhet nënë për herë të parë

Këngëtarja e njohur nga Kosova, Lindita Halimi ditën e sotme është bërë nënë për herë të parë dhe shtatzëninë e ka mbajtur plotësisht sekret. Partneri i bukuroshes quhet Davon Edwards dhe është ai i cili e ka bërë publik lajmin e ëmbël se ata janë bërë prindër të një vogëlushjeje. Përmes një postimi në rrjetin […]

Çfarë ndodhi në koncertin e Tayna-s

Koncerti i reperes shqiptare Tayna me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas pati disa incidente. Disa prej fansave nuk janë ndjerë mirë për shkak se salla e koncertit ishte e tejmbushur dhe u ka rënë të fikët nga mungesa e ajrit. Vetë reperja ka shprehur keqardhjen për këtë situatë dhe faktin që nuk […]

Plas mes moderatoreve të TCH, ja pse………

Moderatorja Bieta Sulo ishte e ftuar mbrëmjen e djeshme në “Dua të të bëj të lumtur” për të surprizuar bashkëshortin e saj, Alban Dudushi dhe gjatë emisionit rrëfeu edhe 5 gjëra që nuk i pëlqejnë tek ai. Sulo tha se shpeshherë ka mospajtime mes saj dhe Albanit për shkak të brezave të ndryshëm dhe këtu […]

Këngëtarit shqiptar i ndalohet hyrja në SHBA

Këngëtarit shqiptar, Gena i është ndaluar hyrja për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas informatave dhe dokumenteve që ka siguruar Gazeta Metro, arsyeja përse Gena nuk mund të udhëtojë drejt SHBA-ve lidhet me faktin se nuk ka paguar tatimet për koncertet e shumta që ka mbajtur atje. Para disa kohësh, një ndalesë të tillë […]

Olti Curri shpërthen keq ndaj Tunës

Pas një shkëputjeje të gjatë nga muzika për t’ju përkushtuar rritjes së Tianit, të cilën ajo e ka konsideruar si një nga vendimet më të mira të jetës së saj, këngëtarja e suksesshme Tuna është kthyer sërish në skenë para publikut. Njëlloj si Elvana Gjata, e cila vitin e shkuar realizoi një koncert recital me […]

Kejvina tregon arsyen e vërtetë të largimit nga “Xing me Ermalin”

Pas konfirmimit të lajmit se do të largohej nga emisioni “Xing me Ermalin” në Tv Klan, Kejvina Kthella zbuloi se projekti i saj i radhës do të jetë jashtë Shqipërisë. Ajo tha se do të zhvendoset në Milano të Italisë, ku sipas saj, “gjëra të bukura po e presin”. Ajo nuk dha detaje lidhur me […]

Beatrix Ramosaj do iu përlotë me dedikimin e saj për të atin

Këngëtarja e njohur Beatrix Ramosaj përmes postimit të fundit në Insta Story na ka prekur të gjithëve. Bukuroshja ka publikuar një foto të babait të saj teksa e mbante atë në krahë kur ishte fëmijë dhe fjalët me të cilat e ka shoqëruar postimin janë aq prekëse! Në çdo gërmë dallohet qartazi malli që ka […]

Toni Bler, Shah Rukh Khan dhe yjet e botës, në dasmën e miliarderit më të madh të Azisë

New Delhi – Yjet e kinemasë nga e gjtihë bota, të biznesit, sportit, politikanë e të tjerë zbarkuan në Mumbai të shtunën për festimet e dasmës së djalit të njeriut më të pasur të Indisë, bosit të industrive Reliance, Mukesh Ambani. Sundai Pichai, Shefi Ekzekutiv i Google; ish-kryeministri britanik Toni Blair; yjet e filmave Rajinikanth dhe […]

Një miliarder në jetën e Angelina Jolie? Ja e vërteta

Para pak kohësh ka qarkulluar në media lajmi se aktorja e njohur Angelina Jolie është duke njohur dikë tjetër, tashmë që martesa e saj me aktorin Brad Pitt ka përfunduar. Madje sipas disa mediavetë huaja, Jolie është duke u njohur me një miliarder. Por sipas “Hollywoodlife” këto lajme janë të pavërteta. Miq të afërt të […]

Këngëtarja shqiptare bëhet nënë për herë të parë

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini është bërë nënë për herë të parë. 8 Marsi, Dita Ndërkombëtare e Gruas e ka gjetur Anjezën nënë të një vogëlusheje. Ajo ka dhënë lajmin e bukur në Instagram, ku ka zbuluar se është bërë nëna e një vajze të vogël “sa një gogël”, ndërsa ka treguar edhe emrin që i ka […]

Hygerta Sako habit me mendimin që ka për Miss-et

Është pjesë e ekranit prej më shumë se 21 vitesh, ish-Miss Albania ’95 dhe moderatorja sportive Hygerta Sako është shumë e ndjekur dhe e komentuar në media. E ftuar së fundmi në emisionin e Kastro Zizos “Last night’ ajo ka habitur me deklaratën e saj dhënë për vajzat që marrin pjesë në kompeticione të bukur. Hygerta […]

Kejvina largohet nga “Xing-u”! Zbulohet debati me Ermalin

Moderatorja bukuroshe Kejvina Kthella u bë pjesë e emisionit “Xing me Ermalin” në vitin 2017-të. Shpeshherë ajo është në qendër të mediave rozë për paraqitjet e saj seksi në ekranin e televizionit “Klan”, por jo vetëm. Mirëpo, së fundmi kudo në media po qarkullon lajmi se velina bionde nuk është më pjesë e emisionit të […]

Nëna e Ledrit publikon diçka për Dafinën, por…

Ledri Vula dhe Dafina Zeqiri rreth 7 vite më parë i kanë dhënë fund lidhjes së tyre të dashurisë dhe vlen të theksohet se kanë qenë ndër çiftet më të komentuara të showbizit shqiptar. Thuhet se pavarësisht se nuk janë më në një lidhje me njëri-tjetrin, ata vazhdojnë të ruajnë një marrëdhënie miqësore. Madje shpesh […]

Ami feston ditëlindjen, ja urimi mbreslënës i Ermalit

Ditën e sotme moderatorja e dashur për publikun Amarda Toska feston 37-vjetorin e lindjes së saj dhe urimi që sapo ka marrë nga bashkëshorti është mjaft unik. Përmes një postimi në llogarinë në Instagram, moderatori i njohur, Ermal Mamaqi i ka bërë një dedikim mjaft të veçantë bukuroshes. Ai ka publikuar një foto ku shfaqet […]

Sinan Hoxha baba për herë të dytë? Këngëtari zbulon të vërtetën

Prej disa ditësh mediat rozë po qarkullon lajmi se Sinan Hoxha do të bëhet baba për herë të dytë. Shkak për këtë u bë një fotografi e publikuar nga bashkëshortja e tij, Andrra, në të cilën i dallohej barku i fryrë. Megjithatë këto fjalë mbeten vetëm në kuadrin e thashethemeve, sepse Sinani i ka mohuar […]

Erik Fullani dhe vajza e Majlinda Bregut “kapen mat”

Prej disa ditësh në media është përfolur se vajza e ish-deputetes Majlinda Bregu, Kejda dhe djali i ish-Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Erik Fullani janë në një lidhje. Disa postime në rrjetet sociale përkatëse, nga Roma, ngjallën dyshime se Eriku mund të jetë i lidhur me Kejdën. Në fotot e mëposhtme, siç edhe ju mund […]

Çfarë po ndodh me Ledri Vulën dhe Capital T?

Pothuajse çdo këngë e tyre kthehet në hit dhe adhurohet nga publiku. Po flasim për dy reperët e njohur, Ledri Vula dhe Capital T. Këngëtarët shpeshherë i kemi parë në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe dëshira e fansave që të bëjnë këngë së bashku, me siguri është e madhe. Mirëpo lidhur me këtë, duket se është […]

Një festë surprizë për babanë më seksi të momentit! Dukagjin Lipa mbush 50 vjeç

Kohët e fundit, Dukagjin Lipa, babai i këngëtares shqiptare Dua Lipa është konsideruar si një nga baballarët më të pashëm dhe seksi të Hollywood-it nga mediat botërore. Besojeni ose jo, por mbrëmjen e djeshme ai ka festuar përvjetorin e tij të 50-të. Duket disi e pabesueshme kur sheh se ky burrë i pashëm që tashmë ka […]

“Tristan dhe Jordyn kishin muaj që ishin bashkë”- personazhi i njohur reagon mbi skandalin e tradhëtisë në familjen Kardashian

Tashmë, nuk ka mbetur njeri që nuk është njohur me skandalin e tradhëtisë ndaj Khloe Kardashian. Tristan e tradhëtoi me mikeshën e ngushtë të familjes. Jordyn Woods ka folur dje për historinë, dhe versioni i saj pati mjaft reagime në rrjet. Por një detaj i ri është zbuluar nga artisti i njohur i makeup-it, Jeffree […]

Pas përfundimit të lidhjes 9 vjeçare, flet Mateus Frroku: “Për momentin kam një boshllëk, është e vështirë të vij diçka e re!”

Pak ditë më parë, këngëtari i njohur Mateus Frroku ka publikuar këngën e tij më të re “Pa këmbë në tokë” dhe menjëherë pas lançimit të saj, ai erdhi në Thumb. Në intervistën e zhvilluar për “Thumb” në Abc Neës, Mateusi është ngacmuar nga gazetarja për jetën private dhe ajo i ka dhënë një unazë. […]

Kim dhe Kourtney Kardashian, çfarë ju ka ndodhur kështu?

Le të bëjmë pak pushim nga drama dhe skandali i tradhëtisë ndaj Khloe Kardashian dhe të fokusohemi tek kjo foto: Kim dhe Kourtney Kardashian, çfarë ju ka ndodhur? Fotoja është e frikshme, por vajzat kanë vendosur thjesht një maskë për fytyrën. Kourtney shprehet se ishte Kim ajo që e bindi ta provonte. Në fakt, bëhet […]

Tristan Thompson nuk ndalet, pas lajmeve për tradhëti shihet me një tjetër vajzë

Lajmet në lidhje me tradhëtinë e Tristan Thompson kanë zënë faqet e mediave online e jo vetëm këto ditë. Familja Kardashian është në qendër të thashethemeve pas një tjetër tradhëtie që Tristan i bëri Khloes me modelen  Jordyn Woods. Por sikur mos të mjaftonte kjo Tristan është parë në shoqërinë e një modeleje brune duke hyrë […]

Punët e “rëndomta” që personazhet e njohur shqiptarë kanë bërë para se të bëheshin të famshëm

Edhe pse shumë prej artistëve dhe VIP-ave e gjejnë rrugën të shtruar nga familja kur nisin karrierën e tyre, ka të tjerë që e kanë nisur nga hiçi dhe pa pasur asnjë lidhje me artin. Përpara se të bëheshin të famshëm, të pëlqyer nga publiku dhe me shumë të ardhura, këto personazhe kanë kryer punë […]

Kylie Jenner akuzon Travis Scott për tradhëti

Meqë nuk ka pasur mjaftueshëm dramë për familjen Kardashian në 2019, “TMZ” raporton se Kylie Jenner e ka akuzuar të dashurin e saj e Travis Scott për tradhëti. Kështu, bëhet me dije se arsyeja e vërtetë pse Travis e ka anulluar koncertin e “Astroworld” ditën e enjte në Buffalo, është pasi donte të qëndronte në […]

Gjiko është baba me kohë të plotë!

Gjiko dhe Elita u bënë prindër për herë të parë javën e shkuar. Bebushi, i quajtur Zëri duket se e ka prezantuar çiftin me një dimension krejt tjetër dhe ditët magjike po i shijojnë në maksimum. Epo nëse për Elitën instikti i mëmësisë lindi dhe u rrit gjatë 9 muajve të shtatzënisë, Gjiko, statusin e […]

Khloe flet për herë të parë pas skandalit të tradhtisë!

Pas skandalit të tradhtisë, reagimi i Khloe-s mund të ishte cilido, por edhe kësaj here vendosi të qëndronte aty dhe të përballej me gjithçka ndodhi. Pa thënë asgjë, Khloe i tha të gjitha përmes këtij statusi. “Dua që ta dini se ju vlerësoj shumë. Kam qenë gjithë kohës duke lexuar gjithçka keni shkruar dhe jeni […]

Shpati akoma e permend Aferditen??

Shpat Kasapi dhe Afërdita Dreshaj i dhanë fund lidhjes së tyre në vitin 2013, pas një fejese gjashtë vjeçare. Në nëntor të 2014-s, e ftuar në “Top Show”, Afërdita deklaroi se ka vendosur të mos flasë më për jetën private. “Kam treguar shumë gjëra për jetën time personale, historinë 6-vjeçare të dashurisë me Shpat Kasapin, […]

Në një vend përrallor, moderatorja e njohur kthen të pasmet drejt kamerës!

Alketa Vejsiu është një nga moderatorët më të suksesshme shqiptare. Përveç angazhimeve në televizion ajo është tejet aktive edhe me postimin e imazheve në rrjetet sociale. Por, së fundi prezantuesja ka qëndruar për pushime në Itali dhe nga atje ka sjellur disa imazhe mjaft artistike por edhe provokuese. “Vendi imë i preferuar për pushime dimërore” […]

Eni Vasili flet për herë të parë për partnerin: Fustanin e bardhë do ta vesh në…

Gjatë intervistës në “Këndi i së vërtetës” në “E Diell”, Eni Vasili e cila e ka mbajtur gjithmonë të blinduar jetën private, u përgjigj se fustanin e bardhë do ta veshë, por jo para zgjedhjeve. Po të njëjtën përgjigje ajo dha edhe për një fëmijë me partnerin e saj. “Kemi zgjedhjet përpara”- i tha ajo […]

Zbulohet se kur do ta sjell në jetë vajzën Diellza Kolgeci

Diellza Kolgeci dhe Fisnik Rugova do të bëhen shumë shpejtë prindër. Diellza Kolgeci dhe Fisnik Rugova do të bëhen shumë shpejtë prindër dhe në ndejën private të organizuar çifti e kanë zbuluar edhe gjininë e foshnjës. Dyshja do të bëhen prindër të një vajze dhe ky fakt i ka gëzuar shumë të dy pas Diellza […]

Marina sërish ‘inat’ me Luanën

Pushimet e tyre nisën bashkë në Austri, por më pas Luana Vjollca vendosi që me partnerin Krenar Çoçaj, të arratisej në Maldive. Ndonëse aventurave në borë u erdhi fundi për Luanën, dy motrat e saj Marina dhe Lira nuk ndryshuan destinacion Të gjithë do të donim që të ishim ne vend të saj, përfshirë këtu […]

10 gjërat interesante që nuk i kemi ditur për Orinda Hutën

Orinda Huta rrëfeu të shtunën në Prive, 10 gjërat të cilat nuk i kemi ditur për të. Ajo tregoi nga çfarë tmerrohet, çfarë i pëlqen të hajë dhe një ngjarje pak të frikshme që i ka ndodhur kur ishte e vogël. Orinda ka pësuar një djegie të gradës së fundit në këmbë me vaj dhe […]

Sa ka ndryshuar sot Ermela e Big Brother

Me siguri e mbani mend fituesen e Big Brother 4! Nëse jo atëherë nuk besojmë se e keni harruar bjonden çapkëne Ermela Mezuraj, e cila rrëmbeu çmimin e madh falë karakterit të drejtpërdrejtë që shfaqi asokohe në program. Mediat rozë sjellin disa foto të tanishme të bukuroshes bjonde e cila ka ndryshuar disi look-un e […]

Publikoi klipin me skena të nxehta! Nuk i flet më me gojë babai

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Bebe Rexha, ka publikuar këngën e saj më të fundit “Last Hurrah”, e cila është e mbushur me skena provokative dhe seksi. Mirëpo, publikimi i kësaj kënge i ka prishur shumë punë këngëtares në marrëdhënien e saj me të atin. Ajo përmes një postimi në Twitter ka zbuluar publikisht […]

“Jam viktimë e modës” Kush është blogerja e famshme që vishet kokë e këmbë Chanel

Në moshën 17-vjeçare iu desh të kursente shumë që të blinte këpucët e saj të para “Prada”, ndërsa sot është një kliente e rregullt e firmave më prestigjioze në botë dhe një “guru” e modës shqiptare, përkrah mikeshës së saj të ngushtë e të pandarë prej vitesh, Jonida Maliqit. Alba Danaj, e cila jeton prej […]

Çdo gjë që duhet të dini për festimet e “Baby shower” të Meghan Markle

Ushëtime I shumë përfolur I  Meghan paska patur një arsye të fortë dhe ajo është festa e “baby shoëer”  me miqtë më të afërt. Kjo festë ka mbledhur shumë e shumë personazhe të njohur të botës së spektaklit duke përfshirë Jessica Mulroney, Abigail Spencer dhe Serena Williams.  Për një gjë te jeni të sigurtë ka […]

“Kjo do i shkaktonte sulm paniku David-it”

David dhe Victoria janë një çift shumë simpatik dhe kanë mjaft kimi në marrëdhënien e tyre. Ata kanë katër fëmijë dhe janë në kulmin e karrierës, ku dita ditës njoftojnë për projektet e reja por nuk lënë kurrë pas dore familjen. Në videon e saj të radhës në Youtube, Victria ka treguar se çfarë e […]

Në hapat e së ëmës, ja cila eshte ajo!

Mbrëmë ka nisur sezoni i dytë i emisionit “Në Kurthin e Piter Pan”. Ky emision ka nisur më fëmijë të rinj në panelin e “gazetareve të vegjël”. Po ashtu, krah Alketës, ka dhe fëmijë nga sezoni i kaluar, të cilët spikatën me shkathtësinë e tyre. Eno Bimbli ishte ai që hapi emisionin dhe do të […]

Kylie flet hapur për operacionet plastike

Kylie Jenner është gjithnjë në shënjestrën e mediave për ndërhyrjet e saj estetike, të cilat i mohon shpesh edhe pse fytyra dhe trupi i saj ka pësuar shumë ndryshime. Por për herë të parë ajo i ka pranuar duke thënë se cilat fjalë janë të vërteta dhe cilat false. “Njerëzit mendojnë se unë jam e […]

Guxim apo teprim? Veshja varëse e Kim Kardashian

Kim Krdashain ka bërë sërish bujë me përzgjedhjen e fustanit të radhës. Ajo mori pjesë dje në “Hollywood Beauty Awards” ku u shfaq me një fustan të zi që ekspozonte shumë gjoksin e saj. Fustani është krijuar nga Thiery Mugler në vitin 1998 dhe Kim prej kohësh kishte dëshirë ta vishte. Disa e kanë komentuar […]

Publikoi imazhe shtatzënë, Mihrije Brahaj tregon si qëndron e vërteta

Këngëtarja Mihrie Brahaj është shumë e dashur dhe ndjekur për publikun shqiptar. Çdo informacion në lidhje me këngëtaren përbën interes për publikun. Pak më parë këngëtarja ka publikuar një foto më barkun e fryrë dhe mënjëherë kanë nisur dyshimet se këngëtarja mund të jetë shtatzënë ku shumë nga ndjekësit e saj i kanë uruar që […]

FOTO/Olti Curri dhe shtepia e tij luksoze

Olti Curri është një nga oponionistët më të njohur përsa i përket botës së showbizzit.ai gjithnjë tërheq vëmëndje me deklaratat e tij dhe shpeshherë demaskon fenomene të ndryshme. Asnjëherë nuk nguron ti thotë fjalët ‘pa dorashka’ edhe nuk janë të paktët personazhet të cilët janë ngacmuar nga ai. Por përsa i përket jetës privatë blogeri gjithmonë […]

Moderatorja shqiptare rrëfehet për depresionin

Depresioni pas lindjes duket se është i pashmangshëm për shumicën e nënave të reja dhe këtë pohoi edhe moderatorja e njohur, Jona Saphiu. Ajo tregoi se ka kaluar një periudhë të vështirë pas lindjes së vogëlushit Raiden, pasi mbyllej në shtëpi dhe nuk kujdesej aspak për veten. “Kam kaluar momente të çekuilibruara. Jo shumë nëna […]

Të bësh show me martesën, Cardi B vendos sërish unazën me diamantin 8 karat

Cardi B dhe Offset konfirmuan ribashkimin e tyre ndërsa u shfaqën së bashku në ceremoninë e ndarjes së çmimeve në Grammy. Dhe reperja ka bërë lëvizjen e radhës për të treguar së e fali tradhtinë e bashkëshortit. Ajo vendosi sërish unazën e saj gjigante të martesës. Cardi mori pjesë në festën e Shën Valentinit ‘Ignite […]

Mashtrohet Rita Ora!!

Këngëtarja Rita Ora është një prej viktimave të mashtrimit, prej 3.4 milionë paund. Autor i mashtrimit është 37-vjeçari Andrew Munday, një kontabilist që pranoi mashtrimin e klientëve të profilit të lartë, mes tyre dhe të këngëtares me origjinë shqiptare. Strategjia e tij ishte të synonte personazhet e njohur, ndërsa përdorte paratë nga mashtrimet për të […]

Meghan dhe Kate bëjnë xing me njëra-tjetrën

Marrdhënia e dy kunatave të famshme mbretërore Kate Middleton dhe Meghan Markle, i ngjan një kurbe e cila vazhdon të ketë ulje-ngritjet e saj të vazhdueshme. Që prej dasmës madhështore të Meghan dhe Harry-t vitin e shkuar, në shtypin anglez u përfol për një ‘’ftohje’’ ndërmjet dukeshave, të cilat ndonëse u përpoqën të bindin se […]

Xhaka i dhuron për herë të parë lule bashkëshortes pas katër vitesh

Pas katër vitesh së bashku, Leonita, bashkëshortja e Granit Xhakës ka marrë për herë të parë një dhuratë për festën e të dashuruarve dhe jo vetëm. Me anë të një postimi në Instagramin e saj, gruaja e Xhakës ka treguar se nuk ka marrë asnjëherë trëndafila nga futbollisti i Arsenalit. Kjo është arsyeja që ajo […]

Vesa Luma flet troç për ndërhyrjet

Ndërhyrjet në fytyrë duket se janë kthyer në një gjë të zakonshme ditët e sotme, kur flitet për personazhet e njohur. Por disa prej tyre i kanë rezistuar tundimit për të qëndruar ashtu siç janë. Këngëtarja Vesa Luma u pyet së fundmi nga ndjekësit e saj, nëse ka përdorur botoks në fytyrë. “JO, NUK KAM […]

Historia e të dashurit të Dua Lipas

Është “Dirty Dish” e Duas. I dashuri i këngëtares që është një shef kuzhine me librin e tij për ushqime kalorike dhe kontratave për modelim. Dua Lipa është emri më i madh i muzikës pop në Britani dhe në botë duke falënderuar edhe fitimin e Grammy-it të dielën, por ajo duket se është përgatitur për […]

Ndahet nga jeta reperi i njohur

Ka vdekur reperi 21 vjeçar, nga Kalifornia. Një reper nga Kalifornia u qëllua për vdekje nga gjashtë policë në Taco Bell gjatë fundjavës, ndërsa ishte ulur brenda makinës së tij, ku thuhej se ishte duke fjetur, shkruan Daily Mail. Willie McCoy, reperi i njohur si Willie Bo me grupin FBG, kishte parkuar Mercedesin e tij të […]

Kështu Enca i festoi 2 milionë ndjekjet në Instagram.

Kjo arritje në karrierën e saj, nuk ka se si të mos festohet. Enca ka hedhur një fotografi në Instagram ku shihet me disa tufa lulesh, dhe një “2M” afër saj. Fotos, ajo ia la edhe një shkrim ku falënderoi gjithë ata që e ndjekin dhe e duan këngën e saj.    

Almeda Abazi tregon të pathënat e shtatzënisë së saj

Almeda Abazi po shijon javët e fundit të shtatzënisë, ndërsa është në pritej të fëmijës së parë me aktorin turk Tolgahan Sayisman. Prej kohësh ish-Missi shqiptar ndan detaje nga momentet e pritjesë së ëmbël. Ndërsa u ka dhënë ndjekësve mundësinë që t’i bëjnë pyetje lidhur me shtatzëninë, Almeda ka treguar se është në dy muajt […]

Jetojnë mes luksit, kush janë të famshmet shqiptare??

Shquhet për jetën luksoze që bën. Ish-missi Morena Taraku është është nje nga femrat më të famshme shqiptare kur flitet për luksin e jetën e shtrenjte. Morena jo vetëm që prek të gjitha vendet e botës, ajo madje shëtit edhe vetura të shtrenjta. Së fundmi në rrjetin e saj social Instagram, ka postuar një fotografi […]

Dikur më tallnin sepse vija era djersë!!

Ajo është një ndër blogeret e njohura shqiptare në Instagram me mbi plot 478 mijë ndjekës, vend ku ndan edhe jetën e saj personale si nënë e tre fëmijëve të vegjël dhe biznesit të saj. Egreis Gjergjani, në Instagram @thestilettomeup, ka ndarë pak orë më parë një ndër eksperiencat e saj të dhimbshme të fillimit […]

Më në fund: Elvana Gjata rikthehet me koncert në ditën e shënuar

Këngëtarja shumë e dashur për publikun e që të gjithë po presin me padurim të rikthehet, Elvana Gjata do të mbajë koncert në një ditë të shënuar. Elvana do të performojë në Prishtinë në përvjetorin e 11-të të Pavarësisë së Kosovës në një event që pritet të mbahet mend më 17 shkurt. Nga burime pranë […]