Receta Gatimi

Një pjatë ndryshe, rizoto me rozmarinë dhe rrush të thatë

Rizoto, ndryshe nga pilafi klasik, është një recetë që mund të jetë po aq e larmishme sa makaronat e salcat e tyre shoqëruese. Nevila sjell sot për kënaqësinë tuaj rizoto me rozmarinë dhe rrush të thatë. PËRBËRËSIT: 250 g oriz Carnaroli, 200 ml verë të kuqe, 1 lugë gjelle vaj ulliri 1 degë rozmarinë, 30 g […]

Brotchen të pjekura me vezë dhe proshutë, ideja fantastike për ata që zgjohen vonë

Për ju që jeni zgjuar vonë, ka gjithmonë zgjidhje e për këtë vjen një ide fantastike me bukë të nxehta. Është blogerja e njohur në Instagram, MeJehonën, që ka publikuar një recetë të thjeshtë, por super të shijshme të një sandëichi me bukë “Brotchen”. Si të bëhet përgatitja e Brotchen të pjekura me vezë dhe […]

Sallatë me fasule si racion

Receta e sotme bën bashkë fasulen e kuqe dhe të bardhë, që do i japin trupit tuaj energji dhe plot lëndë ushqyese Domatet dhe përbërësit tjerë, ia shtojnë lezetin kësaj recete! Nevojiten: – 150 g fasule të kuqe; – 150 g fasule të bardhë; – 2 domate; – 1 spec; – 1 spec djegës i […]

Qofte e madhe e mbushur

Padyshim që receta e sotme përfaqëson një pjatë festash, një darkë mes miqsh ose familjarët tuaj. Do të na falënderoni pasi ta keni shijuar. Përbërësit për 6 persona: ▪ 1 kg. mish i grirë viçi ▪ 6 vezë ▪ 600 -800 gr. spinaq ▪ 300 gr. proshutë e prerë në feta ▪ 1 tufë mendër […]

Sallatë me thjerrëza

Përbërësit: – 1 kupë thjerrëza të ziera – 1 karotë – 1 dorë rukola – 50 g djathë kaçkavall dhie – vaj ulliri – kripë – limon Përgatitja: Ziejmë thjerëzat dhe i kullojmë ujin, i ftohim plotësisht. Shtojmë karotën e prerë hollë, rukolën, djathin dhe e marinojmë me vaj, kripë e limon.

Si lindi receta e famshme e festës?

Viti 2018 shënon 155 vjetorin e krijimit të recetës popullore të Olivierit, e cilësuar dhe e njohur në të gjithë botën si “sallata ruse”. Të kesh këtë gatim të shijshëm dhe të përzemërt në darkën e Vitit të Ri është një simbol dhe traditë e vjetër ruse. Ndoshta asnjë prej festave ruse nuk mund të […]

Ambasada amerikane nis lojën: Çfarë gatuajnë në Shqipëri për Vitin e Ri?

Ambasada amerikane në Tiranë ka hapur një komunikim të këndshëm me shqiptarët sot. “Në natën e ndërrimit të viteve, – shkruan ambasada në fb, –  shumë familje konsumojnë gatime të caktuara, të cilat thuhet se sjellin shëndet dhe fat në vitin që po vjen. Traditat janë aq të ndryshme nga një vend në tjetrin. Zbuloni […]

Ushqimet fatsjellëse që duhen konsumuar natën e ndërrimit të viteve

Konsumoni 12 kokrra rrush në mesnatën e ndërrimit të viteve. Kjo është një traditë spanjolle dhe portugeze, sipas së cilës, 12 kokrrat e rrushit simbolizojnë 12 muajt e vitit pasardhës dhe konsumimi i tyre në këtë ditë të veçantë sjellë mbarësi për çdo muaj të vitit që do të vijë. Konsumoni ushqime në formë unaze në […]

Biskota zvicerane

PËRBËRËSIT: 50 g lajthi të qëruara 150 g bajame të qëruara 2 lugë të vogla kanellë, të mbushura plot 1 e bardhë veze 100 g sheqer pluhur 1 bustinë vanilje një majë thike kripë 1 lugë lëng limoni pak karafil i shtypur ¼ lugë e vogël pluhur xhenxhefili PËRBËRËSIT PËR GLASENË E BARDHË: 150 g […]

Shëndetlie me mjaltë dhe arra

PËRBËRËSIT PËR TAVË ME DIAMETËR 26 CM: Si masë përdorim një gotë që merr 200 ml ujë • 3 vezë të vogla ose 2 të mëdha • 1 gotë sheqer jo plot (2-3 gisht poshtë buzës së gotës) • 100 g gjalpë i tretur, i vakët • 3 lugë të mëdha mjaltë • 300 g arra të […]

Tortë çokollate me portokaj, pa miell

Kjo recetë është e thjeshtë për përgatitje, sepse nuk ka ndarje të përbërëseve të thatë dhe të njomë Përbërësit: – 2 portokaj; – 6 vezë të mëdha; – 1 lugë e vogël pluhur për ëmbëlsira; – ½ e lugës së vogël sodë bikarbonati; – ¼ e filxhanit sheqer; – 2 filxhanë lajthi të bluara ose […]

Zog i mbushur

Përbërësit për 4 persona: 4 zogj të vegjël afërsisht 150 g secili 8 feta spek 200 g djathë Chevre (e gjeni te Conad) ose djathë Philadelphia apo i bardhë 100 g rrush i zi 100 g rrush i bardhë 50 g gjalpë lëng perimesh i valuar spango kuzhine për të lidhur mishin majdanoz, kripë, piper […]

Shkopthat e selinos të mbushur me mish zogu – shpejt, të shijshëm dhe të shëndeteshëm

Për këtë ushqim të shijshëm nevojiten: – 2 fileta mishi të bardhë, – 4 lugë majonezë, – 6 shkoptha selinoje, – 3 lugë salcë djegës-të thartë nga specat, – Kripë, – Piper, – Qepë e re Scharfes Hähnchen auf Sellerie-Sticks Mit Sellerie bekommt dieses scharfe Hähnchen so richtig knackige Frische! http://bit.ly/2ckkamV Posted by Futtern on […]

Pashkë të arta, 3 mënyra për të krijuar vezë argjendi dhe floriri

Floriri dhe argjendi janë ngjyrat tipike të festave të fundvitit, Krishtlindjes dhe Vitit të Ri, të cilat i has që nga dekori i interierit, deri te veshjet. Të përdorura për festën e Pashkës, këto ngjyra metalesh, ku hyn edhe bakri, bien shumë në sy e mund të cilësohen të veçanta dhe të guximshme… Ka shumë […]

Hap pas hapi buka e Pashkës

Pashkët janë një ndër festat më të dashura për të gjithë . Një ditë e shënuar, ku e gjithë familja mblidhet në tryezat festive për të shijuar gatimet karakteristike të kësaj dite kaq të dashur për ne. Kur vjen tek gatimet, nënat tona dinë si t’i sjellin ato plot shije e dashuri, me recetat karakteristike […]

Biskotat lepurush të Pashkës

Për besimtarët e krishterë, Pashkët janë festa që simbolizon ringjalljen e Krishtit. Përveç aspektit fetar, Pashkët janë kthyer edhe në festën më të dashur për fëmijët, të cilët u gëzohen vezëve shumëngjyrëshe, bukës së Pashkës, ushqimeve tradicionale etj. Por biskotat lepurush janë ato që kënaqin çdo kënaqin çdo vogëlush, por edhe të  rritur. Linda Fishta […]

Kuzhinieri italian: Gabimi i madh që bëjmë kur gatuajmë pasta

Mjafton të vlohet uji, të hidhen pastat në tigan, të gatuhen për 10 minuta dhe t’i shtohet pak salcë. E thjeshtë! Megjithatë, sipas një kuzhinieri të famshëm italian ekzistojnë disa gabime që shumica prej nesh bëjnë kur i gatuajmë ato, transmeton lajmi.net. Giovanni Rana ka gatuar pasta që nga vitet e 60’ta dhe, së bashku […]

Lakra të skuqura në salcë beshameli

Nevojiten: – 1 lakër e freskët; – 3 vezë, – thërrmija buke; – miell; – vaj; – kripë; – 3 thelpinj hudhre Përgatitja: Lakrës hiqjani rrënjën. Në një enë të thellë qitni ujë dhe pastaj kripë. Zieni lakrën 10-15 minuta dhe nxirreni nga uji, kullojeni dhe lëreni të ftohet. Vezët tundni dhe qitni kripë. Lakrën […]

Të vërtetat që fshihen pas pulës së pjekur të fast-food

Adhuruesi i pulave, Hezron Springer, ha pula të pjekura të paktën një herë në javë dhe bën një qasje të rrallë në të vërtetën delikate për herë të parë pasi ai ndjek udhëtimin në një fermë në Britaninë e Madhe. Mbretëria e Bashkuar ka disa nga standardet më të larta të mirëqenies në botë. Në […]

Pite të mbushura me salsiçe

Perberesit per 4 persona: 500g miell Manitoba ose miell për picë 25g maja birre e freskët 260ml ujë 2 lugë vaj ulliri 10g kripë, 5g sheqer Per mbushjen: 2 salsiçe të mëdha 250g djathë Ricotta 100g pançetë e prerë hollë 250g djathë Mozzarella 1/4 e një gote me verë të bardhë Na duhet gjithashtu vaj […]

Makarona me mish toni për drekë apo darkë të shpejtë

Ushqim i shijshëm plot thartirë omega-3! Zgjidhni llojin e parapëlqyer të makaronave, merrni presh, domate të ziera, një konserve mish toni dhe racioni i mrekullueshëm është gati! Përbërësit: – 300 g makarona, – ½ preshi, – vaj ulliri, – 100 ml domate të ziera; – erëza, – kripë, – piper, – 1 konservë mish toni. […]

Ballokume Tradicionale – Receta Sekrete nga Nënat e Elbasanit

Ballokumja është një nga ëmbëlsirat autentike shqiptare, traditë e qytetit të Elbasanit dhe simbol i Ditës së Verës gjithashtu. Pavarësisht se tradita e përgatitjes së saj është me rastin e Ditës së Verës ajo përgatitet edhe si ëmbëlsirë në çdo rast e kohë. Kjo recetë kërkon durim dhe kujdes duke nisur nga përzgjedhja e përbërësve […]

Kur nga manushaqet përgatit reçel

Brunhilda Çela  është një zonjë 47-vjeçare, nënë e dy djemve. Nëse e pyet për pasionet e saj, të tregon me shumë çiltërsi se ka disa syresh dhe i ndërthur me njëri-tjetrin nën një emër, “natyrë”. Brunhilda ka punuar për 14 vjet si farmaciste pranë një farmacie bimore në Hartberg (Austri) dhe profesioni i saj e […]

Supë krem me kungulleshka dhe copa pule

Përbërësit 200 gr gjoks pule 500 gr kunguj 1 qepë 2 patate rreth 700 ml lëng vegjetal krip dhe piper i zi vaj ulliri majdanoz Përgatitja Lajmë kungujt dhe i presim në copa.Qërojmë patatet dhe i presim dhe këto në copa.Grijmë qepën dhe i vendosim të gjitha perimet në një enë me pak vaj ulliri […]

Gjellë nga qiqrat dhe lakra

Qiqrat janë baza e ushqimit vegjetarian dhe artikull i përshtatshëm për të sëmurët me diabet, sepse kanë indeks të ulët glikemie Përmbajnë shumë proteina, fibra dietale, janë të pasura me minerale, ndihmojnë në pengimin e sëmundjeve të zemrës, diabetit dhe ulin kolesterinën. Qiqrat e thara më parë i njomim gjatë natës, sepse kështu shkurtojmë kohën […]

‘Sultan kebabi’

Ky ushqimi shërbehet kur dëshironi ta fascinoni dikë me shkathtësitë tuaja prej kuzhinieri Përbërësit (për 4 persona): – 250 g mish viçi nga kofsha, i prerë në copa të vogla, – 4 kore të trasha për pite apo tortilë, – 100 g bizele, – 1 patate të prerë në kube, – 1 karotë të prerë […]

Kek me portokall dhe …………

Që ta shijoni edhe më shumë, zgjidhni portokajt e kuq që sapo kanë dalë, për të përgatitur kekun! Edhe vaji i ullirit duhet të jetë i cilësisë së mirë! Përbërësit për tavë me diameter 22/24 cm: 3 portokaj organikë 100 ml vaj ulliri me shije delikate 200 g sheqer pluhur 250 g miell 3 vezë […]

Embëlsira e së shtunës

Është shumë i shijshëm, nëse shoqërohet me djathëra të ndryshëm (djathë dhie kremoz, etj). Mund të konsumohet brenda ditës ose të përgatitet ditë më parë dhe të ruhet në ngrirje në frigorifer. Është shumë i mirë edhe për mëngjes. Receta nga Linda Fishta; fotografia Armand Habazaj KOHA E PËRGATITJES NË TOTAL, bashkë me pjekjen – […]

Recetë për rritje muskujsh

Kjo recetë është e caktuar për arritjen e rritjes cilësore të muskujve. Përbërësit: ▪ 400 g gjoks pule ▪ 150 g spinaq të freskët ▪ 2 dcl qumësht orizi ▪ 4 thelpinj hudhre ▪ 2 lugë çaji thërrmija gruri ▪ 1 lugë çaji kerri përzierje erëzash ▪ 1 lugë çaji spec të bluar të ëmbël ▪ […]

Kush i ka provuar filizat?? Vlerat e paçmueshme ushqyese

Keni parë ose provuar ndonjëherë pjata shumëngjyrëshe, të dekoruara me filiza të freskët dhe kërce të të gjitha formave dhe ngjyrave? Shpeshherë, këto pjata janë aq të bukura sa ngjasojnë me shumë me një vepër arti, sesa me një produkt të ngrënshëm; këta janë filizat e bathëve, drithërave dhe specieve të tjera vegjetale, që përdoren […]

Shëndetlie me mjaltë dhe arra, receta origjinale e ëmbëlsirës tipike shqiptare

Në qoftë se jeni ende në mëdyshje se ç’ëmbëlsirë tëpërgatisni për sonte, ku sigurisht koha dhe impenjimet e tjera nuk premtojnë për bakllava, nuk keni pse të shqetësoheni pasi shefja e kuzhinës Living, Linda Fishta ndan me të gjitha mikeshat e Living recetën e shëndetlies. Një ëmbëlsirë e thjeshtë dhe shumë e shijshme. Kërkon më […]

Kjo është receta e vetme e gjelit me gështenja

PËRBËRËSIT: 1 gjel/pulë deti rreth 3.5 kg,  350 g gështenja të ziera, të qëruara dhe të grira në thërrime, 3 qepujka ose qepë të vogla, 250 g pançetë e prerë në copa të vogla, 30 g gjalpë, 3 lugë majdanoz i grirë, një degë trumzë, 2 gjethe sherbele të grira imët, 1/2 lugë e vogël me erëza: arrëmyshk, kanellë, xhenxhefil pluhur, karafil pluhur.(Të gjitha së bashku të jenë ½ […]

Si të përgatisni vetë në shtëpi recetën e verës së ngrohtë

Përziejmë një shishe vere të kuqe me 125g sheqer, 1 mollë jeshile të ndarë në feta, lëkurën e 1 portokalli dhe limoni bio të prerë në rripa të hollë, 1 shkop kanellë, 5 karafila dhe pak arrë moskat. I ziejmë në zjarr për 5 minuta ose derisa të shohim që sheqeri është tretur plotësisht. E […]

Ja cila eshte ëmbëlsira e Krishtlindjes që nuk duhet të mungojë në tryezën festive sot

Biskotat nuk duhet te mungojne ne ditet e festave te fundvitit, sidomos njeriu biskote. Njeriu Biskotë ka ngjyrën kafe, atë të tokës, e njeriu u krijua nga toka. Përpos kësaj, Njeriu Biskotë, njësoj si ne, nuk jeton përjetësisht. Ai “lind” për t’u “ngrënë” në një moment e për t’u bërë njësh me krijuesin e tij. […]

Vlerat ushqyese të mishit të bardhë të gjelit

Tryeza festive është një gërshetim midis ushqimeve jo aq të këshillueshme dhe atyre të dobishme. Ka bakllava dhe sheqer pa fund, por ka dhe fruta. E ndër “zakonet” festive, gjeli i detit është ndër më të shëndetshmit. Gjoksi i tij është i pasur me proteina dhe i varfër në lipide apo karbohidrate. Falë kësaj veçantie, […]

Biskota shumëngjyrëshe të Krishlindjes me gjalpë

Përbërësit: * 90 g gjalpë I butë si krem * 100 g sheqer * 1 kokërr vezë * 1 majë thike kripë * 1/2 lugë e vogël me sodë për ëmbëlsira * 200 g miell * pak kanellë sipas dëshirës Për glasenë sipër duhet: * 150 g sheqer pluhur * 2-3 lugë lëng limoni ose […]

Avokado, fruti më i mirë që mund të hani

Avokado është një ndër frutat më të shëndetshëm që ofron jo pak minerale e vlera ushqyese! Të gjitha yndyrnat, fibrat dhe fitokimikate (komponente biologjikisht aktive të bimëve) të pangopura mund të ulin nivelin e kolesterolit të keq, rrezikun e sëmundjes kardiovaskulare, reduktojnë stresin oksidativ dhe të parandalojnë inflamimin. Nutricionistët rekomandojnë ngrënien e 1/4 ose 1/2 […]

Ullinjtë jeshilë apo të zinjë?

Ngjyra e ullinjve shpesh përbën një faktor në përzgjedhjen e këtij fruti të rëndësishëm, si në rastin e njerëzve që janë të ndarë mes çokollatës së zezë apo asaj me qumësht. Zgjedhja mes dy ullinjve është tërësisht personale, siç është përzgjedhja e muzikës apo parfumit, por me ullinjtë njerëzit gjithnjë anojnë ndaj atij me ngjyrë […]

Embëlsirë e shpejtë me dredhëza

Përbërësit:  Gjysmë kilogrami dredhëza 5 lugë sheqer 2 gota miell 2 lugë çaji pluhur pjekje 2 lugë sheqer 3/4 lugë çaji kripë Gjysmë filxhani krem Receta për kremin vijon kështu: Gjysmë filxhani krem i rëndë 3 lugë sheqer Gjysmë luge çaji ekstrakt vanilje 1 lugë çaji limon i freskët i integruar Përgatitja: Përzieni dredhëzat me […]

Supë me kungull dhe qumësht, receta vjeshtake por dhe halloween

Nëse keni blerë ndonjë kungull më shumë, mos e përdorni për zbukurim, por gatuani supën e mëposhtme. E thjeshtë, e shijshme dhe mbi të gjitha super ushqyese për të gjithë familjen. PËRBËRËSIT PËR 4 PERSONA: 700 g kungull i verdhë, 1 litër qumësht me yndyrë, 2 lugë gjalpë, 40 g miell, kripë e arrë moskat sipas dëshirës PËRGATITJA: Ndezim furrën në temperaturën 250° C. Kungullin e prerë në copa […]

Krostatë e shpejtë me mollë dhe reçel shtëpie

Pas një ditë lodhshme në punë dhe shkollë, gjëja e vetme që do t’ju lehtësonte dhe ëmbëlsonte mbrëmjen është krostata me mollë dhe reçel. Living ju propozon recetën më të shijshme dhe të shpejtë që keni provuar ndonjëherë. Mjaftojnë vetëm 25 minuta dhe do e keni gati në tryezë. Ju bëftë mirë! PËRBËRËSIT:  1 petë […]

Buke per miqte/Recete e thjeshte por me shije shume!

Ju vjen dikush ne shtepi dhe jeni lodhur nga buka e zakonshme e furrave? Ateher ne po ju paraqesim nje recete te thjeshte se si te pergatisim nje buke te mire per ti pritur mysafiret. Perberesite: 1 kg miell 1 luge maja 1 luge caji kripe Brumin e zeme njesoj si brumin per byrek. Pasi […]

Tiramisu/ E shijshme sic gatuhet ne shtepi!

Nje embelsire e shpejt qe te nderon ne ato dreka apo darka kur na vijne miqte. Perberesit: 1 pako biskota 1 kuti pana hopla( ose krem per torta) 1 kafe turke 1 konjak   kakao.  Pergatisim kremin e tortave duke e rrahur me makine mikse derisa te arrihet masa. Nderkohe kemi bere dhe nje kafe […]

Keku i se dieles

Perberesite: 3 kokrra veze 1 gote sheqer 1 gote vaj 1 gote kos pak kripe pak sheqer sode buke ose baking soda miell. Ne fillim rrahim vezet me sheqerin derisa te tretet sheqeri. Pastaj shtojme vajin, kosin dhe e perziejme kur perberesite te lidhen. Me pas shtojme miellin dhe perberesite e tjere duke i perziere […]

Bërxollat në jogurt???? Provojeni

Përbërësit: – 500 g mish të bardhë të gjelit të detit apo të pulës, – 4 dl jogurt, – 100 g kaçkavall – 100 g thërrmija buke, – 2 lugë majdanoz, – sipas shijes: piper, kripë, – pak vaj. Përgatitja: Kaçkavallin grijeni trashë në rende, majdanozin priteni imët, ndërkaq mishin priteni në formë bërxollash. Në […]

Bukë me banane, arra, kakao dhe kumbulla të thara

Një bukë e shëndetshme dhe që mund të konsumohet shumë mirë në çdo vakt. Përbërësit: – 4 banane të pjekura, – 100 ml lëng limoni, – 80 g gjalpë, – 5 vezë, – 150 g sheqer, – 3 lugë kakao, – 1 qese pluhur për ëmbëlsira, – 1 lugë e vogël sodë bikarbonati, – 3 […]

Receta e patateve me piper të kuq dhe salcë mishi

Patatas bravas është një nga recetat spanjolle më të njohura në botë, që shpesh përdoret si aperitiv në “tapas bar”. E veçanta e tyre është që skuqen dy herë në temperatura të ndryshme, që të jenë sa më krokante (për këtë duhet të kemi në shtëpi termometër që të matim temperaturën e vajit, pasi skuqen […]

Marinimi mund t’ju shpëtojë jetën

Pjekja e mishit dhe e peshkut e ka zanafillën që kur njerëzit filluan të ndezin zjarrin dhe ne, edhe sot e kësaj dite, vazhdojmë të pjekim dhe na pëlqen shumë kjo gjë. Thuhet që mjeshtër të grilës kanë qenë grekët, të cilët përcaktuan dhe tre rregullat e saj: verë, mish dhe femra. Të kalosh ditën […]