Të Fundit
15 November 2019

Dekor

 • Mos i hidhni tenxheret dhe tiganët e vjetër

  - Nov 3, 2019
  Tenxheret dhe tiganët bëjnë pjesë tek objektet që përdoren më shumë në shtëpi dhe pas një farë kohe konsumohen.  Megjithatë, nëse jeni person që ju pëlqen riciklimi dhe objektet e veçanta në shtëpi, në vend që...
 • Vaji që duhet të jetë në çdo shtëpi

  - Apr 13, 2019
  Ne kemi folur për vajin e kokosit dhe vajin e trëndafilave, por është koha të fillojmë të flasim për vajin më të domosdoshëm që duhet ta ketë çdo familje. Vaj i Livandos u zbulua 2.500 vjet...
 • Koleksioni i “Versace Home” eshte thjeshte fantazi

  - Apr 9, 2019
  Një ditë në Milan Design Week, dhe ne po e quajmë atë: Instalimi i lartë tashmë është vendosur, dhe është në Palazzo Versace në Via Gesù, ku talent të dizajnit të brendshëm të bardhë Sasha Bikoff...
 • Lavanda – Magjia Lejla e Bimëve Mjekësore Shqiptare

  - Apr 8, 2019
  A ka ndonjë aromë të cilën menjëherë e lidhni me Shqipërinë? Një aromë tradicionale, kur ndieni të cilën mbyllni sytë dhe kujtoni rrugën, mëhallën, sokakun, pjatën e preferuar të nënës, peisazhet magjepsëse apo bimët karakteristike shqiptare? ...
 • Lofata, lajthata, lulebukra e prillit

  - Apr 8, 2019
  Bima (cercis siliquastrum) ka mbi dhjete dite qe ka zbukuruar ambientet, rruget , parqet e mbare vendeve. Po ashtu kjo bime teper e bukur ka zbukuruar edhe territorin tone ashtu si ne natyre edhe ne rruget e...
 • Dysheku juaj duhet ndërruar me PATJETËR kaq herë

  - Apr 2, 2019
  Shumica e njerëzve besojnë se ndryshimi i dyshekut tuaj çdo 5-10 vjet është një rregull i pranueshëm. Sidoqoftë, ky besim mund të mos jetë mënyra më e mirë për të gjykuar se kur duhet të zëvendësohet...
 • Kurorat me guaska, trendi që po “çmend” vajzat

  - Mar 29, 2019
  Harrojini lulet mbi kokë, tani vajzat po çmenden pas guaskave. Trendi i ri që po përhapet me shpejtësi lidhet ngushtë me stinën e verës. Një kurorë e tillë do t’ju bëjë të ndiheni mbretëresha e oqeaneve....
 • Si të përgatisni parfume natyrale për shtëpinë

  - Mar 19, 2019
  Një shtëpi e mirë duhet të vijë gjithmonë erë të mirë. Nëse jeni alergjikë nga aromat e rënda të parfumeve për shtëpi apo sprucatorëve, të cilët përpos të gjithave kanë edhe shumë përbërës kimikë, mund ta...
 • Eranda Libohova, një arkitekte pa diplomë, hap dyert e shtepise

  - Mar 3, 2019
  Ndonëse me një karrierë të gjatë në muzikë e vitesh të tëra në ekran, këngëtarja Eranda Libohova gjithnjë është treguar e kujdesshme që jetën private ta mbajë larg medias. Megjithatë artistja duket se është “thyer” dhe...
 • Largon stresin në dhomën e gjumit

  - Feb 14, 2019
  Ngjyrat e ndryshme kanë impakt të ndryshëm në trurin e njeriut. Thuhet se e kuqja sjell oreksin dhe njihet si ngjyra e kuzhinës. E gjelbra ka një efekt qetësues dhe dominon dhomat e ndenjes. Po dhoma...