Urdhri për bizneset që nisin të hënën: Vetëm 9 orë e gjysmë punë!

Duke nisur nga 11 maji, një tjetër grup biznesesh do të rinisë punën, por duke ndjekur masat e vendosura në protokollet e publikuara.

Parukeritë, qendrat estetike, berberët, qendrat tregtare dhe klinikat dentare do të lejohen të hapen që nga dita e hënë, për vetëm 9 orë e gjysmë.

Urdhri për bizneset që nisin të hënën: Vetëm 9

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri me dije se fasha orare për të gjitha bizneset që rihapen javën e ardhshme do të jetë 08:00-17:30, orar i cili do të vijojë për aq kohë sa Tirana dhe qytete të tjera mbeten në zonën e kuqe.

Likes:
0 0
Views:
58
Article Tags:
Article Categories:
Aktualitet

Comments are closed.