Sallatë me speca të pjekur

Përbërësit për këtë sallatë:

  • Speca
  • Vaj
  • Kripë
  • Mashurka
  • Domate
  • Uthull

Përgatitja:

I ndajmë specat përgjysmë, i lyejmë me vaj dhe i vëmë të piqen. Pasi të ftohen u heqim cipën, i radhisim në një sallatiere, duke u vënë përqark fasule të njoma (mashurka), të ziera dhe riska domatesh. Pas kësaj, u hedhim kripë, vaj dhe uthull sipas dëshirës.

Likes:
0 0
Views:
112
Article Categories:
Receta Gatimi

Comments are closed.