Bukë greke me ullinj: Shije ekzotike e cila kurrë nuk harrohet!

Buka me ullinj është njëra nga gatesat e shpeshta që zë vend në tryezën e meraklive të ushqimit

Provojeni e na thoni a u pëlqeu si shije.

Përbërësit:

– 500 g miell i bardhë;
– 150 mililitra ujë;
– 150 mililitra lëng portokalli;
– 1 qese e vogël pluhur për ëmbëlsira;
– 1 lugë e vogël sodë bikarbonati;
– 1 lugë e vogël lëng limoni;
– 1 grusht ullinj të grirë imët;
– 1 lugë e vogël kripë;
– pak rigon apo rozmarinë;
– pak vaj iliri.

Përgatitja:

Përzieni miellin, pluhurin e ëmbëlsirave, kripën, erëzat dhe sodën e bikarbonatit.

Shtoni ujin, lëngun e portokallit, lëngun e limonit dhe ngjisheni derisa të bëhet brumë i lëmuar.

Likes:
0 0
Views:
13
Article Categories:
Receta Gatimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *