Sallatë me thjerrëza

Përbërësit:

– 1 kupë thjerrëza të ziera
– 1 karotë

– 1 dorë rukola
– 50 g djathë kaçkavall dhie
– vaj ulliri
– kripë
– limon

Përgatitja:

Ziejmë thjerëzat dhe i kullojmë ujin, i ftohim plotësisht. Shtojmë karotën e prerë hollë, rukolën, djathin dhe e marinojmë me vaj, kripë e limon.

Likes:
0 0
Views:
114
Article Tags:
Article Categories:
Receta Gatimi

Leave a Reply