Ambasada amerikane nis lojën: Çfarë gatuajnë në Shqipëri për Vitin e Ri?

Ambasada amerikane në Tiranë ka hapur një komunikim të këndshëm me shqiptarët sot. “Në natën e ndërrimit të viteve, – shkruan ambasada në fb, –  shumë familje konsumojnë gatime të caktuara, të cilat thuhet se sjellin shëndet dhe fat në vitin që po vjen. Traditat janë aq të ndryshme nga një vend në tjetrin. Zbuloni disa nga ushqimet “fatsjellëse” në botë dhe na tregoni, çfarë gatuajnë njerëzit në Shqipëri për të pritur vitin e ri?”

 

Likes:
0 0
Views:
97
Article Categories:
Receta Gatimi

Leave a Reply