Basha takim me aleatët në selinë e PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pritet të zhvillojë një takim me aleatët opozitar në selinë blu.

Takimi është paralajmëruar të zhvillohet pas pak minutash, në orën 19:00.

Takimi vjen një ditëpara se krerët e partive të vogla të opozitës, pjesë e koalicionit me PD-në, të zhvillojnë një tryezë me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Partitë e vogla opozitare po tentojnë të një tryezë me mazhorancës përmes presidentit Ilir Meta, me qëllim dhënien fund të krizës në vend.

Nga ana tjetër, Lulzim  Basha është shprehur publikisht se nuk ka dialog dhe zgjidhje me Ramën kryeministër.

Likes:
0 0
Views:
4
Article Categories:
Politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *