Përplasje me FNSH në hyrje të Shkodrës, protestuesit i bllokojnë rrugën Ramës

Qytetarët e Shkodrës dhe anëtarët e PD i kanë blokuar rrugën ditën e sotme kryeministrit Edi Rama.

Të pranishëm në këtë protestë janë dhe ish-deputetët Flamur Noka dhe Bardh Spahia. Ky i fundit është shprehur se Policia po provokon qytetarët.

“Kjo protestë është kundër kryeministrit më të paaftë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria, mikut të bandave kriminale të drogës. Forcat e Policisë po provokojnë qytetarët që po protestonin në mënyrë paqësore.” u shpreh Spahia.

Protestuesit mbajnë në duar pankarta “Shkodra nuk gjunjëzohet” dhe thërrasin “Rama ik”.

Ndërkohë ka pasur ndërhyrje dhe nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë pasi në vendngjarje janë djegur disa goma.

Sipas Policisë, protestuesit nuk kanë lajmëruar për zhvillimin e kësaj proteste dhe mendohet se do të ketë dhe shoqërime në rajon.

Qytetarët e Shkodrës dhe anëtarët e PD i kanë blokuar rrugën ditën e sotme kryeministrit Edi Rama.

Të pranishëm në këtë protestë janë dhe ish-deputetët Flamur Noka dhe Bardh Spahia. Ky i fundit është shprehur se Policia po provokon qytetarët.

“Kjo protestë është kundër kryeministrit më të paaftë që ka pasur ndonjëherë Shqipëria, mikut të bandave kriminale të drogës. Forcat e Policisë po provokojnë qytetarët që po protestonin në mënyrë paqësore.” u shpreh Spahia.

Protestuesit mbajnë në duar pankarta “Shkodra nuk gjunjëzohet” dhe thërrasin “Rama ik”.

Ndërkohë ka pasur ndërhyrje dhe nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë pasi në vendngjarje janë djegur disa goma.

Sipas Policisë, protestuesit nuk kanë lajmëruar për zhvillimin e kësaj proteste dhe mendohet se do të ketë dhe shoqërime në rajon.

Likes:
0 0
Views:
25
Article Tags:
Article Categories:
Aktualitet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *