Basha paralajmëron: Nuk lejojmë zgjedhje në cdo qendër votimi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha deklaroi se opozita e bashkuar nuk do të lejojë që më 30 qershor të mbahen zgjedhje fasadë. Sipas Bashes largimi i Ramës është kusht i panegocueshëm.

“Nuk do të lejojmë për asnjë moment që të ketë zgjedhje fasadë. Largimi i Ramës është kusht i panegocueshëm i PD dhe i shqiptarëve të ndershëm. Ne jemi të gatshëm për të nxjerrë vendin nga kriza e thellë sociale dhe ekonomike. Sot vendi ndodhet në një krizë të thellë, me një rini që ikën, në vend që të gjente të ardhmen në Shqipëri, në atdheun e tyre”, deklaroi Basha.

Ai theksoi se largimi i Edi Ramës është emergjencë kombëtare. Ai shtoi se krijimi i një qeverie tranzitore mund të shmangë ndonjë përballje të mundshme mes popullit dhe gjakatarëve që janë sot në pushtet.

“Largimi i Edi Ramës është emergjencë kombëtare. Krijimi i një qeverie tranzitore mund të shmangë edhe përballjen mes popullit shqiptar e kësaj klike kriminale e gjakatare.

Basha tha se opozita do një Shqipëri europiane, që marshon drejt punës dhe mirëqenies. Ramës dhe bandës së tij po i mbaron koha, se 30 qershori do të jetë dita e triumfit të shqiptarëve të lirë. Nuk lejojmë krimin elektoral në atë ditë, për asnjë moment.

Likes:
0 0
Views:
4
Article Tags:
Article Categories:
Politike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *