Koleksioni i “Versace Home” eshte thjeshte fantazi

Një ditë në Milan Design Week, dhe ne po e quajmë atë: Instalimi i lartë tashmë është vendosur, dhe është në Palazzo Versace në Via Gesù, ku talent të dizajnit të brendshëm të bardhë Sasha Bikoff dhe artist Andy Dixon kanë veshur çdo dhomë në një remix të egër të printimeve, ngjyrave dhe pikturave të përshkruara më mirë si një ëndërr ethe të ndezur nga neoni. Dhe ne jemi këtu për të.

Mbrëmë, redaktorja ELLE Decor Editor Whitney Robinson, Bikoff, Dixon dhe Versace Home priti një darkë ekskluzive dhe vërshëllye për të festuar instalimin special, i cili shënon herën e parë që shtëpia e modës ka ndërmarrë ndonjëherë një ripërtëritje të plotë të pallatit për Java e Dizajnit të Milanos.

Versace-Home-Collection

Miqtë dhe mysafirët, përfshirë dizajnerët Matteo Cibic, Ini Archibong, Nada Debs, Laura Sartori Rimini dhe Roberto Peregalli nga Studio Peregalli, Julian Bedel, Valerio D’Ambrosio, Alan Richard dhe më shumë, arritën në një festë për sytë, harku i karamele neoni i bërë për të plotësuar arkitekturën e shekullit të 18-të. Në katin e sipërm, Versace Home debutoi një mori prej gjashtë koleksionesh të reja të tapës që luanin në imazhet e saj portreti të markës dhe i kërkuan Bikoffit të krijonte çdo dhomë me ta. Rezultati është një mashup madhështor i stileve që disa po e quajnë “Versasha”.

Elle-Decor-Versace-Dinner

Në dhomën legjendare të Donatellës – ku modelet e panumërta kanë përsosur catwalk-e tyre – Bikoff ka instaluar një sfond të ndritshëm në tavan për të plotësuar koleksionin e tapicave të Rhapsody, e cila përmban tapiceri të modeluara me theks aksesorë si bizhuteri. Diku tjetër, një tronditëse-trëndafili Astroturf linjat katin e një dhome debutojnë Jungle, një linjë të mbulesë shtëpie-në natyrë të mbuluara në një pëllëmbë trëndafili dhe të gjelbër palme. Një tifoz kohë më parë, Bikoff citoi fushatën e vjeshtës / dimrit të vitit 1994 të fotografuar nga Richard Avedon si frymëzimin e saj kryesor për projektin.

Nga ana e tij, Dixon u ngarkua për të prodhuar disa vepra të reja për të dekoruar hapësirën. Ai po zhvillonte tashmë seriën e tij të firmës Versace Shirt të pikturave të panjohura të kanavacë, të cilat marrin formën e këmishave gjigante, nëntë këmbë të gjata, kur marka iu afrua atij. Së bashku me disa nga pikturat e tij të përshtatura, pikturat e mëdha të këmishave të Dixon varen monumentalisht në të gjithë shtëpinë: në dhomën e ngrënies dhe në shkallët, si dhe në muret, ku janë modeluar dhe shtypur në një bashkëpunim të ngushtë me sfond.

 

Versace-Home-Collection

Në oborr, Bikoff ka montuar një instalim të mbushur me pemë palme, shfaqje me ngjyra të ndezura në neoni dhe customizime unike të klasave arkivore Versace Home, të veshura me tonalitet metalik dhe ngjyrave tronditëse. Veshja e famshme e gjelbër Grammy e J. Lo, gjithashtu, është ripërmendur në ngjyrë rozë me veshje pendore dhe shfaqet në një kafe të Versace Home që është bërë në ndeshje. “Më pëlqen të përputhem me veshjet e mia në brendësi”, thotë Bikoff, i cili për rastin e veshur me një minidress neon-verdhë, të hartuar nga Versace, natyrisht – në hap me Robinson, bashkëjetuesin e mbrëmjes, i cili veshi një kostum neoni-krem Versace .

Nën këmbë, Bikoff gjithashtu krijoi një qilim me porosi duke shfaqur një përzierje me vorbullën e motiveve portreti Versace – nga logoja e Medusa në checkerboardet grafike deri te printimet e gota – për një deklaratë maksimale që bën drejtësi në shkallët e grupit Rococo-meets-Memphis në stendën e Kips Bay Decorator Show Shtëpia që e shtyu yllin e saj në rritje. Për Bikoff, është e gjitha një projekt ëndërr dhe një letër dashurie me të vërtetë, me të vërtetë, ndaj markës që ka idolizuar dhe mbledhur që nga vitet e saj të para.

Versace-Home-Collection

“Kam një histori të gjatë me Versace,” thotë ajo. “Veshja ime e parë e projektuesi që kam veshur ndonjëherë ishte Versace. Kur mora thirrjen duke thënë se Donatella e donte punën time dhe donte që unë të dizajnoja brenda, mendova, yjet u rreshtuan “.

Marre nga Elledecor/Perkethyer dhe pershtatur nga plisinews.com

 

Likes:
0 0
Views:
152
Article Tags:
Article Categories:
Dekor

Leave a Reply