Doni qerpikë të gjatë dhe vetulla të dendura?

Në një farë mënyre moda e “fundit” është që të gjitha vajzat të kenë qerpikë të gjatë dhe vetulla të plota dhe të trasha. Jo gjithmonë janë të këshillueshme pasi ato mudn t’ju dëmtojnë qimet tuaja natyrale dhe mund të mos dalin më kurrë.

Por ndoshta me disa mënyra të thjeshta dhe që gjenden lehtësisht ju mund të arrini qëllimin tuaj dhe vetë. Hidhni një sy produkteve me poshtë të cilat përdoren për të lyer qerpikët dhe vetullat:

Qumësht kokosi + Vaj kastori

Vaj bajame + Aloe vera

E kuqja e vezes + Vaj ulliri

Vaj kokosi + Aloe vera

Mund të përdoren cdo darke përpara se të flini

 

Likes:
0 0
Views:
50
Article Categories:
Keshilla Bukurie

Leave a Reply