Reagon Rama: Sulmi ndaj policëve nuk do tolerohet, zaptuesit të ikin nga rruga

Kryeministri Edi Rama reagoi ne lidhje me protestat e zhvilluara para parlamentit ku mbeten te lenduar disa efektiva policie.

Rama ka theksuar se nuk do te tolerohet plagosja e efektivave te policise ndersa theksoi se zaptuesit duhet te largohen nga rruga.

Mesazhi i Rames:
Dhuna ndaj policëve në emër të paligjshmërisë, s’do tolerohet! U bëj thirrje atyre që kanë dokumenta prone a vetëm strehën pa leje:Distancohuni nga zaptuesit profesionistë dhe profesionistët e politikës qorre të shpifjeve e të rrëmujës!Merrni ç’ju jep ligji e largohuni nga rruga.

Likes:
0 0
Views:
29
Article Tags:
Article Categories:
Politike

Leave a Reply