Nëna i hodhi nga makina në lëvizje, mbijeton vetëm një……

Dy motra binjake të sapolindura kanë përfunduar në anë të një rruge pasi nëna e tyre i braktisi në mënyrën më të keqe të mundshme.

Nëna e vajzave besohet t’i ketë hedhur foshnjat nga një mjet në lëvizje herët në mëngjes pasi i kishte futur në një çantë.

Çuditërisht, një nga vajzat e vogla i mbijetoi hedhjes nga makina dhe u shpëtua pasi banorët dëgjuan të qara që vinin nga një vend me bar pranë rrugës.

Por vajza tjetër, i cila ishte dukshëm më e vogël dhe më e dobët, u gjet e pavetëdijshme dhe lëkura e saj ishte në një ngjyrë të zbehtë. Ajo u shpall e vdekur pas mbërritjes në spital.

Videoja tregon se si një nga foshnjat, po qante dhe po lëvizte krahët dhe këmbët në ajër. Vendasit e mbështollën me një batanije ndërsa prisnin që të vinte ambulanca në fshatin Datagon.

Banorët që i gjetën ishin të xhindosur më nënën e papërgjegjshme që i braktisi në këtë lloj mënyre vajzat e saj të bukura.

Lea Gutib, e cila ishte në mesin e njerëzve që nxituan në ndihmë të foshnjave, tha:

Vajzat e vogla ishin aq të bukura, aq të vogla dhe aq të brishta. Nuk mund ta besoja kur i gjetëm. Njëra nuk  po merrte frymë, por tjetra ishte më e fortë dhe po lëvizte.  Nuk mund ta kuptoj se si një nënë mund t’ia bëjë këtë fëmijëve të saj. Kjo që bëri do ta ndjekë gjatë gjithë jetës së saj.”

Likes:
0 0
Views:
77
Article Tags:
Article Categories:
Aktualitet

Leave a Reply