Po mendoni për një model të ri flokësh???? Ja sugjerimet tona!!

Edhe modelet më të mira të flokëve duhet të ndryshohen. Është e mërzitshme që të ketë të mbani të njëjtën prerje flokësh për një kohë të gjatë, edhe nëse duket shumë e mirë për ju dhe jeni mësuar me të.

Moda ndryshon çdo sezon edhe pse është e pamundur të jesh gjithnjë në hapat e saj, nganjëherë ia vlen të dëgjosh këshilla të stilistëve dhe të heqësh qafe një model flokësh që nuk është më në modë. Këto prerje flokësh vetëm ju bëjnë të dukeni të vjetër. Nqs jeni duke menduar për një ndryshim shihni më poshtë gabimet që nuk duhet të bëni: Prerja me baluket e thkesuara në të majtë: Është një model I vjetër shumë të cilin mund ta zëvëndësoni me baluket me vizë në mes dhe flokë me pak onde. Flokët e rruajtur janë gjithashtu një nga modelet që u përhap me shpejtësi dhe u pëlqye përpara disa vitesh por tashmë bëni mirë të mos e provoni.

Do dukeni thjesht demode. Modeli “bob” I cili nga Dua Lipa u përhap në të gjithë hollyëoodin tashmë ka ndryshuar. Shtojini disa baluke dhe do të dukeni shumë IN. Flokët me fije: po ju kusejnë shumë kohën pasi lyerja e tyre mund të jetë dhe një herë në 2 ose 3 muaj por ju këshillojmë mos ta bëni më. Flokët me ngjyrë të njëtrajtshme tashmë duken shumë herë më bukur. Keni një dashuri të vecantë për flokët e shkurtër, shuëm mirë por kursejeni gjatësni në pjesën e mbrapme pasi do të dukeni e shekullit të kaluar. Pra nqs po mendoni për një pamje të re dëgjoni këshillat e parukierëve me patjetër.

Likes:
0 0
Views:
154
Article Tags:
Article Categories:
Keshilla Bukurie

Leave a Reply